LATEST ARTICLES

Jak uvázat kravatu: Jednoduchý návod

0

Existuje několik způsobů, jak uvázat kravatu. Pokud nevíte, jak na to, ukážeme vám přehledný návod s nakreslenými postupy. Není to žádná věda, jen to chce trochu cviku. Pojďme si představit vázání kravaty krok za krokem.

Inspirujte se interiérem Fasangartengasse ve Vídni

Přinášíme vám inspirativní seriál o bydlení. Nápady jsme čerpali přímo z architektonického studia Create Space. Dnes vám představíme moderní bydlení v hlavním městě Rakouska. Nás zaujala zejména kombinace dřeva, bílé barvy a teplého osvětlení. Co se nejvíce líbí vám?

FRÝDECKO-MÍSTECKÝ VELETRH – Polárka plná nápadů

Frýdecko-Místecký veletrh tradičně zaplní halu Polárka v pátek 24.5. a v sobotu 25.5. Vystavovatelé z oboru Stavba – Teplo – Energie – Zahrada – Hobby budou připraveni ve svých expozicích zodpovědět odborné i laické dotazy široké veřejnosti a předvést své produkty. Vše na veletrhu se točí kolem zásadního tématu – úspory energií, modernizace bydlení a možnosti získání dotací. Na technickou část veletrhu naváže sekce určená především ženám pod názvem Žena a domov se zaměřením na kosmetiku, výživové poradenství a vybavení do domácnosti.

Návštěvníky čeká několik příjemných dárků v podobě bezplatného vstupu na veletrh s více jak 50 expozicemi, zdarma vstup na přednášky doprovodného programu, mnoho zajímavých prospektů k odběru, možnost zapojit se do losování o zlatou cihličku, posezení u kávy či vína. Otevírací doba je v pátek 9 – 18 h, v sobotu 9 – 17 h. Veletrh je určený pro celou rodinu.

Nosným tématem technické části veletrhu je řešení ožehavé otázky úspory energií. S nabídkou fotovoltaiky včetně montáže na klíč a s možností vyřízení dotací se představí desítka českých firem. Součástí jejich nabídky jsou i tepelná čerpadla vhodná pro rodinné domy.

Se snížením energetické náročnosti domu souvisí i správné zateplení např. foukanou izolací, výměnou starých oken a dveří za nové a v neposlední řadě i zajištěním správné hydroizolace stavby nebo využití cihlových rohoží pro fasády domů. Prezentující firmy nabídnou vhodné řešení včetně vyřízení dotací. V nabídce firem nebude chybět ani možnost nové střechy.

20230526 095511

Mezi výrazné expozice se řadí expozice s hliníkovými a protidešťovými pergolami nebo zahradním nářadím a nářadím pro kutily, které je možné si na veletrhu osobně vyzkoušet.

Zájem vzbudí i nabídka dřevěných zahradních prvků a dekorací včetně mechových obrazů a zahradního nábytku.

Ze Slovenska se představí firma s novinkami v rozboru a úpravě vody. To je jen stručný výčet zajímavostí veletrhu.

   A jak získat nejjednodušší cestou dotace na rekonstrukci domu? Na to odpoví přednášející v několika blocích přednášek v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne – viz doprovodný program. Zajímá bude i přednáška týkající se geopatogenních zón.

V expozicích sekce Žena a domov si kromě kosmetiky lze vyzkoušet i praktické mixéry nebo žehličky. Firma nabízející doplňky stravy s cílem detoxikace organizmu zaujme nejednu ženu a v sobotu ve 13 h proběhne v rámci doprovodného programu i přednáška o podpoře imunity.

  Udělejte si rodinný výlet do frýdecko-místecké haly Polárka a přijďte si nakoupit, získat inspiraci a nové informace na Frýdecko-Místecký veletrh 24. – 25. května. 

Více informací naleznete na www.omnis.cz

DOPROVODNÝ PROGRAM 

PÁTEK 24.5.

14,00 hod.

Oprav dům po babičce a Nová zelená úsporám pro malé bytové domy. Jak velkou dotaci může získat běžný rodinný dům? Musí být dům opravdu po babičce? 

 V této přednášce se zaměříme na možnosti získání dotací pro renovaci rodinných domů. Zjistěte, jak velkou finanční podporu můžete získat a jaké jsou podmínky pro ucházení se o dotace. Dozvíte se, zda je třeba, aby dům, který plánujete renovovat, byl ve vlastnictví rodiny po několik generací, nebo zda jsou dostupné možnosti i pro nově nabyté nemovitosti. Přednáška poskytne ucelený přehled postupů, takže budete připraveni udělat první krok k obnově svého domova.

Ing. Aleš Břenek, www.dotacenazatepleni.cz

20230526 095724

15,00 hod.

Jak na úsporné bydlení

Představíme vám aktuální nabídku finanční podpory energeticky úsporných renovací rodinných i bytových domů v programu Nová zelená úsporám i možnost zálohového financování a výhodného úvěru k dotaci Oprav dům po babičce. Představíme i program pro domácnosti s nižšími příjmy Nová zelená úsporám Light. Poradíme, jak postupovat při vyřizování žádosti o dotaci.

Zdeněk Belorit, Státní fond životního prostředí

16,00 hod.
Tepelné čerpadlo – nejlepší dárek pro Váš nový i starší dům.

Nejlepší ochranou proti zdražování energií jsou tepelná čerpadla, která 75% tepelné energie pro vytápění získají ZDARMA z okolí vytápěného objektu. Jaké jsou systémy tepelných čerpadel, podle čeho vybrat správný typ, výkon a provedení. Vhodný systém pro vytápění – chlazení tepelným čerpadlem. Spolupráce tepelného čerpadla s fotovoltaikou. Ekonomická návratnost, dotace na tepelná čerpadla.

Ing. Josef Slováček, Cech topenářů a instalatérů ČR

17,00 hod.
Geopatogenní zóny trochu jinak
Co je dobré vědět před koupí domu, bytu, pozemku. 

Josef Ulehla, www.ulehla-josef.cz

20230526 095730 1

SOBOTA 26.5.

10,00 hod.

Oprav dům po babičce a Nová zelená úsporám pro malé bytové domy. Jak velkou dotaci může získat běžný rodinný dům? Musí být dům opravdu po babičce? 

 V této přednášce se zaměříme na možnosti získání dotací pro renovaci rodinných domů. Zjistěte, jak velkou finanční podporu můžete získat a jaké jsou podmínky pro ucházení se o dotace. Dozvíte se, zda je třeba, aby dům, který plánujete renovovat, byl ve vlastnictví rodiny po několik generací, nebo zda jsou dostupné možnosti i pro nově nabyté nemovitosti. Přednáška poskytne ucelený přehled postupů, takže budete připraveni udělat první krok k obnově svého domova.

Ing. Aleš Břenek, www.dotacenazatepleni.cz

11,00 hod.
Rekuperace – pro zdravé bydlení a snížení nákladů na vytápění

Řízené větrání – odborně zvané rekuperace – se v rodinných domech i bytech stává nezbytností. Utěsněné domy, aby z nich neunikalo drahé teplo, ale dalo se v nich zdravě bydlet, vyžadují větrání bez ztráty tepla. Jaké jsou způsoby, co pro jejich instalaci je potřeba zajistit, možnosti dotací a následná diskuse je předmětem této přednášky.

Ing. Josef Slováček, Cech topenářů a instalatérů ČR

13,00 hod.

Štěstí sídlí ve střevech. 
Zdraví začíná ve střevech – stará známá věc, kterou věděli již středověcí lékaři. Co našim střevům škodí a co naopak napomáhá jejich zdravému fungování? Jak podpořit imunitu, kterou v těchto dnech všichni tolik potřebujeme? O tom všem přednáška bude.

Mgr. Karla Fucimanová, specialista Joalis s.r.o.

Veletrhy bydlení, designu a zahrad v Letňanech nabídnou sortiment novinek, trendů i konzultace s odborníky

Letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA bude ve dnech 11. až 14. dubna hostit unikátní veletržní souběh FOR INTERIOR, DESIGN SHAKER a FOR GARDEN.Vystavovatelé z Česka i zahraničí nabídnou na expozicích široký výběr nábytku interiérového i zahradního, doplňků a vybavení i trendy bytové či zahradní architektury. Nebudou chybět ani možnosti bezplatných konzultací s odborníky.

Jubilejní, již 20. veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR přinese široké portfolio stylů sedaček, postelí, nábytku do obývacích a dětských pokojů, ložnic i kuchyní. Představí se i doplňky, bytový textil a osvětlení nebo produkty určené pro úpravy interiéru – podlahy, akustické panely, materiály pro obnovu interiéru a mnoho dalších. Nabídku doplní současné trendy v podobě organických tvarů i materiálů, výrobky s propracovanou ergonomií i nábytek s mnohaletou tradicí nebo industriální produkty.

Nové kolekce sedaček uvede například firma Bytcentrum či tradiční výrobce sedacích souprav, křesel, židlí, konferenčních stolků a sedacího nábytku pro pečovatelství a zdravotnictví JECH CZ. Ve spánkové sekci veletrhu bude k dispozici velký výběr postelí, ale i matrací všech typů a materiálů, a to od společností Postelia, Naturbeds, Quantum, Diamondsleep, Magniflex, Eurotest, Vykona nebo Westieri. Inspiraci pro dětský nábytek najdou návštěvníci u Domestavu, industriální nábytek nabídne firma Vybav si dům.

