Jak vybrat dobré zrcadlo a k čemu všemu může být užitečné?
J

Pokud se chcete přesvědčit, jestli jste v zemi zdejší nejkrásnější, pořiďte si zrcadlo. Sice vám to samo tak, jako je tomu v pohádkách, neřekne, ale můžete se o tom přesvědčit. A nejen k tomu se zrcadlo hodí!

Co najdeme na trhu?

Zrcadel existuje hned několik druhů a každý z nich se hodí na trochu něco jiného. Dokonce se každé hodí přímo do určitých koutů našich obydlí.

Nástěnná zrcadla patří mezi ty nejvíce univerzálně použitelné kousky. Jsou umístěna přímo na zdi, přičemž jsou buďto přivrtaná, anebo nalepená pomocí speciálních lepidel. Kam je umístíte, je opravdu jen a jen na vašem vkusu a prostorových možnostech. Udělají parádu třeba v chodbě či vstupní hale. Zároveň pokud je zrcadlo opatřeno i pěkným rámem, může kromě své praktické funkce plnit naprosto plnohodnotně i tu estetickou a viset třeba v obývacím pokoji namísto nějakého obrazu. Rámy pak mohou být zhotoveny ze dřeva, kovu nebo třeba plastu. Výběr materiálu a designu by měl být samozřejmě v souladu s materiály, které jsou již v interiéru použity. K zrcadlům se spíše praktickou úlohou se řadí ta polohovací. Tato jsou umístěna tak, aby bylo možné s nimi různě otáčet, abyste se viděli vždy v tom správném světle a úhlu. Hodí se zejména tam, kde se tedy nejčastěji oblékáte či všelijak upravujete. Může to být proto ložnice nebo třeba šatna.

Pokud se však budete chtít pěkně nalíčit nebo jinak upravit svou vizáž, pomůže vám k tomuto účelu jiné zrcadlo. Buďto to může být stolní, které může doplňovat váš kosmetický stolek, nebo to může být přímo kosmetické zrcadlo, které je oboustranné. Z jedné strany poskytuje obyčejnou reflexi vašeho obličeje, z té druhé se pak pomocí zakřivení můžete soustředit na ty nejjemnější detaily. Tyto kusy bývají zpravidla menších rozměrů a jsou většinou přenosné. Líčit se tedy můžete za asistence tohoto pomocníka prakticky kdekoli vás jen napadne.

Zrcadlo v koupelně

Speciální kapitolu si vyžadují zrcadla v koupelně. Ta jsou takřka nutností pro každou koupelnu. Tato zrcadla bývají většinou umístěna nad umyvadlem, a tak se můžeme na sebe dívat třeba při každodenním čištění zubů, česání vlasů a podobně. A aby bylo naše ráno či večer ještě příjemnější, měl by být pěkný pohled i na dané zrcadlo.

Jednou z minimalistických variant je zkrátka jednoduché zrcadlo, které je tvořeno pouze jednolitou plochou, která je přilepena na zeď či přímo vsazena do obložení. Na výběr je pak mnoho tvarů, některé jsou velmi atypické a originální.

Praktičtější variantou v koupelně je pak zrcadlo doplněné policemi či skříňkami, do nichž je možné umístit všelijakou kosmetiku, mýdla apod. I takové kousky jsou k dostání v nevyčerpatelném množství variant, takže je výběr potřeba dobře promyslet a hlavně sladit s barvami a designem zbytku koupelny.

Zcela zvláštní kategorii pak představují zrcadlové skříňky, kdy jsou zrcadla nalepená na dvířkách a až za nimi se nachází úložný prostor. Ušetříte tím nějaké to místo a skříňka působí velmi elegantně.

Zatopte a rozsviťte

V koupelně dnes může dokonce tenhle doplněk fungovat i jako topení! Zní to sice neuvěřitelně, ale na trhu jsou dnes k dostání taková zrcadla, ve kterých jsou zabudované topné panely, které nejsou prakticky vidět, zato dokáží vaši koupelnu krásně prohřát.

V koupelně je samozřejmě možné, ba snad dokonce i vhodné, doplnit zrcadlo osvětlením. Jednak se v něm lépe uvidíte, jednak za jeho pomoci můžete i s malou žárovkou prozářit skoro celou koupelnu. Světlo je pak umístěno buďto uprostřed nad zrcadlem se všemi případnými policemi nebo může být v podobě dvou světelných pásů po stranách. Nejlepší je samozřejmě volit LED osvětlení, které se svými vlastnostmi nejvíce blíží dennímu světlu. To se hodí zejména tehdy, kdy se chcete dobře nalíčit. Jiné světlo může barvy výrazně zkreslovat a výsledek vašeho úsilí pak na denním světle může působit o něco hůř. K těmto účelům se hodí nejlépe i výše zmíněné boční osvětlení, protože vytváří méně stínů na obličeji.

Zrcadlo nemusí být jen na koukání

Zrcadlo může plnit opravdu celou řadu rozličných funkcí. Výše jsou uvedená zrcadla pojednána z hlediska jejich hlavního účelu. Tedy aby se člověk do nich a zároveň na sebe díval. Zrcadlo může však mít i zcela zásadní úlohu co se týče bytového designu.

Jednou z jeho důležitých funkcí totiž je, že dokáže opticky velmi dobře zvětšit prostor. K tomuto účelu se zejména do menších místností lepí na jednu či více stěn. A rázem je místnost o několik metrů větší. Stejně tak můžete pomocí zrcadel rozsvítit tmavou místnost či její část. Stačí pouze když je umístíte naproti zdroji světla, ať už je to světlo přirozené, tedy to, které vniká dovnitř oknem, nebo umělé. Tedy to, které má původ v žárovce.

Jak je tedy patrné, zrcadlo může být opravdu skoro kouzelné a dokáže ve vašem interiéru divy. Jistě se vám podaří najít to nejlepší, aby bylo na něj i do něj vždy radost pohledět.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno