Průvodce výběrem hydromasážní vany
P

Pocit, kdy po náročném dni plném stresu ponoříte unavené tělo do horké vody, je k nezaplacení. A teď si ještě představte, že by vás k tomu vana velmi příjemně masírovala tam, kde je to zrovna třeba. Líbí se vám taková představa? Hydromasáž odplaví všechny vaše starosti i nahromaděné bolesti. Vyberte si vanu, která vám bude skvěle sloužit.

Koupelna s hydromasážní vanou
Koupelna s hydromasážní vanou

Sestavit, nebo rovnou koupit?

Prvním krokem je rozhodnutí, zda-li chcete hydromasážní trysky nainstalovat dodatečně do běžné akrylátové vany, nebo se raději rozhodnete koupit model, který byl s hydromasáží vyroben. V prvním případě riskujete špatné umístěné trysek a možné problémy s kvalitou. Montáž systému do běžné vany může být sice levnější, ale rozhodně ne pohodlnější.

Chcete-li mít klid a jistotu, že hydromasážní vana bude fungovat na jedničku, vyberte si hotový model některého z ověřených výrobců. Na trhu jich není vůbec málo. Budete mít k dispozici mnohem větší nabídku. Výhodou je také odborné poradenství ze strany prodejce.

Aplomo Clear 176x90 hydromasážní vana
Aplomo Clear 176×90 hydromasážní vana

Hydromasážní systém je klíčový

Hydromasážní systémy se dělí na vodní (hydro) a vzduchové nebo též perličkové (air). První typ masíruje silným proudem vody, součástí systému je vodní čerpadlo. Trysky jsou ve vaně umístěny tak, aby masírovaly často namáhané tělesné partie. To bude vyhovovat každému, kdo má za sebou nějaký sportovní či fyzicky náročný výkon. Silný proud vody nádherně prokrví a rozmasíruje bolavé svalstvo.

Vzduchový systém je jemnější, soustředí se více na prokrvení kůže a jeho relaxační účinky se vám budou líbit v momentech, kdy chcete ve vaně opravdu relaxovat. Masáž vzniká díky tlaku vzduchu, který je do vany přiváděn tyskami díky kompresoru.

Nevíte, jaký z těchto systémů si vybrat? Naštěstí jsou na trhu vany, které kombinují oba. Vždy si tak můžete vybrat typ masáže, na který zrovna máte chuť.

Hydromasážní vana M-LUX 172x125 L/P Orientace Levá
Hydromasážní vana M-LUX 172×125 L/P Orientace Levá

Pozor na hluk a časté nedostatky

Na komfortu hydromasážní vany se podepisuje nejen použitý systém a její rozměry, ale také hluk při zapnutí trysek. Některé levnější modely dokáží být opravdu hlučné, což při odpočinku ruší. Na úroveň hluku se předem zeptejte prodejce. Stejně tak si před nákupem prohlédněte systém ovládání, umístění ovládacího panelu i odtoku vany. Může se jednat o maličkosti, ale v hydromasážních vanách jsou opravdu velké rozdíly a byla by škoda vybrat si takovou, která vám bude po chvilce vadit.

Hydromasážní vana B-LUX 144x80 L/P Orientace Pravá
Hydromasážní vana B-LUX 144×80 L/P Orientace Pravá

Předem plánujte

O tom, jaké funkce a design bude hydromasážní vana mít, rozhoduje ve velké míře váš rozpočet. Dražší modely mohou mít samostatný ohřev vody či světelné a zvukové efekty. Výběr vany určitě nepodceňujte a předem si ho naplánujte. Ideální je vše rozhodnout minimálně měsíc před datem, kdy chcete vanu do koupelny nainstalovat.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here