Nábytek doplněný epoxidem a kvalitní řemeslo představí poprvé v Letňanech Truhlářství Hazucha. Komfortní ušáky, které se vrací do módy, lze najít u firmy Pavel Kružík. Zahraniční trendy budou k vidění u firem MSJ, Scandium nebo Alpi home, exotický nábytek u společností Ubud a Global interio. Zastoupení má na FOR INTERIOR i bytový textil – Nelly, Cimex, Novák nebo Boháčová nabízející velký výběr záclon. Exkluzivní doplňky značky Pip Studio přiveze z Holandska výhradní distributor KLIRA BOHEMIA, dekorace nabídne In-spirace, vonné oleje do domácností bude možné vyzkoušet u Amore fuori. Více na www.forinterior.cz

FI DS 24 1200x628 img resp 03

To nejlepší z interiérového designu

Výběrový veletrh interiérového designu DESIGN SHAKER předvede kombinaci oborových novinek od věhlasných designérů a společností i nových mladých firem a tvůrců. Také letos půjdou ruku v ruce kreativita, inovace a inspirace s funkcionalitou a o atraktivní designové koncepty či inovativní řešení nebude nouze. 

Na vlastní oči uvidí návštěvníci také produkty, které získaly prestižní ocenění. Mezi nimi to bude například osvětlení a reproduktor Zuma Lumisonic spojující vynikající zvuk s ultrakompaktním designem respektujícím architekturu minimalistického interiéru. Tento produkt získal ocenění Red Dot. K vidění budou také stůl a lavice SABI a židle Tammi, celomasivní nábytek od Jelínka pyšnící se několika cenami, například uznáním v mezinárodní soutěži European Product Design Award. 

Zajímavou expozici zaměřující se na komplexní přístup k návrhu interiérů nabídne společnost Levell, v Design galerii osloví unikátní solitér do interiéru u firem BRIK, Karlen, Rott design, JV Pohoda, KAPLAN NÁBYTEK a ELEMENTI. Firma Plastic guys se specializuje na velkoformátové deskové materiály pro interiéry, které jsou plně recyklované. Například na jogurtové kelímky, ze kterých vznikají panely připomínající stěrku, a mnoho dalších.

Jaké materiály použít do interiéru, aby byl funkční i zajímavý, to ukáže speciální expozice MATERIÁL MARKET umožňující setkání s dodavateli, kteří poradí s aplikací a zpracováním přímo na místě. Tradičně bude součástí jarního souběhu i vyhlášení ocenění NÁBYTEK ROKU 2024, pořádaného Asociací českých nábytkářů. Jeho cílem je podpora inovativního designu a výroby nábytku v ČR. Výsledky budou oznámeny v průběhu konání veletrhů a vítězné exponáty budou vystaveny v expozici NÁBYTEK ROKU 2024 po celou dobu trvání.

První den 11. dubna se koná od 13:30 konference MATERIÁL + TREND určená interiérovým designérům, architektům, výrobcům a prodejcům nábytku a dalším profesionálům z oboru. Představí významné řečníky z tuzemska i zahraničí, např. skandinávského trend huntera Stefana Nilssona známého jako #trendstefan. Bude hovořit o aplikaci trendových barev v interiéru, na jeho přednášku naváže holandská specialistka na barvy a trendy Judith Van Vliet působící pod proslulou značkou „color authority“. Třetím zahraničním hostem bude Federic Scana, který se zaměří na inovativní povrchy materiálů. Přednášku o transparentnosti coby trendu v komunikaci bude mít Milan Vrbík.

logo material trend

Velkolepý první den souběhu zakončí slavnostní vyhlášení výsledků soutěže CZECH INTERIOR AWARD pro profesionální interiérové architekty a designéry. O vítězství v sedmi kategoriích se utká 222 projektů.

V centru sekce nazvaném DESIGN CAFÉ v Hale 4, kde je programové podium, se návštěvníci mohou zúčastnit přednášek, workshopů i prezentací. Zde proběhne v sobotu 13. dubna SOBOTNÍ DEN S DESIGNEM – přednáškový blok s kurátorkou veletrhu Veronikou Loušovou. Budou se konat čtyři přednášky s tématem jak se navrhují interiéry, které vyvrcholí závěrečnou přednáškou italského architekta Alessandra Galimbertiho. Jeho blok se zaměří na barevné stěny a stěrky coby designový prvek v interiéru. Více na www.designshaker.cz. 

Vše pro dokonalou zahradu

Zahradní stavby a architektura, zeleň, nábytek i údržbová technika jsou jedny z nejsilnějších oborů, které se každoročně prezentují na veletrhu FOR GARDEN. Jeho letošní, již 17. ročník, bude plný výrobků a novinek tradičních českých a zahraničních firem, ale také společností, které se zde představí poprvé. Návštěvníci se mohou těšit na velký výběr teras, pergol a zimních zahrad, stavebních materiálů, nářadí i zahradní techniky. Představí se firmy nabízející zahradní nábytek a doplňky, bazény, sauny i jímky na zadržování dešťové vody a další komponenty pro eko hospodaření. Návštěvníci mohou využít i bezplatných konzultací s odborníky, ať již na téma doplnění nebo úpravy stávající či vybudování nové zahrady.  

Na veletrhu budou představeny bezúdržbové ploty od společnosti Vratový H-servis, unikátní zahradní nábytek z akátového dřeva od slovenské firmy BOLEM, zahradní domky Biohort v moderním provedení a špičkovém designu od Design & LifeStyle a představí se opět také společnost Kovářství Diviš s nabídkou prvků z Corten oceli. 

Vsakovací dlažbu a další produkty z oboru dlažeb představí certifikovaný výrobce v ČR – firma Godelmann. Moderní dřevěné i wpc terasy nabídne vystavovatel Fasády & Terasy. Venkovní nízkoenergetické vířivky a vířivé bazény budou k vidění v expozici Softub CZ. Zahradu provoní opět moderní odolné růže od společnosti W. Kordes Söhne Rosenschullen.

V letošním roce nabídne FOR GARDEN největší prezentaci pergol, zimních zahrad a přístřešků. Tento obor budou zastupovat mimo jiné společnosti a značky Rolux žaluzie, Hobbytec CZ, AL Pergoly, ALUKOV, AZ EKOTHERM, ALKOTECH, OIKA, FUTUROL, ROVEX ENGINEERING, mojeStínění, BATIMA API CZECH, MONT-ALU, PENTA, BEAM, PK-KOVO a další. Nebude chybět široká nabídka nářadí a údržbové techniky od společností ASP GROUP, Železářství U Rotta, BG Technik, BATAVIA, RF TECHNIK, Isolit Bravo, MrGrass, V-GARDEN, BLAKAR Trading nebo ALKO-KOBER.

GARDEN 24 PREZENTACE TITULKA

V rámci čtyřdenního floristického programu v Hale 5 se bude druhý den veletrhu 12. dubna konat i soutěž studentů středních zahradnických škol OTVÍRÁNÍ JARA s tématem Rok české hudby. Na pódiu uvidí návštěvníci mnoho slavných tváří a také exkluzivního hosta, operní pěvkyni Evu Urbanovou. Celý čtyřdenní program bude probíhat za vedení a moderace předního českého floristy Pavla Hrušky. Více na www.for-garden.cz.

Volné vstupenky naleznete tu.

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let žijeme v turbulentních časech. Co má však stále smysl? Dobře bydlet, úsporně topit, vytvořit si příjemný a pohodlný osobní prostor ve svém domě nebo bytě.

Stavební sezónu na střední Moravě symbolicky otevírá stavební a technický veletrh STAVOTECH Olomouc. Uskuteční se ve dnech 4. až 6. dubna 2024 v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora a přilehlých venkovních plochách. Stavotech je největším jarním veletrhem tohoto typu na Moravě. Tradičně budou výstavní prostory zaplněny expozicemi stovky vystavovatelů z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti. Můžete zde načerpat inspiraci, poradit se s odborníky, využít výstavní slevy.

Nenechávejte protékat drahé energie ve vaší domácnosti do prázdna! Zastavte proud peněz, který se zbytečně sype z vaší peněženky pryč. Přijďte se podívat a získat informace od vystavovatelů. Do jakých úsporných technologií a opatření investovat a snížit tak vaši energetickou spotřebu. Rady, tipy, doporučení, prospekty a kontakty. Vše na jednom místě na veletrhu.

IMG 4339

Neodmyslitelnou součástí veletrhu Stavotech Olomouc je doprovodný program bohatý na zajímavé přednášky k aktuálním tématům. Nebudou chybět informace o dotačních možnostech z programu Nová zelená úsporám (+light) a Oprav dům po babičce. Dozvíte se vše důležité k fotovoltaice, tepelným čerpadlům a dalším způsobům, jak ušetřit na nákladech a vylepšit své bydlení. Po celou dobu budou na veletrhu fungovat poradenská centra Společenstva kominíků ČR (komíny, požární bezpečnost) a Cechu topenářů ČR (tepelná čerpadla apod.).

Široká nabídka stavebních materiálů a služeb je dnes již samozřejmostí, velká koncentrace odborníků schopných poskytnout kvalifikované informace a radu je stále vzácnější příležitostí. Veletrh Stavotech patří k těm událostem, které by si profesionálové, investoři i individuální stavebníci neměli nechat ujít – navštivte jej ve čtvrtek 4.4. a pátek 5.4. od 900 do 1800 hodin, v sobotu 6.4. od 900 do 1700 hodin.

