NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jak uvázat kravatu: Jednoduchý návod

0

Existuje několik způsobů, jak uvázat kravatu. Pokud nevíte, jak na to, ukážeme vám přehledný návod s nakreslenými postupy. Není to žádná věda, jen to chce trochu cviku. Pojďme si představit vázání kravaty krok za krokem.

Inspirujte se interiérem Fasangartengasse ve Vídni

Přinášíme vám inspirativní seriál o bydlení. Nápady jsme čerpali přímo z architektonického studia Create Space. Dnes vám představíme moderní bydlení v hlavním městě Rakouska. Nás zaujala zejména kombinace dřeva, bílé barvy a teplého osvětlení. Co se nejvíce líbí vám?

Magie barev, aneb jak kombinovat barvy v kuchyni

Barvy hrají velkou roli ve vašem životě a je těžké si bez nich představit jakýkoliv prostor. Kuchyň je centrem vašeho domova, tak proč si s ní nehrát a neudělat z ní místo, které vás bude každý den těšit. Chcete znát triky, jak kombinovat barvy v kuchyni? Pojďme na to!

Jak zútulnit panelákový balkon: Proměňte balkon v útulný ráj

Teplých dnů je čím dál více a tak je dobré těchto dní využít a trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu. A k tomu nepotřebujete velkou zahradu. Velkou parádu dokáže zařídit i obyčejný panelákový balkon. Pojďme se podívat na to, jak zútulnit panelákový balkon, který je poté nejen krásný, ale navíc pro vás poskytne útočiště v horkých dnech.

Jak se zbavit mšic

Jak se zbavit mšic na zahradě či na balkoně, za oknem nebo ve skleníku? A nejlépe bez chemie? Mšice patří mezi nejobtížnější škůdce. Ale i proti mšicím se dá bojovat s úspěchem. Jen musíte počítat s tím, že nebude dlouhodobý, mšice mají během roku několik generací.

Industriální koupelna: Surová krása v prostém balení

Industriální design se v posledních letech rychle ujímá a přirozeně proniká do všech aspektů bydlení. Jeden z prostorů, který se často dočkává tohoto jedinečného stylu, je koupelna. Představte si místo, kde se surové materiály a minimalistický design spojují v harmonickou symfonii, která vytváří prostor pro relaxaci a regeneraci. To přesně je industriální koupelna.

Hodujte si jako králové u luxusního jídelního stolu: Jak vybrat ten pravý?

Milujete společné zasedání ke stolu se svou rodinou a přáteli? Hoštění máte v krvi a pravidelně se u vás doma konají nejrůznější společenské akce? Ať už se jedná o rodinné obědy, víkendové grilovačky či sedánky s přáteli, luxusní jídelní stůl by ve vaší kuchyni či jídelně rozhodně neměl chybět. Jak vybrat ten nejlepší?

Velikost jídelního stolu a jeho tvar musí ladit s interiérem

Při zařizování kuchyně a jídelny je důležité, promyslet každý detail, a protože luxusní jídelní stoly zabírají velký kus místnosti, měla by být jejich výběru věnována pozornost, jakou si zaslouží. Máte-li prostornou jídelnu či kuchyň, neváhejte si pořídit kulatý jídelní stůl. Nechcete-li se vzdát oblých tvarů, ale jste limitování prostorem, vsaďte na oválný tvar. Toužíte-li po klasice, vsaďte na čtvercový či obdélníkový stůl.

Jakou barvu jídelního stolu zvolit?

Kromě tvaru je důležitou proměnnou také barva jídelního stolu. Bílá barva, typická pro provence nábytek, je vhodná do světlých a vzdušných jídelen. Dřevěné stoly z masivu se hodí do kuchyní a jídelen, jež jsou vybaveny dřevěným nábytkem. Pozor si ale musíte dát na zkombinování dřeva a zvolit pouze jeden druh. Černé stoly jsou oblíbeným doplňkem moderních kuchyní, které jsou laděny do tmavých tónů a často bývají podsvícené LED pásky.

shutterstock 1160891917 2

Aby se vám při stolování pohodlně sedělo

Ovšem výběr stolu znamená také výběr vhodných židlí. Snažte se je vybírat podle toho, kolik pohodlí vám během stolování nabídnou, a nezapomeňte je dokonale sladit s jídelním stolem. Jen tak docílíte vkusného a dokonalého posezení.

Výběr jídelního stolu si zaslouží vaši pozornost. Přeci jen investujete do svého domova a stolování s rodinou a přáteli je určitě vaší oblíbenou kratochvílí, při které se chcete cítit pohodlně a mít dostatek prostoru na stolování.

Vyberte si z exkluzivní kolekce luxusních jídelních stolů na Estila-nabytek.cz a dopřejte si jedinečný a vkusný kus nábytku, který zaujme každého návštěvníka.

Jak zařídit obývací pokoj ve skandinávském stylu

Skandinávský styl je symbolem elegance, jednoduchosti a funkčnosti. Tento styl, často označovaný jako „scandi“, je známý svým minimalistickým designem, přírodními prvky a světlými tóny. Pokud se vám líbí čisté linie a jednoduché formy, scandi styl je pro vás tou správnou volbou. A není nic hezčího, než obývák ve skandinávském stylu. Pojďme podívat jak na to!

