Jak vybrat dekorace na vaši zahradu podle stylu
J

Zdá se vám, že nadpis je chybně napsaný? Že na vaši zahradu se nedají dát obrazy a už vůbec ne tapety? Omyl, my vás přesvědčíme o opaku. Jestliže máte na zahradě koutek u zdi, který využíváte jako odpočinkové místo, je to právě tato zóna, která se dá vylepšit buď o obrazy nebo tapety. Máte-li zimní zahradu, jsou různé dekorace, obrazy a tapety, tím pravým ořechovým.

Jaké dekorace vybrat na zahradu?

Na trhu je několik stovek možností, jak si zahradu oživit, zkrášlit, zmodernizovat či vylepšit. Můžete sáhnout po různých soškách, fontánách, ale také dekorativním nábytku či obrazech. V tomto článku se dozvíte, jaké designové styly se hodí na zahradu, které materiály jsou nejoblíbenější a jaké motivy budou tím nej.

Dekorace na ven či do interiérů?

Nejdůležitější je vybrat si kvalitní materiál, poté je jedno zda budete mít dekoraci venku nebo doma. Výrobce by vás měl upozornit, kam se kousek hodí a jak jej ošetřit, aby vydržel i extrémní počasí. I tak je však lepší při zhoršeném počasí dekoraci přikrýt nebo uklidit. Materiály, které se hodí na ven, jsou samozřejmě dřevo, kámen a kov. V současné době jsou velmi oblíbené také umělé materiály, které jsou uzpůsobeny tak, aby odolávali vlivům počasí.

Designové styly, které se hodí pro vaši zahradu

Představíme vám 5 stylů, které vás ohromí a skvěle budou doplňovat koncept vaší zahrady. Mějte na paměti, že méně znamená více, a proto není dobré jednotlivé styly výrazně míchat dohromady. Pár designových kousků stačí pro oživení.

Boho styl – upřímný, pohodový, uklidňující a velmi svěží design, který dokáže navodit tu správnou atmosféru pro relax. Zemité světlé tóny, spletené dekorace a květiny. Představte si uvolněný hippies styl, který je dosazen do moderního 21.století. Tip pro vás: zavěšené květináče doplněné o pletené ozdoby.

ANeIcteGG3l5paFRBKeuYU0DVI6 c8mt6wTk6zzPFWXfguMXGnXGXuz zd2jYuAdFtDY6iO6zvfha9Dy4iLzVIW9aArRMKRNP9u92Kt9hien9GBCf8CHKpoyZs00G949hgIb64Y

Provence styl – romantická nadčasová klasika, která je oblíbená v mnoha domácnostích. Krásná levandule, bílý nábytek a romantická vitrína.

Vintage styl – úžasné staré kousky, které opravíte a znovu oživíte. Ideální na zahradu k chalupě a do všech domácností, kde mají rádi ekologii. Povoleny jsou staré věci, které jste našli na půdě či v bazarových aukcích.

Skandinávský styl – myslíte si, že tento styl není vhodný pro vaši zahradu? Naopak, skandinávský styl si zamilujete. Jedná se o propojení přírodních materiálů s kožešinou a kovem. Tento neotřelý styl vás bude bavit díky modernímu způsobu a velmi zajímavému příjemnému nádechu.

Rustikální styl – mohutnost, dominance, velkolepost, to vše v sobě skrývá tento krásný styl, který vás bude bavit. Venkovský design, který je ovšem moderně pojatý. Dřevěné dekorace, velké obrazy,  vše přírodní je dovoleno. Najdete-li v lese kousek stromu, bude to ideální volbou pro doplnění vaší rustikální zahrady.

