Když musí být toaleta a koupelna v jedné místnosti
K

Za spojením toalety s koupelnou většinou stojí nedostatek místa. Ne každý bydlí v domě či bytě, kde by pro toaletu mohla být vyhrazena samostatná místnost. Někdy je v rámci rekonstrukce naopak nutné nějaké další místo vyhradit, a proto se s výzvou elegantně spojit toaletu a koupelnu lze v praxi setkat poměrně často. To však neznamená, že je to vždy správné a jednoduché rozhodnutí.

Koupelna se sprchovým koutem a toaletou - ilustrační obrázek, zdroj
Koupelna se sprchovým koutem a toaletou – ilustrační obrázek, zdroj

Vyhrajte si s designem koupelny

Hlavní výhodou propojení toalety s koupelnou je kromě úspory místa možnost vyhrát si s designem. Vše lze nádherně sladit, celek působí velmi kompaktně a moderně. Je skvělé mít toaletu, sprchový kout, umyvadlo a veškerou další sanitu v jednom vzhledu. Trendy posledních let navíc zcela jasně podporují vzájemné provázání interiéru. Výjimkou nejsou ani otevřené koupelny a zdi z poloprůhledných ploch či designových luxfer. Toaleta a koupelna v jedné místnosti může jinými slovy vypadat opravdu dobře.

Bude vám chybět soukromí?

V neprospěch propojení toalety s koupelnou hovoří zkušenosti větších rodin s dětmi. Stačí, aby se jeden člen rodiny zdržel z libovolných důvodů na toaletě a nikdo další nemůže používat koupelnu. Jakmile někdo vykonává potřebu, nikdo další se nedostane do sprchy či třeba jen k umyvadlu, aby si vyčistil zuby. Při ranním pospíchání do práce či školy to může být zdrojem nejedné hádky.

Řešením může být stanovení přesně daných pravidel a řádu koupelny. Je lepší si vše předem zorganizovat, než na sebe později nevraživě koukat u snídaně. Dobrým tipem je také pořízení sprchového koutu s matným sklem, přes které není vidět osoba, která se zrovna sprchuje. Pokud bydlíte pouze v páru, možná se vás problém s možnou ztrátou soukromí netýká. Nezapomínejte však na to, že každý čas od času ocení, když může mít jen chvilku pro sebe.

Koupelna s vanou i toaletou - ilustrační obrázek, zdroj
Koupelna s vanou i toaletou – ilustrační obrázek, zdroj

Dejte si pozor na hygienu

Po propojení toalety s koupelnou se musíte připravit na častější úklidy. O prostor se budete muset velmi precizně starat, aby nedocházelo k šíření bakterií z toalety směrem k hygienickým potřebám, koupelnovým předložkám, zubním kartáčkům a ručníkům.

Při splachování se do vzduchu dostávají bakterie, a proto se rozhodně nevyplatí mít zubní kartáček příliš blízko záchodu. Z tohoto důvodu uchovávejte kartáček v pouzdře. Nepříjemnou komplikací mohou být také pachy. Nezapomeňte tak do výbavy pořídit osvěžovač vzduchu a vonnou závěsku pro WC. Když se budete o místnost řádně starat, nemusíte mít obavy. Minimálně každý den byste měli mísu opláchnout a alespoň jednou týdně si naplánujte kompletní čištění dezinfekčním přípravkem.

Vše promyslete předem

Při rekonstrukci je spojení toalety a koupelny nemalou položkou v rozpočtu, a proto se raději předem zamyslete nad zmíněnými klady a zápory. Především větší rodiny musí zvážit, zda-li jim spojení nebude komplikovat provoz domácnosti. Pokud jste žádné překážky neobjevili, určitě neváhejte. Výsledná koupelna s toaletou může působit velmi moderně a vkusně.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here