Volné vstupenky jsou pro vás k dispozici zde.

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě víte, že odstartoval první ročník výhradně českého ocenění v tomto oboru s názvem CZECH INTERIOR AWARD 2024.

Zájem o tuto soutěž předčil očekávání, přihlásilo krásných 222 projektů, které mají na svědomí čeští interiéroví designéři nebo architekti. 

Díky tomu navíc vznikl velmi atraktivní přehled profesionálem navržených a realizovaných interiérů, které slouží jako velmi dobrá inspirace pro zájemce o nové nebo renomované bydlení. 

Všechny přihlášené projekty si můžete prohlédnout on-line na stránkách: www. interioraward.cz, kde budou od 11. 3. 2024 zveřejněny přihlášené projekty a inspirovat se tak pro svůj vlastní interiér nebo projekt.
To ale není vše! Můžete zde navíc hlasovat o nejlepší návrh a realizaci českého interiéru. Stačí si zvolit vašeho favorita.

Jeden z hlasujících pak bude vylosován a získá hlavní cenu:
Dvoudenní pobyt pro 2 osoby v Aquapalace Hotel Prague s volným vstupem do Vodního a Saunového světa Aquapalace Praha.
Další 3 vylosovaní obdrží celodenní dvě vstupenky do Vodního a Saunového světa Aquapalace Praha.

Hlasování veřejnosti v projektu CZECH INTERIOR AWARD je spuštěné od 11. března a ukončeno bude 1. dubna. Máte tedy dostatek času vybrat vašeho kandidáta a podpořit ho svým hlasem.Výsledky  všech kategorií soutěže CZECH INTERIOR AWARD budou následně zveřejněny 11. dubna na slavnostním vyhlášení, které se koná po odborné konferenci Materiál +Trend na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech při souběhu veletrhů DESIGN SHAKER, FOR INTERIOR a FOR GARDEN.

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo – Energie, která se
tradičně koná jednou ročně v Městské sportovní hale v Uherském Hradišti. S různými
nabídkami úspor při rekonstrukci a stavbě se návštěvníci seznámí o víkendu 9. a 10. března, od 9 h
do 18 h, v neděli do 17 h.


Výstava je určena nejen stavebníkům, stavebním firmám, ale i široké veřejnosti, která chce být
informována o moderním způsobu bydlení, být „IN“ a zjistit, jak je možné uspořit energie. Na
veletrhu se představí více než 75 firem, z toho 50 firem přímo ve svých výstavních expozicích.
Stěžejním tématem výstavy je fotovoltaika, solární ohřev vody a osvětlení. V těsném závěsu se
nachází nabídka tepelných čerpadel. Výhodou výstavy je možnost u desítky firem si porovnat
nabízené služby, osobní přístup a nechat si přímo spočítat cenu na míru. V neposlední řadě budou
představeny způsoby úsporného vytápění, kotle na biomasu i tuhá paliva. Lze si domluvit i dodávky
palivového dřeva a řeziva. Návštěvníci se seznámí s využitím celulózových vláken při stavbě.
Starší zástavbu od vlhkosti zachrání hydroizolace, ocelová sanace zdiva nebo zateplení budovy
nástřikovou PUR pěnou. Odborníci rádi zodpoví všechny otázky přímo na místě.

20230311 110923 1


Úsporu tepla lze zajistit i výměnou oken a dveří za moderní plastová nebo ALU, využitím vinylové
podlahové krytiny, zateplením půdních prostor a sanací krovů. Mezi zajímavosti se řadí i nabídka
mobilních modulárních domů z ekomateriálů. V nabídce služeb nebudou chybět práce vodo – topo
– instalace nebo fasádní práce.


S přicházejícím jarem kutily zaujme zahradní nábytek, zahradnické nůžky, nářadí a lepidla. Nejen
dům, ale i moderní kuchyň lze oživit praktickými mixéry, žehličkami, nerezovým nádobím, čistícími a
impregnačními prostředky, které budou na výstavě k dispozici.
Veletrh doprovází přednášky na téma přínosu tepelného čerpadla a fotovoltaiky. Zkušenosti
uživatelů, výsledky měření nákladů na pořízení a provoz, energetická návratnost. Jak lze zkombinovat
tepelné čerpadlo a fotovoltaikou a využití dotací. Neméně zajímavé téma otázka rekuperace pro
zdravé bydlení a snížení nákladů na bydlení.

