Dřevěná koupelna – ano nebo ne?
D

Dřevěná koupelna? Ano, přestože ne každý je příznivcem dřeva v koupelně, je to skutečně možné. Při správné úpravě a péči může koupelna obsahovat dřevěné prvky. Koupelny dnes snesou nejen dřevěnou podlahu, ale také dřevěný obklad či dokonce vanu nebo umyvadlo. Patříte-li mezi milovníky vůně dřeva, můžete i vy vyzkoušet lákavou možnost vybudovat originální dřevěnou koupelnu.

Prioritou pro vytvoření koupelny se dřevem je samozřejmě dobře větratelné místo. Dřevo má rádo vlhkost, ale nic se nemá přehánět, tady to platí dvojnásob. Ideální volbou je tato koupelna v dřevěných domech – srubech a roubenkách. Tam dokonale zapadne do konceptu bydlení a svým rustikálním vzhledem zachová soudržnost se zbytkem domu.

Dřevo versus voda

Pokud se pro tuto rekonstrukci rozhodnete, dřevo v koupelně musíte také speciálně ošetřit. Tento materiál je dávno používán na stavbu lodí, proto se nemusíte bát, že by v koupelně nemělo dostatečnou životnost. K ošetření dřeva se nabízejí hned tři možnosti – lak, olej nebo vosk. Lak vytvoří lesklou strukturu, olej a vosk zachovají přirozenou tvář dřeva a jeho matný přírodní vzhled. Všechny varianty je potřeba pravidelně obnovovat.

Koupelna s dřevěnou vanou - ilustrační obrázek, zdroj.
Koupelna s dřevěnou vanou, Foto: covetedition.com

Kromě dřevěné podlahy či obkladu je dnes možné pořídit i stylovou dřevěnou vanu nebo sprchový kout. Vzhled masivního sudu jen podpoří neobvyklou a hřejivou náladu koupelnového prostoru. Dřevo si výborně rozumí také s moderními materiály, jako jsou chrom nebo sklo. Snadno tak můžete vytvořit zajímavý a neotřelý interiér, za který by se nemusel stydět nejeden designér.

Krásné dřevěné dekorace

Pokud přece jen váháte a nechcete dřevěnou koupelnou riskovat, pak se nabízí alespoň varianta využít šikovné dřevěné dekorace. Klasickou dlážděnou koupelnu skvěle doplní dřevěné rohože, které jsou také protiskluzovým pomocníkem do sprchy, či pokládací dlaždice. Tak získáte patinu osobitého dřeva, aniž byste museli měnit a rekonstruovat celou koupelnu. Stejně tak líbivě ve vaší koupelně zapůsobí například masivní dřevěná stolička nebo dřevěná větev namísto sušáku na ručníky.

Stolička 36 0736
Stolička 36 0736

Jestliže vám tedy nedají spát dřevěné sny, tak rozhodně zkuste dřevo umístit také do koupelny. Přestože jde o velmi specifickou volbu, nic není nemožné. Můžete vykouzlit kouzelné místo, které vám bude přinášet spoustu radosti. Protože přesně takové dřevo je.

bathroom

Tráva z tropů? Ideální do koupelny!

Můžete sáhnout i po jiných přírodních materiálech, které budou dřevo skvěle doplňovat. Ideální volbou do koupelny je bambus, který roste v prostředí s vyšší vlhkostí vzduchu, takže je na vodu zvyklý a nenasakuje ji do sebe. Hodí se i pro alergiky, protože nedrží plísně, bakterie ani mikroby. Vedle bambusových mýdlenek či věšáků pak určitě zvažte i hypoalergenní osušky z bambusového vlákna.

Pevný a vzdušný koš na prádlo z proutí

Na vlhkost myslete i při výběru koše na prádlo. Měl by být odolný, snadno omyvatelný a prádlo by v něm mělo dýchat. Důležitý je vyjímatelný pytel, který tak můžete čas od času vyprat a koš snadno vymýt. Vyplétané koše jsou nejen praktické, ale navíc krásně doplní ráz koupelny.

prouteny kos na pradlo prirodni s maslickou 1000x665 1
Foto: Cistedrevo.cz

Vypadají skvěle vedle proutěné komody, do které pohodlně uložíte čisté ručníky. Proutěná zásuvka pak pojme vše, co se jinam nevejde – makeup, hřebeny, manikúra, parfémy…

Verdikt – dřevo do koupelny rozhodně patří

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Jestliže vám tedy nedají spát sny o přírodním materiálu u vás doma, tak rozhodně zkuste dřevo umístit také do koupelny. Přestože jde o velmi specifickou volbu, nic není nemožné. Můžete vykouzlit kouzelné místo, které vám bude přinášet spoustu radosti. Protože přesně takové dřevo je.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here