Pro malé i velké – dekorujte dětský pokoj s láskou
P

Dětský pokoj by měl odpovídat potřebám rostoucího dítěte, které se neustále vyvíjí a mění se jak jeho požadavky, tak jeho vkus a zájmy. Kde jinde si tedy dát na výbavě záležet, než právě v dětské ložnici? Chcete-li se v dekorování skutečně vyřádit, popustit uzdu fantazii můžete právě v pokojíčku své ratolesti. A my vám přinášíme hned pět tipů, jak na to.

DĚTSKÉ POKOJE - sestava ZVONEČEK
DĚTSKÉ POKOJE – sestava ZVONEČEK

Zapomeňte na křiklavé barvy

Pokud vyberete do dětské ložnice hned ze začátku pestré barvy, pak se může stát, že vašeho nejmenšího brzy omrzí. A tak vám nezbývá, než zvolit neutrální paletu, která bude podkladem pro různá témata, blízká dítku. Dětský motiv se totiž s přibývajícím věkem mění. Neutrální podklad vám kdykoli umožní poupravit zmíněné téma dětské pokoje, jeho dekorace a vyznění. Světlé barvy navíc působí vzdušně a příjemně, proto bude pro dítě snadné soustředit se, být kreativní nebo se později učit.

Nestárnoucí vybavení

Vybrat roztomilou postýlku ve tvaru auta je příjemné pro dítě i jeho rodiče, ale co za dva roky, až z ní prcek vyroste? Pokud nechcete pravidelně investovat vyšší sumy za nový nábytek, poohlédněte se po klasice. Neutrální, ale kvalitní vybavení vydrží celé roky, a vy budete mít po starosti. Jednou z možností, která je stále populárnější, je studentský rostoucí nábytek. Jestliže vyberete kvalitní nábytek, vydrží vám klidně pro školáka až vysokoškoláka. Stačí vybrat nadčasový design nábytku – čím jednodušší, tím lepší.

Studentský Pokoj, Fusion - Nelson/Žlutý/Moka/Bílý Expo Lesk
Studentský Pokoj, Fusion – Nelson/Žlutý/Moka/Bílý Expo Lesk

Dekorace, které kdykoli obměníte

Samozřejmě po vás nemůžeme chtít, abyste pokoj zařídili neutrálně a studeně, to by si pak vaše děťátko připadalo jako v nemocničním pokoji. A tak teď přicházejí na řadu detaily v podobě dekorací. Tady už můžete sáhnout po tématu či motivu, které vaše dítě zbožňuje. Oblíbená pohádka, sport nebo zvíře? Proč ne! Vyberte dekorace, které s přibývajícím věkem snadno vyměníte. Nabízí se nálepky na zdi, polštářky, hračky, lampičky a textil. Zkrátka nenákladné doplňky, které pokojíček rozjasní a dodají mu tu správnou atmosféru.

Tapeta Dětská rolová tapeta bálnás 01
Tapeta Dětská rolová tapeta bálnás 01

Aby se dítě cítilo jako doma

Další aspekt zařizování dětského pokoje někteří dospělí nedodržují. V tuto chvíli si vzpomeňte, jak příjemné bylo zařizovat svůj první byt či dům. Proto si nechte poradit od dítka – vybavte pokojíček společně. Pokud za vámi ratolest přijde, že si přeje upravit pokojíček podle své fantazie, můžete ho usměrnit, ale v žádném případě mu nenuťte své vlastní představy dospělého. Díte by se ve své ložnici mělo cítit bezpečně, ale také příjemně. Ani vám by se nejspíš nelíbilo, kdyby vám domov zařizovali rodiče a nenechali vás do toho mluvit. Udělejte z dekorování rodinnou zábavu. Vyrazte na nákupy s dítkem a vybírejte společně. Užijete si báječně chvíle k nezaplacení a váš nejmenší bude mít dokonalou oázu klidu.

Tip: Ještě více inspirace pro dětský pokoj naleznete zde

Dostatek úložného prostoru

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

A kromě vzhledu pokojíčku zbývá to jediné – naučit děti organizaci a pořádku. I těm nejmenším se stejně jako dospělým za život hromadí věci – hračky, učení, kreativní sady a oblečení. Proto zbývá doladit dostatek úložného prostoru. Kromě nezbytné skříně a kontejneru u psacího stolu můžete vybavit pokoj policemi a praktickými úložnými koši nebo boxy. Ty mohou vypadat stylově a snesou spoustu věcí, které nemají být na očích. Nechte nejmenší, aby se o pořádek starali sami – a jejich poklady budou v bezpečí.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here