20230311 110030


Dalším tématem doprovodného programu je řešení vysokých cen ve stavebnictví využitím
modulárních staveb. Pro ty, co chystají koupit pozemek je připravena přednáška na téma
geopatogenních zón a zdravého bydlení.
Udělejte si čas a přijďte se o víkendu 9. – 10. března inspirovat na stavební veletrh do Uherského
Hradiště, nakupte drobné výrobky, poraďte se s odborníky, vyslechněte si přednášky a načerpejte
informace. Losujte o zlatou cihličku.


Více informací naleznete na www.omnis.cz


DOPROVODNÝ PROGRAM:


sobota 9.3.
10,00 hod.


Je tepelné čerpadlo výhodné a je přínosem pořídit si fotovoltaiku?
Zkušenosti uživatelů. Energetické posouzení a výsledky měření nákladů na pořízení a provoz
tepelného čerpadla. Zvýhodňuje fotovoltaika provoz tepelného čerpadla, že je návratnost nižší než 7 let? Nebo je to jen o pocitu soběstačnosti. Jak velký fotovoltaický systém si pořídit? Vrátí se mně
náklady? Jaká kombinace systémů je výhodná?
Zdeněk Kaňa, Úsporné bydlení s.r.o.


11,00 hod.


Modulární stavby – řešení vysokých cen ve stavebnictví
Posouzení kvalitních modulárních staveb a možnosti jejich následného rozšiřování na větší dům jak
plošně, tak do patra. Ukázka modulárních staveb s dotací zelená úsporám. Odpovídá modulární
stavba energeticky úsporné dřevostavbě?
Zdeněk Kaňa, Úsporné bydlení s.r.o.


14,00 hod.


Tepelné čerpadlo – nejlepší dárek pro Váš nový i starší dům.
Nejlepší ochranou proti zdražování energií jsou tepelná čerpadla, která 75% tepelné energie pro
vytápění získají ZDARMA z okolí vytápěného objektu. Jaké jsou systémy tepelných čerpadel, podle
čeho vybrat správný typ, výkon a provedení. Vhodný systém pro vytápění – chlazení tepelným
čerpadlem. Spolupráce tepelného čerpadla s fotovoltaikou. Ekonomická návratnost, dotace na
tepelná čerpadla.
Ing. Josef Slováček, Cech topenářů a instalatérů ČR

20230311 110151 1


15,00 hod.


Zdravé bydlení bez geopatogenních zón.
Co je dobré vědět před koupí domu, bytu, pozemku.
Josef Ulehla, www.ulehla-josef.cz


neděle 10.3.
10,00 hod.


Rekuperace – pro zdravé bydlení a snížení nákladů na vytápění
Řízené větrání – odborně zvaná rekuperace – se v rodinných domech i bytech stává nezbytností.
Utěsněné domy, aby z nich neunikalo drahé teplo, ale dalo se v nich zdravě bydlet, vyžadují větrání
bez ztráty tepla. Jaké jsou způsoby, co pro jejich instalaci je potřeba zajistit, možnosti dotací a
následná diskuse je předmětem této přednášky.
Ing. Josef Slováček, Cech topenářů a instalatérů ČR

Veletrh úspor energií v Hodoníně

První ze série regionálních stavebních výstav se letos koná v Hodoníně v prostorách
Domu kultury Horní Valy pod názvem STAVBA – TEPLO – ENERGIE Hodonín a podtitulem
Veletrh úspor energií. Pro návštěvníky bude otevřeno v pátek 2. února od 9 do 18 hod., v
sobotu 3. února do 17 hod. Tradičně budou výstavní prostory zaplněny expozicemi
vystavovatelů z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti. Můžete zde načerpat inspiraci,
poradit se s odborníky, nebo využít výstavní slevy a také si poslechnout několik přednášek k
aktuálním tématům.

IMG 20220302 140528 resized 20220503 015059622


Nenechávejte protékat drahé energie ve vaší domácnosti do prázdna! Zastavte proud peněz,
který se zbytečně sype z vaší peněženky pryč. Do jakých úsporných technologií investovat a
snížit tak vaši energetickou spotřebu. Rady, tipy, doporučení, prospekty a kontakty. Vše na
jednom místě na veletrhu.
Součástí výstavy je doprovodný program formou přednášek. Fundovaní odborníci seznámí
návštěvníky se zajímavými tématy, převážně o energeticky úsporných způsobech vytápění,
dotacích a dalších možnostech, jak ušetřit na energiích.

IMG 20220302 113104 resized 20220503 014957128


Pro všechny, kteří zavítají, je připravena soutěž o zlatou cihličku. Na pozvánkách na
výstavu, které obdrží do schránek obyvatelé okresu Hodonín i Břeclav před výstavou, je
otištěn losovací kupón. Losovací kupóny budou k dispozici také přímo na výstavě, stačí
vyplnit a vhodit do losovacího osudí.
Proto si udělejte čas, přijďte načerpat informace i inspiraci a využít veletržních slev na
výstavu STAVBA – TEPLO – ENERGIE do Hodonína.

VELETRH STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY LETOS POTĚŠÍ MILOVNÍKY KREATIVITY A TVOŘENÍ, LAHŮDEK I SVÁTEČNÍ ATMOSFÉRY, ALE I POHÁDKOVÝCH PRINCŮ

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 14. tradiční veletrh proběhne ve dnech 7. až 10. prosince v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. 

Nabídne návštěvníkům až deset tisíc tipů na dárky z různého odvětví, a to dekorace, vánoční ozdoby, hračky, knihy, společenské hry, módu, šperky, prádlo, kosmetiku, i sportovní a zážitkové produkty, ale také mnoho originálních výrobků autorské tvorby od návrhářů, designérů a floristů, které v obchodních sítích nenajdete.  Letošní ročník veletrhu bude mimořádný také díky speciální sekci, která je zaměřena na kreativitu a tvoření, jež je u Čechů stále oblíbenější. 

SVD 23 1240x325px 1 1

Nebyly by to ty pravé Vánoce bez pořádného stromu a posezení na náměstí haly v odpočinkové zóně s občerstvením, kde návštěvníci za zvuku koled zaručeně najdou sváteční pohodu. Pro gurmány je připravena gastro zóna nazvaná VÁNOČNÍ HODY, která nabídne jídlo, pití a ochutnávky všech možných produktů souvisejících s Vánocemi. Sobota 9. prosince přinese do PVA EXPO PRAHA oblíbený Vánoční bezlepkový trh Společnosti pro bezlepkovou dietu. Své výrobky tu celiakům, ale i vyznavačům zdravého životního stylu nabídnou čtyři desítky vystavovatelů z řad malých regionálních výrobců, ale i velkých firem, řetězců a dalších prodejců bezlepkového sortimentu.

Vyrobte si vlastní dárek na veletrhuVánoční svátky jsou také o zábavě, proto je připraven i bohatý tvůrčí program pro všechny členy rodiny. Během workshopů pod vedením odborníků bude možné vytvořit si vlastní vánoční dárek, či dekoraci. V sekci KREATIVITY se během čtyř dnů v rámci programu TVOŘENÍ NA PÓDIU vystřídají interiérová designérka, floristka a koučka Markéta Fleischnerová Atelier MF ART, výtvarnice Kateřina Vodrážková KV FELTED DESIGNS s vlněným tvořením nebo studenti Střední zahradnické školy v Hloubětíně pod vedením svých lektorů.

DSC06843

A kdo je milovníkem pohádkových princů, se může těšit na autogramiádu autora knihy a velmi oblíbeného herce Pavla Trávníčka, novinku Tři oříšky pro prince, herecké memoáry vycházející k 50. výročí od premiéry Popelky. 

Navštivte Plzeňský veletrh – úspory i nákupy

Plzeňský stavební veletrh „Moderní dům a byt“ a veletrh kosmetiky, módy a zdravého životního stylu „Žena a domov“ otevřou své brány od pátku 20. října do neděle 22. října v hale TJ Lokomotiva Plzeň – Slovany – již pošestnácté.

Spojením dvou žánrů veletrhů vzniká veletržní akce, která uspokojí zájmy celé rodiny.

Pro zájemce o stavbu, teplo, úspory energie a moderní technologie je návštěva stavebního veletrhu velkým přínosem a inspirací.  Řadu lidí oslovily nové dotační tituly Zelená úspora light a zejména Oprav dům po babičce. I ti, kdo o rekonstrukci, opravě nebo stavbě nového domu dosud váženě neuvažovali, se rozhoupávají a chystají investovat do svého bydlení. Právě pro ně je stavební veletrh tím pravým místem. Rozhovor se stavebními odborníky a prohlídka exponátů pomůže zájemcům o stavební projekty získat více konkrétních odpovědí, které se týkají přímo jejich budoucí stavby nebo rekonstrukce.

20221021 151357

Nosným tématem veletrhu je stále diskutovaná úspora energií. Proto desítka firem představí své řešení tepelných čerpadel, fotovoltaiky nebo moderních kotlů, kamen a krbů. Z dalších komodit se na veletrhu představí dveře, okna, parapety, bezpečnostní protipožární dveře, pergoly nebo přístřešky pro auta s fotovoltaikou. Nebude chybět sanace zdiva a krovů, foukaná izolace nebo koupelnová sanita. K vidění budou developerské projekty rodinných domů, výstavba dřevostaveb a nízkoenergetických domů nebo služby z oblasti nájmu bytů a nemovitostí. Zahrádkáře potěší nabídka zahradnických potřeb a techniky. Chybět nebude ani přehlídka automobilů a mnoho dalšího.

