Stylové bydlení nemusí znamenat přestavbu bytu. Stačí málo a výsledkem je originálně laděný prostor. Designovými doplňky do bytu oživíte i nudný interiér.

Oživení monotónního interiéru

Čím více se při zařizování bytu držíte zpátky, co se týče barevnosti, množství nábytku a dalších věcí a celkového stylového zaměření, tím širší pak máte pole působnosti, co se týče dekorací. 

Vybírejte vždy takové interiérové doplňky, které zapadají do designového konceptu vašeho bydlení. Například pokud dům či byt ladíte do severského stylu, orientální vázy v něm budou působit nepatřičně.  

Originalita nade vše

Můžete si nakoupit množství dekorací v levných obchodech. Váš interiér ale bude působit lacině a přeplácaně

Přitom abyste mu vdechli požadovaný šmrnc, nemusíte být interiérový designér. Stačí, když se zaměříte na ručně vyráběné designové doplňky do bytu, třeba takové, jaké vznikají v Ateliéru Waga. Jedině skutečně originální kousky váš interiér povýší na luxusnější prostor.

Výhody designových doplňků

Originální interiérové doplňky nejsou jen další kus nepotřebných věcí, u kterých nevíte, kam s nimi. Objevte jejich výhody:

  1. Udávají ráz celého prostoru – detail prostě dělá celek, zajímavý akcent navíc přitáhne pozornost a navodí správnou atmosféru.
  2. Mají praktické využití – do váz umístěte květiny a designové mísy a misky využijte k servírování ovoce nebo třeba oříšků.
  3. Snadno je obměníte – pokud budete chtít interiér ladit do jiných barev či stylu, není nic jednoduššího, než vyměnit bytové doplňky. V minutě tak z vánočně laděného prostoru vykouzlíte interiér, ze kterého dýchá jaro.
  4. Snadno je přemístíte – vnímejte, jak a kde doplňky do prostoru zapadají nejlépe. Když se váza, mísa nebo třeba svícen okouká na polici, přesuňte jej na komodu.

Sjednocení stylu a barevný akcent

Málokomu se dobře žije v bytě zařízeném v duchu „každý pes, jiná ves“. Pokud se rozhodnete pro určité vyznění interiéru, držte se stejného stylu nejlépe napříč celým bytem, aby v žádném z pokojů nebylo něco, co jej narušuje.

Podobně postupujte i u výběru barev. Stanovte si tři až čtyři barvy, které se v interiéru vašeho bytu budou vyskytovat, dvě z nich mohou být dominantní. Volte raději tlumené barvy pro větší plochy, výraznější barvy si šetřete pro detaily, tedy právě pro designové doplňky do bytu, které můžete obměňovat.

Předchozí článekSlimáci a hlemýždi napadají zahrady: Jak se jich zbavit?
Další článekDejte šanci okurkové sezóně: Co vykouzlit v kuchyni?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno