Vychytávky do malé koupelny
V

Koupelna je pro většinu lidí první místnosti, kterou navštíví po probuzení a jedna z posledních před usnutím. V koupelně sice netrávíme moc času, ale přesto potřebujeme mít tento prostor funkčně zorganizovaný. Zvlášť v malé koupelně je velmi obtížné sladit potřeby všech členů domácnosti a uložit věci tak, aby je všichni měli po ruce. S malými dětmi v domácnosti přibudou rodičům starosti, jak koupelnu uzpůsobit právě nejmenším členům.

koupelna 1

Umístit do malé koupelny vše potřebné je výzva. Na trhu jsou umyvadla malých rozměrů, které zabírají jen 37 cm. Umyvadlo lze umístit nad vanu, což je řešení pro ty, kteří se ani v malé koupelně nechtějí vzdát vany. Existují také sprchové kouty s křídlovými sklapovacími dveřmi, které nepotřebují kolejnice, ale jen nástěnnou lištu.

Přinášíme vám vychytávky, které oceníte nejen v malých koupelnách.

Úložné prostory jsou nejdůležitější

Skříněk úzkých i rohových je na trhu mnoho, pokud si přesto nemůžete vybrat, vždy je možné nechat si je vyrobit na míru. Na uložení věcí nemusíte však nutně používat skříňky nebo poličky. Stačí využít síťovky, mističky nebo kalíšky, které krom své úložné funkce v prostoru poslouží jako dekorace. Závěsné systémy na dveře jsou dalším praktickým doplňkem do malých prostor, které využijete pro ručníky i župan.

Děti malé i velké

Malé děti potřebují v koupelně pomoc rodičů. Vše je vysoko, pro malé ručičky nedostupné a i obyčejné mytí rukou je třeba řešit za asistence dospělých. Rodiče jistě ocení vychytávky pro děti jako jsou prodlužovače vodovodního kohoutku; násady na kohoutek ve formě zvířátek, které ochrání dítka před úderem do hlavy a bezdotykový dávkovač mýdla.

Praktický kapsář na špinavé oblečení, na kterém je nakresleno prádlo, které do něj patří, umožní dětem si své věci před koupáním uložit bez rodičů. K užitku určitě přijde malá stolička, na kterou si dítko stoupne při čištění zoubků. Zároveň tato stolička může sloužit jako úložný prostor pro dětské hračky do vany.

koupelna 2

Pro ženy i muže

Ti z vás, kteří upřednostňují horkou sprchu, dobře znají zamlžené zrcadlo. Jednoduché řešení pro zapařené koupelny představují stěrače na zrcadla, které se umísťují přímo na něj pomocí přísavky. Pro rovnoměrné vymáčknutí zubní pasty je na trhu k dostání pomůcka, která se nasadí na tubu a umožňuje důsledné vymačkání pasty.

Tip: Co tahle šedá koupelna. Nechte se inspirovat zde!

Bez vrtání

Nemáte vrtačku nebo nechcete vrtat do obkladů, ale líbí se vám pomůcky, které jsou připevněné na stěně? Pak můžete využít celou řadu koupelnových doplňků, které přichytíte bez vrtání. K dostání jsou dávkovače mýdla, držáky ručníků a kartáčků nebo celé police.  Pokud si rádi užíváte plnou vanu se sklenici vína, oceníte praktický držák s přísavkou, kterou upevníte přímo na vanu.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here