Jak renovovat obklady pomocí samolepek
J

Ne vždy je ten pravý čas vrhnout se na kompletní rekonstrukci koupelny či kuchyně. Jednak je to otázka financí a pak také času. Co si budeme povídat, rekonstrukce je náročná a je třeba se na ni pořádně připravit. Existují však možnosti, které nám pomohou zvelebit naši domácnost bez zbytečných extrémních zásahů. Takové úpravy, o kterých tentokrát bude řeč, mohou vyplnit mezičas mezi jednotlivými rekonstrukcemi a pomohou vám tak zachovat stále atraktivní bydlení. V tomto článku je řeč o nalepovacích obkladech.

Nálepky na obklad slibují příjemnou inovaci, což také splňují. V podstatě nemusíte strhávat staré kachlové obklady – jen jim dodáte novou moderní podobu podle vašich představ. Takové samolepky jsou dnes již omyvatelné a samozřejmě také estetické a v případě potřeby je lze opět odstranit.

Samolepicí panely a proč si je pořídit?

Chcete-li renovaci provést skutečně rychle a snadno, pak je ideální volbou možnost použít samolepící renovační panel. Nemusíte tak pečlivě lepit každou samolepku zvlášť, ale polepíte větší plochu jednoduše a naráz. Tyto panely jsou k dostání také v mozaice, která perfektně doplní plochu za kuchyňskou linkou nebo nad vanou. Mozaiky jsou stále součástí moderního stylu a tak tento výběr neurazí, ale rozhodně potěší. Panely jsou omyvatelné, stejně jako skutečné dlaždice – prostě je omyjete mýdlovou vodou.

Vinylová omyvatelná tapeta na zeď
Vinylová omyvatelná tapeta na zeď

Kamenný nebo cihelný obklad?

Ano, i tento dekor je možné získat za zlomek ceny – ovšem v poněkud falešné, avšak věrné podobě. Nejde tak úplně o nálepky na obklad, ale přesto do této kategorie patří. Jestliže nechcete utrácet za skutečný kamenný obklad nebo cihlu, pak můžete sáhnout po levné nalepovací napodobenině v podobě lepících panelů, jimiž můžete ozdobit svůj domov. Cihlová stěna snadno a rychle? Překvapte své návštěvy změnou obývacího pokoje a sami budete překvapeni jejich úžasem.

Pokud vám nejde ani tak o design, jako spíše o nový a čistý vzhled kachliček, můžete zakoupit jednoduché nálepky na obklad. Tak jako vybíráte skutečné kachle, můžete volit mezi různými barvami a styly samolepek. Tyto nálepky pak opatrně nalepíte na suché a odmaštěné původní kachle. Doporučujeme koupit si pár nálepek do zásoby, můžete tak snadno udržovat falešný obklad stále v pěkném stavu – do doby, než se pustíte do skutečné rekonstrukce.

Jaké zvolit dekorace?

Hledáte jen možnost oživení kuchyně či koupelny? Stačí-li vám jen pár zajímavých kachlí, kterými byste dodali svému domovu šmrnc, můžete si koupit pouze designový samolepící arch, kde je omezený počet kachlí. Jde sice o menší balení, ale zakoupíte opravdu zajímavý a originální dekory. Oblíbené jsou například portugalské pestrobarevné mozaiky, které dodají místnosti exotický a působivý výraz. Odvažte se, jsou to přece jen samolepky.

Moderní vinylová tapeta imitace kachliček, černé květy
Moderní vinylová tapeta imitace kachliček, černé květy

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno