Vodovodní baterie jako šperk vaší koupelny
V

Na začátek vám položíme jednu hádanku. Ať je ráno nebo večer, vždycky tam vlezem. Potěšení tu najde i muž, ačkoliv o ledničku se nejedná. Málo místa, spousta věcí, stejně se tam ještě něco strčí. Co je to? Necháte se poddat? Je to koupelna a právě o jedné nezbytné součástí koupelny je i tento článek.

Eden AM121ZZ K1K1 Závěsná skříňka 121cm s dvojumyvadlem, 2 zásuvky
Eden AM121ZZ K1K1 Závěsná skříňka 121cm s dvojumyvadlem, 2 zásuvky

 

Vodovodní baterie dodává vašemu umyvadlu, vaně nebo sprše na kráse. Je součástí celku a jako taková by měla zapadat do stylu koupelny. Pečlivě vybrané kousky se stávají opravdovým šperkem prostoru. Při výběru je však důležité myslet nejen na vzhled, ale také na funkčnost a praktičnost. Bývá výhodnější dát přednost renomovaným výrobcům, kteří jsou na trhu řadu let a často poskytují záruky v délce 5 až 7 let vč. pozáručního servisu.

Před samotným výběrem baterie si položte otázku: „Co přesně od baterie očekáváte?“ Jde vám o úsporu, o bezpečnost dětí před opařením nebo maximální hygienu? Upřednostňujete pákovou nebo kohoutkovou verzi? Chcete stojanovou, nástěnnou nebo podomítkovou baterii? Je vám milejší lesk nebo mat? Důležité je rovněž myslet na poměr cena x kvalita.

THAMES 75 1368C Hopa baterie umyvadlová podomítková
THAMES 75 1368C Hopa baterie umyvadlová podomítková

 

Kartuš pákové baterie je alfou a omegou

K čemu vám je designová baterie, která vám po pár měsících používání odejde?! Na rozdíl od kohoutkových baterií dochází u pákových baterií ke směsování vody za pomocí kartuše. Na trhu si můžete vybrat baterie s plastovou nebo keramickou kartuší. Ta keramická poskytuje větší spolehlivost a odolnost vůči opotřebení.

 

GROHE - Eurosmart Cosmopolitan E Termostatická elektronická umyvadlová baterie, chrom 36332000
GROHE – Eurosmart Cosmopolitan E Termostatická elektronická umyvadlová baterie, chrom 36332000

 

Pokud upřednostňujete úsporu, je pro vás ideální termostatická baterie. Zvolíte si teplotu vody a ona se již postará o to, aby tuto teplotu udržela i při kolísání tlaku v rozvodech. Při používání těchto typů baterií můžete dosáhnout úspory až 50 % vody a energie na její ohřev. Tyto baterie jsou ideální i pro rodiny s dětmi. Nastavíte si nejvyšší teplotu vody a integrovaná pojistka horké vody zamezí jejímu puštění a případnému opaření dítěte.

 

Mějte na chatě bez bojleru teplou vodu

Jezdíte každý víkend na chatu a nechce se vám investovat do bojleru? Pak právě pro vás je ideálem baterie s elektrickým ohřevem vody. Teplou vodu máte okamžitě za pár sekund. Šetříte čas, energii a vodu bez nutnosti ústředního ohřevu. Jediné co potřebujete, je standardní potrubí a elektřinu. Tento typ baterie využijete také v zahradní kuchyni nebo karavanu.

Na trhu je široká nabídka vodovodních baterií, ze které si vybere opravdu každý. Při výběru mějte na paměti vše, co od produktu očekáváte. Nezapomínejte na fakt, že používání vodovodní baterie je každodenní záležitostí. Vybírejte tedy pečlivě s ohledem na kvalitu, funkčnost a design. Baterie by měla zapadnout do celkového stylu dané místnosti. Potom se stává opravdovým šperkem.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here