Obkladový kámen je nadčasová záležitost
O

Zdá se vám vaše stěna v obývacím pokoji nevýrazná? Rádi byste do místnosti přidali výraznější prvek, který by ji oživil, ale nevíte, co by to mělo být? Pokud se rádi inspirujete v přírodě a chcete něco nadčasového, pak dejte šanci obkladovému kamenu. Ať už uvažujete o renovaci celé stěny nebo pouze její části, obkladový kámen promění váš domov nevšedním způsobem. Lze jej samozřejmě využít také na venkovní části domu, kde působí velmi efektně.

 

Při volbě a výběru kamene je potřeba zvážit celkový vzhled vašeho domova. Obklad by měl ladit do stylu bytu či domku. V takovém případě se stává úžasným prvkem, který potěší oko i pohladí na duši. Na trhu existuje celá řada obkladových kamenů a ten svůj si vybere opravdu každý. K dostání jsou přírodní i umělé varianty. Umělý kámen se vyrábí z kamenné drtě, takže nejde o plast nebo jiný materiál.

 

Přírodní nebo umělý?

Přírodní materiál má jedinečnou kresbu a každý kámen je tak trochu jedinečný, což je pak znát také na konečnému výsledku. Má však ještě jednu důležitou vlastnost, kterou je nutné zvážit, je trvalejší, těžší a odolnější než imitace. Proto se více hodí k venkovnímu použití, kde je celoročně vystaven proměnám počasí.

Do interiéru se nemusíte bát použít imitaci, která je v dnešní době často k nerozeznání od pravého kamene a na trhu je jich pestrá škála v mnoha barevných kombinací. Lze jej koupit ve velkoformátu a jeho váhá díky tenkosti je nesrovnatelně nižší oproti přírodnímu kameni, což je výhoda při použití na slabších nosných konstrukcích.

Betonový obklad VASPO Skála laugaricio hnědo-oranžová 38,8x8,6cm cena za balení
Betonový obklad VASPO Skála laugaricio hnědo-oranžová 38,8×8,6cm cena za balení

 

Sladění nebo kontrast?

Konečná odpověď je na vás. Nelze jednoznačně říct, zda je kontrast lepší než sladění, nebo naopak. Záleží na vašem vkusu a stylu vašeho domova. Chcete docílit dominantního vzhledu, který hned osloví, nebo splynout s okolím? V případě prvního volte kontrastní barvu kamene.

Naopak přírodního a nenuceného vzhledu dosáhnete obkladem v barvě omítky nebo stěny. Luxusně, zejména na venkovním obkladu, vypadá prolínání barevných kombinací, do kterých se promítá barva omítky. Navíc, obklad fasády z kamene chrání zdivo před poškozením i stárnutím a zvyšuje jeho izolaci. Zároveň působí esteticky a každé stavbě vdechne nezaměnitelnou tvář.

 

Na co lze obkladový kámen využít?

  • obklady krbů, barových pultů,
  • interiérových zdí nebo jejich částí,
  • koupelnové obložení,
  • obklady fasád (i na zateplovací systém),
  • obklady komínů, podezdívek, opěrných zdí.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Ať již zvolíte jakoukoliv variantu kamenného obkladu, přinesete do svého domova kousek přírody a oživíte jeho vzhled. Obložením stěny to však končit nemusí. Můžete jej využít také na parapety nebo kuchyňské desky. Kámen se stane výrazným prvkem ve vašem domově, oživí ho a dodá mu nadčasový vzhled.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno