Jak renovovat obklady pomocí samolepek
J

Ne vždy je ten pravý čas vrhnout se na kompletní rekonstrukci koupelny či kuchyně. Jednak je to otázka financí a pak také času. Co si budeme povídat, rekonstrukce je náročná a je třeba se na ni pořádně připravit. Existují však možnosti, které nám pomohou zvelebit naši domácnost bez zbytečných extrémních zásahů. Takové úpravy, o kterých tentokrát bude řeč, mohou vyplnit mezičas mezi jednotlivými rekonstrukcemi a pomohou vám tak zachovat stále atraktivní bydlení. V tomto článku je řeč o nalepovacích obkladech.

Nálepky na obklad slibují příjemnou inovaci, což také splňují. V podstatě nemusíte strhávat staré kachlové obklady – jen jim dodáte novou moderní podobu podle vašich představ. Takové samolepky jsou dnes již omyvatelné a samozřejmě také estetické a v případě potřeby je lze opět odstranit.

Samolepicí panely a proč si je pořídit?

Chcete-li renovaci provést skutečně rychle a snadno, pak je ideální volbou možnost použít samolepící renovační panel. Nemusíte tak pečlivě lepit každou samolepku zvlášť, ale polepíte větší plochu jednoduše a naráz. Tyto panely jsou k dostání také v mozaice, která perfektně doplní plochu za kuchyňskou linkou nebo nad vanou. Mozaiky jsou stále součástí moderního stylu a tak tento výběr neurazí, ale rozhodně potěší. Panely jsou omyvatelné, stejně jako skutečné dlaždice – prostě je omyjete mýdlovou vodou.

Vinylová omyvatelná tapeta na zeď
Vinylová omyvatelná tapeta na zeď

Kamenný nebo cihelný obklad?

Ano, i tento dekor je možné získat za zlomek ceny – ovšem v poněkud falešné, avšak věrné podobě. Nejde tak úplně o nálepky na obklad, ale přesto do této kategorie patří. Jestliže nechcete utrácet za skutečný kamenný obklad nebo cihlu, pak můžete sáhnout po levné nalepovací napodobenině v podobě lepících panelů, jimiž můžete ozdobit svůj domov. Cihlová stěna snadno a rychle? Překvapte své návštěvy změnou obývacího pokoje a sami budete překvapeni jejich úžasem.

Pokud vám nejde ani tak o design, jako spíše o nový a čistý vzhled kachliček, můžete zakoupit jednoduché nálepky na obklad. Tak jako vybíráte skutečné kachle, můžete volit mezi různými barvami a styly samolepek. Tyto nálepky pak opatrně nalepíte na suché a odmaštěné původní kachle. Doporučujeme koupit si pár nálepek do zásoby, můžete tak snadno udržovat falešný obklad stále v pěkném stavu – do doby, než se pustíte do skutečné rekonstrukce.

Jaké zvolit dekorace?

Hledáte jen možnost oživení kuchyně či koupelny? Stačí-li vám jen pár zajímavých kachlí, kterými byste dodali svému domovu šmrnc, můžete si koupit pouze designový samolepící arch, kde je omezený počet kachlí. Jde sice o menší balení, ale zakoupíte opravdu zajímavý a originální dekory. Oblíbené jsou například portugalské pestrobarevné mozaiky, které dodají místnosti exotický a působivý výraz. Odvažte se, jsou to přece jen samolepky.

Moderní vinylová tapeta imitace kachliček, černé květy
Moderní vinylová tapeta imitace kachliček, černé květy

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here