DIY podzimní dekorace rozzáří každý domov
D

DIY podzimní dekorace oživí váš domov a potěší vaše oko. Jejich výroba je navíc velmi zábavná a zvládne ji každý. Tak se pusťte do tvoření.

Podzim může být pro spoustu lidí výzva. Po slunečném a teplém létě přichází pošmourné chladné dny, které mohou člověka snadno rozesmutnit. To se vám ale nestane, pokud si svůj domov vyzdobíte podzimními dekoracemi. Ty vnesou do každé domácnosti radost a pohodu a rozzáří ji tak, že si na léto ani nevzpomenete. Tak si pojďte podzim pořádně užít a krásné dekorace si sami vyrobte.

Podzimní tvoření zabaví celou rodinu

Podzimní tvoření je zábavou nejen pro dospělé kreativce, ale i pro děti. Právě děti můžete zabavit na několika úrovních. Můžete je poslat na procházku pro materiály a potom je zapojit i doma. Tvoření se tak může účastnit celá rodina. Přírodní prvky jsou v podzimních dekoracích základ. Nic umělého nedokáže atmosféru navodit tak jako plody stromů, barevné listí nebo voňavé větvičky. Navíc jsou díky těmto komponentům ozdoby levné, obvykle je totiž potřeba koupit jen lepidlo nebo třeba truhlík.

magda fou 9R3EoFuL584 unsplash

Dekorace patří na dveře, do oken i na stůl

Domácnosti jsou perfektně vyzdobené na jaře kolem Velikonoc a v zimě kolem Vánoc. Podzim zůstává ale často opomíjený. Přitom právě na podzim přináší nejvíc inspirace. V korunách stromů (i pod nimi), na keřích a v paprscích slunce.

Podzimní dekorace vypadají krásně na dveřích, ve formě závěsných ozdob nebo věnců. Skvěle se hodí ale také na okna, kde mohou být jako svícny na parapetech nebo prvky připnuté na záclonách a závěsech. Samozřejmostí jsou pak dekorace na stůl, které mohou ozdobit slavnostní tabuli.

photo 1569014846941 cb8e77ceb3f5

DIY podzimní dekorace potěší vás i peněženku

Výroba podzimních dekorací doma je nejen zábavou formou trávení volného času, ale také šetrnější a ekologičtější varianta kupovaných ozdob. Rádi vám ukážeme, že to není nic těžkého. Mrkněte na tyto tipy:

Naplňte vázy a truhlíky

Tou nejsnazší DIY podzimní dekorací jsou plné vázy a truhlíky. Nasbírejte venku podzimní trávy, větvičky, šípky, oranžové lampionky (což jsou plody mochyně židovské třešně), listy, mechy a kombinujte dle libosti. Rostliny jsou na podzim dostatečně suché samy o sobě, takže ve vázách vydrží. Do truhlíků dejte polystyrenovou dekorační pěnu a úspěch máte zaručený. Pak je jen na vás, jestli přijdou dekorace na stůl, okno nebo třeba komodu.

Vyrobte si podzimní věnec

Překrásnou podzimní dekorací je věnec. Vyjímá se na dveřích, ale i v okně nebo třeba na stole. Věnce lze vyrábět z čistě přírodních materiálů, pořídit si ale můžete i polystyrenový nebo slaměný kruh, který práci usnadní. Cílem je vytvořit kruhovitý tvar se spoustou komponentů. Můžete lepit, zapichovat nebo s pomocí aranžérského drátku připevňovat. Opět vsaďte na sílu přírody. Nasbírejte si ořechy, suché plody, barevné listy. Využít můžete i malinké dýně nebo suché kukuřičné klasy. Každá plodina má totiž něco do sebe a i v podzimním tvoření můžete být originální.

Pracujte s přírodním světlem

K podzimu patří taky svíčky. Voňavé, skořicové, vřelé. Plamínek svíčky dokáže rozjasnit jinak pochmurná odpoledne a tmavé večery. Aby bylo podzimní pálení svíček stylové a hlavně bezpečné, můžete si vyrobit několik typů svícnů.

erica marsland huynh nSv6iTjq72Y unsplash

Krásnou variantou jsou skleněné nádoby, na které se jedna vedle druhé lepí větvičky. Stejně funguje také lepení listů na nádoby. Zručnější z vás mohou na sklenice obaly uplést, protože podzim je přece sezóna pletených svetrů. Pánové pak mohou využít silnější větve, do kterých udělají otvor tak akorát velký na svíčku. Tu pak stačí jen postavit do dřeva a zapálit.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here