3 tipy na nejkrásnější podzimní dekorace
3

Léto už odešlo a do Vánoc je ještě daleko. Podzim nastal v celé své kráse. Příroda hraje všemi barvami, ale brzo se stmívá a veselost není tolik vidět. A protože je škoda zdobit domov jen na svátky, máme pro vás tři tipy na podzimní dekorace. Nejen, že vnesou přírodu do vašeho interiéru, ale také rozzáří ony sychravé dny, které se občas hlásí o slovo.

 

Dokonalá klasika pro každé roční období

Nejtradičnější výzdobou za každé situace je věnec. Ten podzimní je plný listí, dřeva, květů i šišek. Zkrátka příroda na každém centimetru. Můžete si jej vyrobit klidně sami, ale pokud nemáte času nebo trpělivosti nazbyt, krásné kousky seženete i v obchodě. Většina rostlinek je umělých, aby vám dlouho vydržely. Ale nemusíte se bát kýče nebo nevěrohodnosti. Květiny a nejrůznější plody jsou vyrobené tak, že je jen stěží rozeznáte od těch živých. Podzimní věnce navíc vydrží i venku. Takže je můžete umístit na dveře zvenčí. Jen dejte pozor při velkých vichrech. Domů se vám bude chodit ještě o něco radostněji! Věnce ale nejsou jen exteriérovou záležitostí. Jídelní stůl či komodu v předsíni touhle dekorací dokonale ozvláštníte.

Netradiční dekorace tradičním podzimem

Listy, větvičky, šípky, kaštany, šnečí ulity… Podzimních skvostů je nespočet. A když je všechny hezky umístíte do dřevěného květináče nebo truhlíku, máte dechberoucí dekoraci raz dva. Samotný truhlík můžete oblepit jednotlivými lístky či jehličnatými větvičkami. Kreativitě se meze nekladou. V každém případě budete mít v okně ozdobu, kterou budou obdivovat kolemjdoucí zvenku i vevnitř. Stejně tak můžete plody podzimu naskládat na dřevěný podnos. Takovým doplňkem pak můžete ozdobit parapety i police. Aby vám všechno dobře drželo, můžete použít lepidlo nebo tavnou pistoli. Takový dřevěný tác s nalepenými listy a větvičkami můžete použít i jako obraz, který zavěsíte kamkoli si usmyslíte.

Světýlka nepatří jenom k Vánocům

A když už byla na začátku řeč o sychravých, zatažených dnech, není nic romantičtějšího a příjemnějšího, než je rozzářit plamenem svíčky. Těch najdete kolem sebe určitě nespočet. Podzimní svíčky jsou ale doplňkem, který přes svou jednoduchost rozsvítí každý chmurný okamžik. Stačí vám klasická zavařovací sklenice a kousek přírody. Zavařovačku jednoduše polepte listy, obmotejte lýkovým provázkem nebo jutou a jednoduchý svícen je na světě. Můžete samozřejmě použít i jakoukoliv jinou sklenici. Jediné, na co musíte myslet, je, aby to, čím sklenici ozdobíte, nepřišlo do kontaktu s ohněm. No a pokud by se vám nic vyrábět nechtělo, přírodně dekorované svícny v obchodě seženete také.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Zkrátka vše, co je alespoň trochu přírodní, vám letos jako podzimní dekorace zútulní domov.

 

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno