Jak jednoduše oživit kuchyni drobnými změnami?
J

Možná si říkáte, že dekorovat obývák či ložnici není nic obtížného. Stačí pár svíček a polštářků a dílo je hotovo. Jak se ale vypořádat s kuchyní? Naprosto jednoduše! Stačí pár drobných úprav a stylová kuchyně je na světě. Respektive u vás doma.

kii e1558038719288

Přejte otevřenosti

První a velmi výraznou změnou ve vaší kuchyni mohou být otevřené police či regály. Pravděpodobně jsme z dřívějších dob zvyklí všechno hezky uklízet do skříní, aby nic nebylo vidět. Moderní interiéry se ale přiznání nebojí. Neznamená to ale, že byste do otevřených polic měli umístit všechno. Naopak, volba talířů, džbánů či surovin musí být zároveň trochu minimalistická. Díky tomu bude kuchyň vypadat vzdušněji i čistěji.

ki e1558038885913

Posviťte si na dobré jídlo

Možná víte, že správné světlo ovlivňuje také to, jak nám potraviny připadají atraktivní. Ty nejlepší jsou samozřejmě nejbarevnější. Jen se podívejte, jakými odstíny se to mezi zeleninou a ovocem hemží. Pokud nemáte v kuchyni dostatek světla, nebojte se změnit žárovky či přidat lampu. Její design se pak bude odvíjet od ladění vašeho interiéru.

Nemalujte, lepte

Další nepřehlédnutelnou novinkou může být tapeta. Ať už s motivy či bez. Omyvatelné tapety se do kuchyně hodí skvěle, protože vám vůbec nebude vadit, když je náhodou postříkáte olejem. Nebo aspoň minimálně. Snadno se udržují a zároveň místnost rozveselí. Nehledě na to, že až vás jedna přestane bavit, snadno ji nahradíte novou.

KI-260-079 Fototapeta do kuchyně Starobylé kachličky | 260 x 60 cm vícebarevná samolepicí fototapeta na kuchyňskou linku
KI-260-079 Fototapeta do kuchyně Starobylé kachličky | 260 x 60 cm vícebarevná samolepicí fototapeta na kuchyňskou linku

Zvýrazněte chuť k jídlu

Velké množství kuchyní je sladěno do nějaké neutrální barvy a tu a tam se objeví výraznější prvek. K zvelebení přitom stačí pořídit si třeba nový set talířů ve veselé barvě. Bude se vám z nich příjemně jíst i tehdy, když budete brzy ráno vstávat. Obávat se nemusíte ani vzorů. Protože talíře jsou zkrátka samostatnou jednotkou, která s hrnci či podlahou opravdu ladit nemusí.

pla e1558039051327

Dodejte život

K vaření jednoznačně patří bylinky. A ozdobení kuchyňské linky květníkem s vyrašenou bazalkou či pažitkou dodá interiéru šmrnc. Vy navíc budete mít po ruce stále čerstvé suroviny, na které nedáte dopustit. Protože kde je život, tam je radost.

Potěšte ostatní

Pravděpodobně málokdo alespoň jednou za den nenavštíví kuchyň. Abyste ostatní členy rodiny potěšili, připevněte na zeď tabuli, na kterou se nebudou psát jen nesplněné úkoly, ale také milé vzkazy. Nebude to trvat dlouho a ostatní budou chtít udělat radost i vám.

Nezapomeňte na detaily

V jednoduchosti je síla. A vy můžete utěrky klidně pověsit na zbrusu nové háčky, které rozjasní celou místnost. Pokud to budou ty barevné a veselé, které na sebe strhávají pozornost, i když jsou tak malé. Drobné detaily dotváří výsledný efekt, takže se vyplatí je nepodceňovat.

Blomus Háčky na zeď PONTO SET/4ks mramor bílý
Blomus Háčky na zeď PONTO SET/4ks mramor bílý

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Takže teď už jen hurá do vaření, pečení, smažení a jedení. A také příjemných chvilek v rodinném kruhu.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here