Relaxační atmosféra s masážní vanou a sprchovými kouty
R

Každý z nás si rád dopřeje zaslouženou relaxaci po těžkém pracovním dni. K tomu zajisté poslouží i hydromasážní vana nebo sprchový kout. Než však o tak nákladné investici začnete přemýšlet, je třeba ji řádně promyslet. Opatrnost se při tomto nákupu opravdu vyplatí.

Koupelna s vanou a sprchovým koutem pro relaxaci
Koupelna s vanou a sprchovým koutem pro relaxaci

Do nové nebo staré koupelny

Pokud zvažujete nákup hydromasážní vany či sprchového koutu, měli byste tuto koupi zvážit předem například před rekonstrukcí či stavbou vaší koupelny. Montáž těchto zařízení vyžaduje přece jen napojení na elektroinstalaci, přívod vody a odpady. S těmito věcmi je tedy vždy potřeba počítat dopředu a koupelnu pro masážní vanu či sprchový kout přizpůsobit.  

Dostane přednost masážní vana či vířivka

Relaxaci vám poskytne již samotná koupel ve vaně. O to víc si ji užijete, pokud vám síla masážních trysek uvolní a prokrví napnuté a přetažené svaly. Hydromasáž navíc pomáhá i na psychiku jedince.

Při výběru masážní vany je nutné se rozhodnout mezi systémem vody (hydro), vzduchu (aero) či jejich kombinací. Rozmístění a počet jednotlivých trysek po celém obvodu vany si můžete poté navolit individuálně dle svých přání a potřeb. Jejich rozmístění může být však klíčové a proto je vždy doporučována konzultace s odborníkem. Bez rad vhodného odborníka by mohlo dojít k špatnému umístění, a tím i zeslabení masážního efektu. K masážní vaně lze podle přání dodat i doplňky, jakými jsou například zádová opěrka, madlo nebo schůdky.

Pokud však nehledáte relaxaci v podobě osamoceného odpočinku, můžete si pořídit vanu pro dva či více osob.

Mobilní vířivka Belatrix SPA LUXURY 130 - 1,8 m
Mobilní vířivka Belatrix SPA LUXURY 130 – 1,8 m

Sprchové masážní kouty

Pokud dáváte přednost sprše před koupelí, můžete si pořídit sprchový masážní panel. Ten se pouze umístí do sprchového koutu či rohu sprchy. Panel bývá osazen masážními tryskami v různých počtech a s různými funkcemi, které uleví vašim zádům. Na vrchu je samozřejmě hlavice s nastavitelnou intenzitou a způsobem tryskání vody.

Při koupi celého masážního boxu pak máte na výběr panely s poličkami nebo sedátky. Luxusnější kousky mají i možnost poslechu hudby uvnitř boxu nebo si můžete vybrat model s párou.

Na masáž není nikdy pozdě

Pokud jste však rekonstrukci koupelny započali, máte již koupenou novou vanu a teprve teď jste začali uvažovat o možnosti masážních trysek, nezoufejte. I v tuto chvíli si stále můžete tento luxus dopřát. V dnešní době se řada firem zabývá montáží hydromasážních systémů do již stávajících van. Jediným kritériem bývá pouze rozměr této vany. Optimální šířka bývá minimálně 75 cm a délka alespoň 170 cm. Mohou vám však namontovat tento systém i do vany dlouhé pouze 150 cm. V takto malé vaně se však pravděpodobně budete tísnit a přijdete tak o maximální zážitek z masáže.   

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here