6 stylových a jednoduchých cest, jak dekorovat interiér
6

Stačí několik jednoduchých rad od designérů a vaše bydlení se promění ve stylovou oázu klidu. Každý kout vašeho domova může být útulný a přesně podle posledních trendů. Zkusíte to?

interier

Začněte s paletou barev

I kdyby byla místnost, kterou se chystáte dekorovat, příliš malá, není důvod tesknit po barvách. Naopak, přidáním barevné palety může i malý prostor získat hloubku. Držte se pravidla maximálně čtyř barev, ideálně pracujte s tóny. Jak docílit harmonie? Kombinujte jednoduchý barevný textil s látkami se vzorem. Tak vynikne minimalistická barevnost, přičemž však vznikne harmonická nálada.

Hrajte si s rozložením

Ukládání může být hra. Některé věci mohou zůstat skryté, jiné mohou zafungovat jako dekorace. I běžné předměty se mohou stát součástí vaší práce s designem. Pokud chcete některé prvky zviditelnit, používejte k tomu odlehčené formy zobrazení. Jednoduché police, žebříkový regál, odkládací stolky či podnosy a tácy. Výhodou je možnost stávající uspořádání kdykoli obměnit a osvěžit tak vzhled interiéru.

1920s SPECIAL Konzola teak a liatina
1920s SPECIAL Konzola teak a liatina

Stěny jako nositelky umění

Častou chybou při dekorování vašeho domova je příliš mnoho umění v malém prostoru. Podle návrhářů bytových interiérů se nic nemá přehánět. Dbejte na vyváženost umění. Několik oblíbených kousků však může nést jedna ze zdí v některé z místností. Několik rámů s uměleckými díly je ideální možností, jak si vychutnat pohled na své oblíbené obrazy, citáty či fotografie. Ostatní stěny by však měly zůstat spíše střídmé.

Uzemněte prostor velkým kobercem

Chcete-li dosáhnout útulného vyznění místnosti během jediného okamžiku, pak použijte velký koberec. Ten nejenže uzemní prostor a protká jej příjemnou náladou, navíc pomůže skrýt i nevzhlednou podlahu. Proteplující dojmy potěší nejen milovníky komfortního bydlení.

Kusový koberec Certier Grey 160x220 cm, obdélník, barva šedá
Kusový koberec Certier Grey 160×220 cm, obdélník, barva šedá

Upgradujte sedací nábytek

Vylepšit můžete také křeslo, pouf nebo kancelářskou židli. Jednoduchý sedací nábytek získá domáčtější výraz, jestliže přidáte ledabyle přehozenou kožešinu nebo hřejivý pléd. Výsledkem bude elegantnější a pohodlnější vzhled – a navíc budete mít teplý textil při ruce pro případ chladných večerů.

Nezapomínejte na zeleň

Osvěžující energii místnosti dodáte prostřednictvím živých rostlin. Pokojové květiny jsou příjemné na pohled a neměly by chybět v žádné domácnosti. Některé z nich navíc čistí vzduch a zbavují jej toxických a nezdravých látek. Zeleň by měla být součástí dekorování – oblíbené rostliny stačí podtrhnout stylovými květináči a vybrat jim vhodné umístění.

TAMARKI Květináč BALL metallic Barva: stříbrná METALIC
TAMARKI Květináč BALL metallic Barva: stříbrná METALIC

Poraďte se s interiérovým designérem

Pokud byste rádi odborné oko a pomocnou ruku, která vás pomůže nasměrovat tím správným směrem, poraďte se s interiérovým designérem! Veškerá komunikace začíná úvodní konzultací, kdy proberete s odborníkem vaši vizi i styl, poté obdržíte konkrétní cenovou nabídku. A realizace na sebe nenechá dlouho čekat!

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

TIP: Studio vaidaDESIGN založila bytová architektka a designérka Vaida Kraus, která se zaměřuje na jednoduchost, praktičnost a funkčnost v interiéru. Zároveň jí nechybí smysl pro detail. Při zařizování interiérů vychází nejen z aktuálních trendů, ale také z osobnosti majitele. Její práci si můžete prohlédnout tady.

122 1 v
Foto: Vaidadesign.cz

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here