Obkladový kámen je nadčasová záležitost
O

Zdá se vám vaše stěna v obývacím pokoji nevýrazná? Rádi byste do místnosti přidali výraznější prvek, který by ji oživil, ale nevíte, co by to mělo být? Pokud se rádi inspirujete v přírodě a chcete něco nadčasového, pak dejte šanci obkladovému kamenu. Ať už uvažujete o renovaci celé stěny nebo pouze její části, obkladový kámen promění váš domov nevšedním způsobem. Lze jej samozřejmě využít také na venkovní části domu, kde působí velmi efektně.

obkladovy kamen

 

Při volbě a výběru kamene je potřeba zvážit celkový vzhled vašeho domova. Obklad by měl ladit do stylu bytu či domku. V takovém případě se stává úžasným prvkem, který potěší oko i pohladí na duši. Na trhu existuje celá řada obkladových kamenů a ten svůj si vybere opravdu každý. K dostání jsou přírodní i umělé varianty. Umělý kámen se vyrábí z kamenné drtě, takže nejde o plast nebo jiný materiál.

 

Přírodní nebo umělý?

Přírodní materiál má jedinečnou kresbu a každý kámen je tak trochu jedinečný, což je pak znát také na konečnému výsledku. Má však ještě jednu důležitou vlastnost, kterou je nutné zvážit, je trvalejší, těžší a odolnější než imitace. Proto se více hodí k venkovnímu použití, kde je celoročně vystaven proměnám počasí.

Do interiéru se nemusíte bát použít imitaci, která je v dnešní době často k nerozeznání od pravého kamene a na trhu je jich pestrá škála v mnoha barevných kombinací. Lze jej koupit ve velkoformátu a jeho váhá díky tenkosti je nesrovnatelně nižší oproti přírodnímu kameni, což je výhoda při použití na slabších nosných konstrukcích.

Betonový obklad VASPO Skála laugaricio hnědo-oranžová 38,8x8,6cm cena za balení
Betonový obklad VASPO Skála laugaricio hnědo-oranžová 38,8×8,6cm cena za balení

 

Sladění nebo kontrast?

Konečná odpověď je na vás. Nelze jednoznačně říct, zda je kontrast lepší než sladění, nebo naopak. Záleží na vašem vkusu a stylu vašeho domova. Chcete docílit dominantního vzhledu, který hned osloví, nebo splynout s okolím? V případě prvního volte kontrastní barvu kamene.

Naopak přírodního a nenuceného vzhledu dosáhnete obkladem v barvě omítky nebo stěny. Luxusně, zejména na venkovním obkladu, vypadá prolínání barevných kombinací, do kterých se promítá barva omítky. Navíc, obklad fasády z kamene chrání zdivo před poškozením i stárnutím a zvyšuje jeho izolaci. Zároveň působí esteticky a každé stavbě vdechne nezaměnitelnou tvář.

 

Na co lze obkladový kámen využít?

  • obklady krbů, barových pultů,
  • interiérových zdí nebo jejich částí,
  • koupelnové obložení,
  • obklady fasád (i na zateplovací systém),
  • obklady komínů, podezdívek, opěrných zdí.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Ať již zvolíte jakoukoliv variantu kamenného obkladu, přinesete do svého domova kousek přírody a oživíte jeho vzhled. Obložením stěny to však končit nemusí. Můžete jej využít také na parapety nebo kuchyňské desky. Kámen se stane výrazným prvkem ve vašem domově, oživí ho a dodá mu nadčasový vzhled.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here