Zútulněte si koupelnu novým sprchovým závěsem
Z

Koupelny bývají jednou z nejmenších místností, takže se může zdát, že se do nich nevejde dostatek doplňků. Ve skutečnosti však stačí vybírat funkční vybavení tak, aby sloužilo i jako designový prvek. A nejinak je tomu u sprchových závěsů.

photo 1551433755 ab835b5e2a2d e1563383550989

Proč si koupelnový závěs pořídit?

Samozřejmou motivací ke koupi závěsu je jeho funkčnost. Zajistí totiž, aby po každém sprchování nezůstala v koupelně potopa. Musí být však dostatečně dlouhý a padat pod okraj sprchového koutu nebo vany. Ne však příliš, každý záhyb vám údržbu ztíží a v koupelně se bude držet nežádoucí vlhkost.

Aby voda neprotekla

První a nejdůležitější záležitostí je volba vhodného materiálu. Jednotlivé druhy se totiž liší nejen cenou, ale také vlastnostmi. Důležité proto je vybírat tak, aby sprchový závěs splnil vaše očekávání.

shower 2094713 960 720 e1563383635117

Snadno nahraditelný

Jednou z nejlevnějších variant je sprchový závěs z PVC. Proto pro něj platí, že v případě jeho zničení vám nebude rozhodně líto pořídit si nový. Nebude vás to totiž stát víc než pár korun. Kromě této výhody je samozřejmostí, že je stoprocentně voděodolný. Svou funkci tak plní na jedničku. Nevýhodou však je nízká gramáž, která sice zajišťuje i nízkou cenu, ale také umožňuje poletování závěsu ve sprše. A s tímto pohybem se pojí i nežádoucí lepení se na tělo. Bohužel jde také o typ, který není šetrný k životnímu prostředí.

Šetrně myslící

Pokud je pro vás ochrana životního prostředí na prvním místě, lepší variantou pro vás bude sprchový závěs z PEVA. Tento materiál totiž na rozdíl od PVC neobsahuje chlor, takže nebude vadit ani vám, ani přírodě. S předchozím typem pojí tyto závěsy stoprocentní voděodolnost a nízká cena. Na druhou stranu i u sprchových závěsů z PEVA můžete čelit nepříjemnému lepení na tělo kvůli nízké gramáži.

Nejkvalitněji promyšlený

Nejdražší variantou jsou sprchové závěsy z textilie. U těch si sice poněkud připlatíte, avšak vyšší cena se odrazí i na kvalitě. Textilní sprchový závěs má vyšší gramáž, tudíž se nelepí na tělo, ale vodu odpuzuje výborně. Nestačí ho však jen opláchnout vodou jako předchozí dva typy, nicméně ho můžete prát v pračce.

Sprchový závěs Astera Flexi, textilní, 180x200 cm, WENKO
Sprchový závěs Astera Flexi, textilní, 180×200 cm, WENKO

A co design?

Není nic složitého sehnat sprchové závěsy v barvách ručníků a osušek. Jednoduše tak podtrhnete celkový ráz koupelny. Totéž ale platí i pro vzory, které mohou být jak moderní, tak retro. Samozřejmě můžete vybírat i z obrázků a motivů toho, co máte nejraději. Pokud by vám výrazný sprchová závěs do oka nepadl, nebojte se zvolit čistě bílý nebo dokonce průsvitný. Protože pokud vám do koupelny nikdo cizí nechodí, není čeho se obávat.

Grund ERBA - Sprchový závěs 180x200 cm, zelený
Grund ERBA – Sprchový závěs 180×200 cm, zelený

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here