Zahradní pítko pro ptáky: Jaké vybrat?
Z

Pítko nebo koupátko pro ptáky je nejenom příjemná podívaná a pohlazení na duši, ale jedná se i o velmi užitečnou věc, díky které pomůžete ptáčkům dostat se snáz k čisté vodě. Pokud jste se rozhodli pítko pořídit i na vlastní zahradu, nejdříve ještě zvažte, zda jej koupit, nebo se do jeho výroby budete chtít pustit sami.

Zahrada nebo dokonce předzahrádka je příjemným prostorem a ozdobou chatek a domů, ve kterém rádi trávíme chvíle s rodinou či přáteli. Zvelebovat zahradu lze mnohými způsoby, a stejně tak do ní můžeme přilákat opeřené hosty – ptáky. Pozorovateli bývají například nadšené děti. K tomu, abyste ptáky mohli sledovat, slouží dekorace a praktický pomocník pro ptactvo – tedy zahradní ptačí pítko. Nádržka s vodou se dá pořídit v obchodech, ale ještě jednodušší je vytvořit si napájedlo svépomocí. Jestliže chcete vyzkoušet nalákat ptáky do své zahrady a kochat se jejich řáděním ve vodě, pak pro vás máme několik tipů.

Pítko pro ptáčky - ilustrační obrázek, zdroj.
Pítko pro ptáčky – ilustrační obrázek, zdroj.

Koupené pítko

Jednou z možností, jak napájet ptactvo, je koupit pítko. Pítka jsou k dostání v téměř každém obchodě, kde mají zahra

dní vybavení. Pítko by mělo být mělké. Koupené pítko můžete umístit tak, aby bylo nejen okrasou, ale aby bylo pro ptáky bezpečné. To znamená, že je potřeba dát pítko na vyšší body, kde se nedostane třeba kočka.

Litinové pítko a krmítko pro ptáčky 29x20,7x7cm
Litinové pítko a krmítko pro ptáčky 29×20,7x7cm

Vlastní pítko

Není nic snadnějšího, než si vytvořit vlastní ptačí napájedlo. K tomu, abyste vytvořili pítko, potřebujete mělkou keramickou či plastovou misku, hezky vypadá také kamenná miska. Do mísy můžete vložit pár kamínků, oblázků, které se stanou ostrůvky pro menší ptáky. Ptačí pítko opět umistětě na bezpečné místo. Můžete stvořit vlastní stojan, použít vysoký špalek, nebo připevnít pítko třeba ke stromu.

Jestliže si naopak lámete hlavu s tím, jak ptáky ze zahrady dostat, pak můžete koupit třeba sochu sovy. Ta ozdobí nejen váš exteriér, ale zároveň se stane strašákem. Nicméně, většina z nás stále patří mezi ty, kteří se velmi rádi kochají ptačími hrátkami ve vodě. A tak získáte nejen dekoraci, ale také takové domácí ptačí divadlo.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here