20221021 151326

Především ženám je určena druhá část akce – veletrh „Žena a domov“.  Polovinu haly zaplnění prodejní expozice s dámskou módou české výroby, spodním prádlem, kabelkami, rukavicemi, šperky, módními doplňky. Nejen k vyzkoušení bude k dispozici dekorativní a pečující kosmetika, k ochutnání přírodní potravinové doplňky, čajové směsi, veganská strava nebo hmyzí produkty. K zútulnění bytu se nabízí bytové dekorace, staročeské povlečení, vánoční keramika i ozdoby na vánoční stromeček. Jako vánoční dárek budou vhodné knihy, a logické hry. Akce zabrousí i do ezoteriky s možným výkladem Andělskými kartami.

Logo Zena a domov nove

Volnou vstupenku na veletrh si může stáhnout zde.

Z výčtu nabídky největší veletržní a prodejní akce v Plzni vyplývá, že se jedná o veletrhy pro celou rodinu, kde si každý najde něco pro sebe a svůj domov

Více informací na www.omnis.cz.

Podzimní FOR INTERIOR se představí ke konci září

Veletrh nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR je místem s největší nabídkou
produktů pro pohodlné, funkční a příjemné bydlení. Ve dnech 19. až 23. září nabídne v PVA EXPO PRAHA novinky, produkty, technologie i inspiraci pro interiéry všech typů.

interior 23 news 1240x325 podzim hlavicka NWSL

Interiér, ať již doma nebo v práci, ovlivňuje fyzické i duševní zdraví uživatelů. Jeho důmyslné řešení
dokáže zlepšit kvalitu života, produktivitu práce a nastolit pocit pohody a bezpečí. Veletrh FOR INTERIOR je místem, kde se mohou zájemci seznámit s tisíci produktů nábytkářského oboru, poznat
aktuální designové směry i inovativní výrobky, které navíc kladou důraz na udržitelnost a ekologii.
I tentokrát zde najdete širokou nabídku produktů pro vaše bydlení, zahrnující nábytek, interiérové
prvky a mnoho inspirací, které vám pomohou vytvořit prostor, ve kterém se budete cítit pohodlně a
který bude navíc i vysoce funkční. Během veletrhu se budete moci seznámit s novými trendy,
inovativními výrobky a získat tisíce tipů pro úpravu vašeho interiéru.

Foto Majstrstych

Jedním z výrazných oborů na veletrhu bude sekce zdravého a komfortního spánku. Představí široký
výběr unikátních a luxusních postelí od renomovaných výrobců. Budete mít možnost vybrat si z
různých typů postelí podle svých preferencí, od kontinentálních až po dřevěné z masivu, kovové či
možnost zakázkové výroby postelí a matrací na míru, která vám umožní vytvořit si ideální podmínky
pro váš spánek.

Na veletrhu nebude chybět ani široká nabídka sedacích souprav, přinášející klasické i moderní typy.
Dále se můžete těšit na nábytek z poctivého dřeva, který spojuje kvalita a odolnost.
Eleganci a luxus najdete u firem, které zde zastupují italské výrobce. Naopak minimalismus, funkčnost a svěží atmosféru zase u firem, které zastupují skandinávské značky.

DSC 9056

V oblasti textilu a osvětlení naleznete rovněž bohatou nabídku. Správně zvolený bytový textil dokáže zlepšit estetiku, pohodlí a funkčnost vašeho domova a kvalitní osvětlení vytvoří příjemnou atmosféru podtrhující architektonické prvky.
Na FOR INTERIOR budou také prezentovány kolekce stolů, židlí a kuchyní, od typizovaných až po
individuálně navržené. Inspirovat se můžete akustickými panely, moderními krby a dalšími prvky a
doplňky.

Volné vstupenky pro vás zde.

0I4A1489

Pokud hledáte konkrétní rady pro svůj vlastní interiér, můžete konzultovat své představy s odborníky přímo na místě a získat praktické tipy a odpovědi na vaše dotazy, což vám pomůže při plánování a vytváření útulného a stylového domova.
Souběžně s FOR INTERIOR proběhne také veletrh FOR ARCH, který přináší kompletní nabídku
produktů v oblasti stavebnictví. Společně tak oba veletrhy představí široký výběr od fáze stavby až po zařizování interiérů.
Nenechte si ujít podzimní veletrh FOR INTERIOR, zažijte jedinečnou a inspirativní atmosféru a objevte nové trendy a možnosti pro úpravu vašeho domova.
Více na www.forinterior.cz

Jak složit a uskladnit prostěradlo 

Klasická prostěradla nahradila ve většině domácností prostěradla napínací, která díky gumě všité v lemu perfektně sedí a neshrnují se. Jsou praktická, ale jejich velkou nevýhodou je poněkud komplikované skládání po vyprání.