Vy doma nemáte bidet? Objevte jeho přednosti
V

Umýváte si po použití toalety ruce? A co intimní partie? Zatímco na první otázku většina lidí odpoví ano, u té druhé je zastoupení kladných odpovědí výrazně nižší. Používání bidetu u nás doopravdy není tak běžné a je to velká škoda. Důvodem, proč se na tuto součást výbavy zapomíná, může být jak neznalost, tak nedostatek financí či volného prostoru pro instalaci. Hlavní přednosti bidetu vás možná přesvědčí o tom, že byste nad jeho pořízením měli začít vážně uvažovat.

ilustrační obrázek, zdroj
ilustrační obrázek, zdroj

Bidet pro hygienu a zdraví

Nezdravé stravovací návyky a civilizační choroby jsou nemalým důvodem k zamyšlení, zda-li nenadešel čas bidet pořídit. Nejedná se totiž pouze o designový prvek a součást luxusní koupelny, ale doopravdy funkční prevenci celé řady problémů od vyrážek po hemeroidy. Máte-li sedavé zaměstnání, patříte do rizikové skupiny. Používání bidetu vám pomůže zlepšit zdraví a přinese vám pocit čistoty po celý den. Navíc není náhoda, že v zemích s vyšším rozšířením bidetů v domácnostech není tak rozšířen výskyt rakoviny tlustého střeva.

Bidet rozhodně není zbytečností a neměl by být brán ani jako nadstandard. Bidetová sprška efektivně a šetrně odstraní všechny nežádoucí mikroby, což běžný toaletní papír rozhodně nedokáže. Používání bidetu je vhodné také pro ženy, které trápí různé záněty či infekce.

Jaký bidet vybrat?

Rozhodnete-li se pořídit bidet, čeká vás rozhodování, jaký typ zvolit. Na trhu je k dispozici několik modelů, které se liší nejen designem, ale také funkcemi a způsobem instalace v koupelně. Mezi základní typy se řadí závěsný porcelánový bidet, jehož výhodou je možnost zvolit si výšku, do jaké má být umístěn. Pokud nemáte s používáním bidetu žádné zkušenosti, nechte si poradit odborníkem. Dalším plusem závěsného bidetu je snadnější úklid. Druhým typem je podlahový bidet s pevnou výškou, který může na pohled působit stabilněji. Jeho nevýhodou je složitější úklid v jeho okolí.

Bidet Jika Cube Way závěsný, vnější přívod H8304210003041
Bidet Jika Cube Way závěsný, vnější přívod H8304210003041

Nedostatek místa na bidet

Bohužel samostatně stojící bidet vyžaduje poměrně dost místa, kterého se v menších koupelnách nedostává. Řešením je v takovém případě instalace záchodové mísy s již zabudovaným bidetem. Jedná se o velmi praktické řešení. Další variantou nevyžadující volné místo je bidetové sedátko. To se pouze umístí na stávající toaletu a připojí se ke zdroji vody a elektřiny. Jakmile vykonáte potřebu, nemusíte se přesouvat na bidet. Můžete zůstat sedě a pouze bidet tlačítky aktivovat. Lepší modely mají možnost nastavení teploty i tlaku, některé se dokonce mohou pochlubit sušením či podsvícením. Čím více funkcí bidet nabízí, tím je však vyšší jeho cena.

Na bidet myslete předem

Je pouze otázkou času, kdy se bidet stane běžnou součástí koupelny. Jeho přednosti jsou nezpochybnitelné. Pokud plánujete rekonstrukci, počítejte rovnou i s umístěním bidetu. Ušetříte si tím nejen dost času, ale zároveň uděláte něco pro zdraví vás i celé rodiny.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here