Zařiďte si ložnici snů
Z

Ložnice by měla být místností, kde jsme věrní sami sobě. Právě proto bychom měli vsadit na vlastní styl a autenticitu zejména při jejím zařizování. Prostor ložnice by měl být nejen harmonický, ale také příjemný na pohled a komfortní na užívání. Právě tato místnost by měla působit bezpečně, jako útočiště, kde si skutečně odpočineme. Jak tedy zařídit ložnici tak, aby byla perfektním relaxačním koutem, který bude odrážet naši osobitost?

loznice snu 2

Krásná, ale funkční

Detail, který bychom rozhodně neměli přehlížet – funkčnost. Ložnice by měla být čistá, proto je dobré dbát na správnou organizaci. Na to myslete při vybavování ložnice – nábytek může skrývat ideální úložný prostor. Ložnice by totiž měla být uklizená a organizovaná. Úložiště můžete umístit třeba pod postel, oblíbené jsou také vestavné šatní systémy, které skryjí vše, co potřebujete. Jestliže vám postačí menší úložný prostor, zkuste to s truhlou. Ta dodá místnosti neotřelé dojmy.

Moderní, tedy minimalistický

Ideální prostor pro spánek? Vzdušný a jednoduchý. Nebojte se volit čisté a přímé linie. Minimalistický design a jednoduchá geometrie jsou přesně to, co zachová v ložnici právě vzdušnost a otevřenost. Zbytečné dekorace a přemíra viditelných drobností do místnosti určené pro spánek nepatří.

Barvy a textury

Moderní ložnice ani po přečtení předchozího bodu nemusí působit jednoduše a obyčejně – stačí využít hravé kombinace barev a textur. Barva nebo textura mohou být prvkem, který spojí design napříč celou místností. Do ložnice se hodí zemité a světlé barvy, které vám pomohou vykouzlit příjemnou intimní atmosféru. Pokud zvolíte příliš chladnou barvu, nevadí – doplňte ji přírodními doplňky nebo pastelovými detaily.

loznice snu 1

Vhodný nábytek

Jedním z aspektů, který určuje náladu v ložnici, je rovněž nábytek. Přestože je místnost určena ke spánku, měla by být příjemná na pohled. Nábytek by vám měl vyhovovat po estetické i praktické stránce. Můžete zvolit kompletní sety nábytku, nebo si vybrat vlastní kusy. Umírněné kontrasty ložnici ozvláštní, komplety zajistí elegantní vyznění. Řiďte se jen a jen vlastním vkusem, protože právě ložnice je jednou z těch místností, kterými se nemusíte reprezentovat.

Osvětlení dělá divy

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Tečkou za dekorováním ložnice by mělo být vhodné osvětlení, které dokonale vyladí žádanou atmosféru. Neměly by chybět lampy ke čtení po každé straně postele, abyste se s partnerem vzájemně nerušili. Dominantou místnosti může být stojací lampa nebo lustr dle vašeho výběru. Svítidla by měla disponovat teplejším svitem, který místnost zútulní. Pro ještě hřejivější večery si můžete do ložnice umístit také svícny. Světlo svíček je nezaměnitelné, stejně, jako může být vaše ložnice.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here