Vyšperkujte kuchyň pomocí bambusových doplňků

0
289

Zamilovali jste si bambus? Aby ne, jedná se o mimořádně praktický materiál, který je nejen šetrný k životnímu prostředí, ale také skvěle vypadá a dá se z něj vyrobit téměř cokoliv. Navíc v interiéru vypadá skvěle a dokáže zútulnit i vaši kuchyň.

Plastům odzvonilo a pokud stále hledáte do kuchyně tu pravou alternativu místo jednorázových plastových misek či doplňků, bambusové dekorace a nádobí jsou pro vás tou nejlepší volbou.

alex holyoake qCtz Ocwqw unsplash

Pro původ rostliny musíme do Číny

Ačkoliv v Evropě a u nás je bambus materiálem relativně novým, v Číně se pěstoval už před 7 tisíci lety. Před vynálezem papíru se na bambusové proužky dokonce psalo. Dnes se v Číně pěstuje kolem 400 druhů této travnaté rostliny, která se vyznačuje dřevnatými a dutými stébly.

Sto a jedna výhoda

Bambus se do českých domácností dostává čím dál častěji. Jaké jsou veškeré výhody tohoto skvělého materiálu?

  • bambus je nenáročná rostlina, který vyroste téměř všude, nepotřebuje velké množství vody a obejde se i bez hnojiv, díky čemuž nezatěžuje přírodu
  • snižuje uhlíkovou stopu, hektar bambusu pohltí až 2 tuny oxidu uhličitého ročně
  • dokáže nahradit velké množství plastových výrobků, je lehký, levný a odolný
  • v přírodě se zcela rozloží
  • jedná se o nejrychleji rostoucí rostlinu na světě, za den dokáže vyrůst až o 100 cm

Šup s bambusem do kuchyně

Protože je bambus nejen ekologický, ale rovněž i skvěle vypadá, máme pro vás tipy na organizéry i doplňky do kuchyně, které oživí váš interiér. Bambus totiž v kuchyni využijete naprosto všude. Od příborníků po prkénka, misky nebo příbory.

Stylové příborníky sluší každé zásuvce

Velmi praktické jsou organizéry do zásuvek, které můžete libovolně kombinovat mezi sebou. Už žádné plastové příborníky! Mnozí výrobci navíc nabízí variabilitu těchto organizérů, takže si je skutečně můžete přizpůsobit dle svého gusta.

2bcb35f78bfa07c7c80b1a975111c4193469c231

Stojánky a držáky

Své místo může mít bambus i přímo na lince, stačí využít bambusové stojánky na vařečky či kelímky. Krásně zútulní prostor, který díky nim vypadá svěže a prosvětleně.

Bambusové misky

Využít můžete i bambusové misky různých velikostí, které se snadno omývají a využít je můžete na veškeré pokrmy od sladkých kaší až po polévky nebo omáčky. To ale není všechno. Bambusové prkénka mají v kuchyni také své nezaměnitelné místo.

Víčka z bambusu

Mrkněte se i po originálních a stylových bambusových solničkách a pepřenkách. Nebo dózách s bambusovými víčky. Využít je můžete třeba na nejpoužívanější suroviny od mouky, cukru až přes mouky.

Bambusové příbory domů i do přírody

Nejen do přírody nebo na cesty, ale i doma jistě využijete bambusové příbory. Díky elegantnímu a perfektně tvarovanému vzhledu je tento příbor vhodný nejen pro volný čas, ale můžete jej mít prakticky kdekoliv. Dejte sbohem nešetrným plastovým příborům. Vyhnete se i syntetickým látkám obsaženým v plastových příborech, které mohou poškodit vaše zdraví.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here