Vymazlete si zimní zahradu podle světových bestsellerů

Ani v zimě není potřeba opouštět svojí milovanou zahradu. Zastřešený prostor u domu, který v zimě využijete pro relax a v létě plně otevřete slunci. Útulná terasa nebo zimní zahrada je dokonalou oázou klidu, je zde tedy velmi důležité, aby byly pečlivě voleny dekorace. Není totiž nic horšího, než přeplácené místo, kde není k hnutí. Dominantou zimní zahrady by měl být nábytek na sezení a kolem květiny. Protože je v tomto místě dostatečně teplo, jsou zde dovoleny i rostliny náchylnější na počasí. I v zimě může být zimní zahrada vytápěna. Tropické rostliny doplněny o Boho či Provence styl budou dokonalým místem pro odpočinek. Do zimních zahrad se hodí různé fontány, sochy, zapletené provazy, lapače snů a světlý nábytek. Na stěnu si můžete pověsit jednoduchý abstraktní obraz zemitých tónů či tapetu s imitací kamene.

Málo kdo by si do zimní zahrady umístil krb, ovšem jako doplněk bude elektrický krb působit velmi pěkně zvláště od podzimu do jara. Krb může být umístěn u pohovky a dokonalé místo na čtení je hotové.

iz5MJmvW7pS7z1w8jKk1oqZM1cebR7Y1ZkevP1C5y0E7ncKZmq1S cA10JD7fAYq 85chX9veGYuX4IOgNKcB03uuspCJTW2aVIGlqpo3C501ELFTG bnVPKl5ekxQ 37P YIjg

Odpočinek na zahradě? Jedině u vody

Prostory pro zimní zahradu jsou omezené a vy nemůžete rozšířit dům o tuto místnost? Nevadí, dekorace se hodí i na otevřenou zahradu. Je nutné počítat s tím, že některé materiály nejsou vhodné do exteriérů, a proto se raději poraďte s odborníky, než konkrétní věc koupíte. Ideálním místem pro odpočinek jsou lavičky či pohovka u vody. Ať už se rozhodnete pro klasický rybníček nebo umělou nádrž, máme pro vás tip, jak tyto vodní plochy vylepšit. Je jím fontána, příjemný relax za zvuků prýštění vody, je tím nejlepším relaxem.

Jestliže máte na zahradě zastřešený prostor s místem na sezení, můžeme vám doporučit stěny ozdobit tapetami nebo obrazy. Zdá se vám, že to není vhodné? Naopak, tapeta dokáže nejenom prostor změnit, ale také izolovat, například od nepříjemného větru. Na trhu existují tapety, které jsou vhodné na nalepení do exteriérů, ovšem máte-li posezení umístěno u zdi domu a zastřešené, můžete použít i tapety klasické. Důležité je, aby vám na stěnu neteklo. I tak je potřeba počítat s tím, že tapety nebudou mít tak dlouhou životnost, jako uvnitř.

hDDo9aOJjQZ6AQD pwVfqEtGy39SFgzwWOl 3HGP1a5SOr53TfFEpDVPO73U1xnRx607JmQqy j3loKTdsc7UNbRI5qhRq5jXPGHN5 lDe0HFnKzKVgCLcF1Xwwe XcZZmTXDW4

To samé platí i u obrazů. Altánek nebo relaxační koutek je dokonalým místem pro tuto dekoraci. Jaké obrazy ovšem zvolit? Výběr necháme zcela na vás, důležité je, aby u vás design vzbuzoval klid a harmonii. Jestli zvolíte krajinu, zvířata nebo abstraktní umění, je zcela na vás. Stejné, jako u tapet, to i zde bude s životností. Musíte počítat s tím, že vnější vlivy mohou obraz poškodit. Proto jej na zimu ukrývejte a máte-li podezření, že na stěnu více svítí sluníčko nebo dokonce prší, je tam lepší obraz nevěšet.

Nebojte se experimentovat a dopřejte si dekorace i na zahradu. Je potřeba se cítit v pohodě nejenom doma, ale také venku. Zahrada už není dávno jen místem pro pěstování zeleniny, naopak, je to místo, kam se budete rádi vracet každý den a dopřávat si zde své chvilky relaxu nebo času s rodinou.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here