Aby vám šla práce pěkně od stolu
A

Pokud pracujete z domova, asi těžko byste k tomu hledali potřebnější věc, než je stůl. Pracovní stůl je základ každé domácí kanceláře či studovny a v mnohém vám může opravdu samotnou práci usnadnit. Jak? Čtěte dále a nechte se inspirovat.

To nejdůležitější.

Pracovní stůl se liší od těch ostatních především tím, že disponuje velkým množstvím odkládacích ploch a organizérů. Při práci by vás neměla rušit chaotická změť papírů, šanonů a kancelářských potřeb, ale vše by mělo být uspořádané a přehledné. Proto dbejte obzvláště na to, aby součástí vašeho stolu byl dostatek šuplíků, případně poliček, do kterých vše potřebné snadno umístíte a budete to mít vždy po ruce. Pracovní desku se pak snažte udržovat v pořádku tak, aby bylo k práci kdykoli možné zasednou. Pokud totiž před každým důležitým úkolem, který budete muset řešit, budete navíc ještě muset odklízet nepořádek ze stolu, s motivací k samotné práci to může jít pěkně z kopce.

 

 

Materiál a design není radno podcenit.

Co se týče materiálu a barev, je dobré, aby pracovní stůl ladil se zbytkem interiéru. Zvláště je třeba dávat pozor na dřevo. Pokud máte v místnosti dřevěný nábytek, pokuste se najít pracovní stůl ve stejném provedení. Případně se stejnou lakovou úpravou. Toto samozřejmě platí i pro ostatní materiály. S nimi to ale bude o něco snazší. Co se samotných materiálů týče, nejkvalitnější stoly bývají ty z dřevěného masivu. Za ty si sice budete muset něco málo připlatit, ale určitě to stojí za to. Levnější variantou je pak lamino, se kterým se setkáme asi nejčastěji. Dále mějte na paměti i to, že by stůl měl být dobře dostupný a na dobře osvětleném místě. Podle toho, jaký máte k dispozici prostor, pak můžete volit mezi klasickými obdélníkovými stoly a těmi rohovými.

Co se může hodit?

Je toho samozřejmě více, ale zde je pár záležitostí, které by se mohly hodit. Kupříkladu to mohou být šuplíky či skříňky, které je možné uzamknout. Pokud některé dokumenty zkrátka chcete ušetřit pohledů nepovolaných lidí nebo třeba pastelek vašich ratolestí, není nic lepšího. Stejně tak se může hodit kupříkladu možnost nastavit výšku pracovní desky nebo její sklon. V jiných stolech zase najdete otvory na kabeláž k vašemu počítači. Všechno jsou to vychytávky, které se opravdu můžou hodit a časem je určitě dokážete náležitě ocenit.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Stůl nebývá zpravidla to, co byste měnili s každou novou sezónou. Vybírejte tedy opravdu jen to nejlepší a pokud možno bez kompromisů. A pak vám práce půjde pěkně od ruky.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno