5 tipů pro využití špalků v interiéru
5

Stále hledáme originální dekorace, které dodají našemu bydlení patinu osobitosti, jež dodá interiéru tu správnou atmosféru. Velmi populárním prvkem, se kterým designéři také rádi pracují, je dřevo. Jde o oblíbený materiál, protože v prostoru vytváří nejen hřejivé teplo či oživení, ale především se hodí do klasického i moderního konceptu pojetí bydlení. V tomto článku bude řeč konkrétně o špalku. Co všechno se dá vykouzlit z takového zdánlivě nevyužitého odřezu?

Obývací pokoj s konferenčními stolky ze špalků – ilustrační obrázek, zdroj
Obývací pokoj s konferenčními stolky ze špalků – ilustrační obrázek, zdroj

1. Noční stolky

Jednou z možností využití dřevěných špalků v interiéru je udělat z nich noční stolky. Můžete tak použít klasickou kulatinu, nebo z kulatého pařezu udělat hranol, záleží jen na vás, který tvar doladí geometrii vaší ložnice.

Originální noční stolek – ilustrační obrázek, zdroj
Originální noční stolek – ilustrační obrázek, zdroj

2. Konferenční stolek

Pokud si stále nevíte rady s odkládacím stolkem do obývacího pokoje, špalek tuto otázku může vyřešit za vás. Kulatina vypadá výborně. Může být skvělým řešením místo konferenčního stolku z masivu. Ideální je zespodu namontovat kolečka pro snadný pohyb.

Konferenční stolek – ilustrační obrázek, zdroj
Konferenční stolek – ilustrační obrázek, zdroj

3. Lampa

Úzký špalík či hranol si výborně rozumí se světlem a stínidlem – originální lampu si s trochou zručnosti můžete vytvořit i sami.

4. Stojan na květiny

Toto hovoří za vše, příroda a příroda rovná se další možná ozdoba a to nejen interiéru, špalek pod bylinky vypadá báječně také na zahradě nebo terase či dokonce balkóně.

Stojan na květiny ze špalku – ilustrační obrázek, zdroj
Stojan na květiny ze špalku – ilustrační obrázek, zdroj

5. Stolička

Chcete-li mít originální stoličku, můžete využít odkroj špalku. Nemusí být příliš široký a jeho tloušťka může být menší. Stačí jej přimontovat například k chromovaným nožkám nebo si udělat vlastní nožky ze dřeva. Stolička se bude výborně vyjímat kdekoliv.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Seznam nápadů pro využití dřevěných špalků by mohl být téměř nekonečný. Fantazii se meze nekladou, proto je jen na vás, jaký význam špalku přidělíte a kam ho umístíte. Ať už z pařezu vymyslíte cokoliv, dřevo se vám odvděčí příjemným estetickým dojmem.

Nenechte se zmást. Kromě dřevěných špalků můžete tento nestárnoucí materiál využít třeba i v koupelně. Tam dřevo dostává ještě úplně jiný rozměr. Tipy na to, jak využít dřevo v koupelně, jsme vám sepsali tady.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here