Nechte se inspirovat na FRÝDECKO-MÍSTECKÉM VELETRHU

Hala Polárka ožije v pátek 26. května a v sobotu 27. května Frýdecko-Místeckým veletrhem. Plochu haly zaplní expozice vystavovatelů z oboru Stavba – Teplo – Energie – Zahrada – Hobby. Na tuto spíše technickou část veletrhu určenou především stavebníkům naváže prodejní sekce určená ženám pod názvem Žena a domov. Brány veletrhu budou otevřeny pro veřejnost v pátek od 9 do 18 h a v neděli od 9 do 17 h. Vstup na veletrh je zdarma.

V pátek od 15 h proběhne v přednáškové zóně u vstupu přednáška zástupce Státního fondu životního prostředí na téma: Jak na úsporné bydlení?  Pokud vlastníte rodinný či bytový dům a uvažujete o rekonstrukci nebo chcete stavět, či byste si jen rádi snížili vysoké účty za energie a vodu pořízením nádrže na dešťovku, instalací fotovoltaiky nebo výměnou starého kotle za nový úspornější, využijte představeného programu Nová zelená úsporám. Program se zaměřuje na aktuální možnosti dotací na úsporné a ekologické bydlení. Na přednášce zjistíte, jak postupovat při vyřízení žádosti o dotace.

20220528 101114

Frýdecko-Místecký veletrh je místem, kde návštěvník najde odpovědi na stále ožehavé otázky, kde a jak ušetřit za energie. 7 českých firem ve svých expozicích představí systémy malých fotovoltaických elektráren a jednotlivých panelů a nabídnou pomoc nejen při instalaci, ale i připojení do sít. S teplem souvisí i nabídka tepelných čerpadel, která jsou ekologická a hojně majiteli domů vyhledávaná. Na veletrhu se představí 5 firem s nabídkou svých řešení tepelných čerpadel. Další 3 firmy nabídnou zajištění hydroizolací, které jsou při rekonstrukci domu na prvním místě. Návštěvníci dozví o výhodách rekuperace, foukané izolace nebo podlahového vytápění. K dispozici budou i firmy s nabídkou oken, dveří, náhradních dílů na žaluzie. Firmy sdružené kolem přítomného Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR představí své novinky v omítkách, barvách, izolačních materiálech. Malíři v rámci prezentace svého cechu předvedou nové způsoby malování, fládrování a tapetování. Návštěvníci vlastnící bazén si nakoupí bazénovou chemii a další chemické přípravky pro domácnost. To je jen stručný výčet nabídky v expozicích.

Na přednášku naváže představení fotovoltaiky pro rodinné a bytové domy. Návštěvníci se dozví racionální důvody pořízení fotovoltaické elektrárny a jak inteligentně využívat přebytků elektřiny. Přednáška se uskuteční i v sobotu od 11 h.

Expozice v sekci Žena a domov jistě zaujmou nejednu ženu. Ke koupi budou šperky, kosmetika, ale také prací a čistící nano prostředky, vonné esence. K vyzkoušení budou výkonné elektrospotřebiče do kuchyně nebo vysavače. Několik firem představí potravinové doplňky, které dopomohou ke zdraví a dlouhověkosti. K dispozici budou léčivé bylinné směsi na vaření čaje, zahraniční vína, sirupy, limonády, ale i domácí rybízové víno. Zahrádkáře potěší expozice se zahradnickými pomůckami. A připraveno je mnoho dalších překvapení.

20220528 101121

V rámci doprovodného programu v sobotu od 13 h proběhne přednáška na téma: Domy dle Tradičního Feng Shui v souladu s přírodou a jeho obyvateli. Konzultantka Feng Shui poodhalí tajemství, jak postavit dům, který vás bude na cestě životem podporovat.

V 14 h naváže přednáška s tématem: Jak nastolit rovnováhu těla i duše pomocí informační metody Joalis.

Pro návštěvníky jsou připraveny propagační materiály dalších firem a také losování o zlatou cihličku.

Udělejte si rodinný výlet do frýdecko-místecké haly Polárka a přijďte si nakoupit, získat inspiraci a nové informace na Frýdecko-Místecký veletrh 26. – 27. května.

Více informací naleznete na www.omnis.cz

Jak vyčistit odpad

Ucpaný odpad v kuchyni, v koupelně? Zapáchající odpad? Nebo jen běžná rutina, ale v nové domácnosti se do ní pouštíte poprvé? Přinášíme ozkoušené tipy pro čištění odpadu nejen v domácnostech napojených na obecní kanalizaci. Ale i tam, kde máte domácí čističku nebo septik, případně čističku přírodní – kořenovou. Co budete potřebovat, jak při čištění postupovat, či jak minimalizovat zanášení odpadu? Vše najdete zde.

Venkovský styl: Jak ho přenést do své kuchyně?

Venkovský styl – samotné slovo evokuje nádech nostalgické pohody a jednoduchosti. Pokud se tedy chystáte zařídit svou kuchyň ve venkovském stylu, máme pro vás spoustu tipů a rad, jak toho, že vás kuchyň obklopí teplým a příjemným prostředím jako milující náruč.

Jak poznat kýlu

Kýla je nepříjemná zdravotní komplikace, kterou nelze léčit jinak než chirurgickým zákrokem. Vzniká mechanicky, ale na jejím vzniku se může podílet i genetická zátěž. V případě uskřinutí ohrožuje kýla život, a vyžaduje okamžité operační řešení. Podívejte se, jak poznat kýlu (nebo pojmout podezření na kýlu) a přesvědčte se, že není radno si s ní „zahrávat“. Je možná prevence kýly? Kde na těle se může kýla vytvořit? A jak dlouhá je rekonvalescence po operaci? I na tyto otázky tu naleznete odpověď.