Kamenná mramorová umyvadla v koupelně a péče o ně
K

V posledních letech se stávají hitem umyvadla na desku, která jsou schopna při minimálním cenovém navýšení oproti klasickému umyvadlu posunout design koupelny mnohem dále. Samostatnou kapitolou jsou pak umyvadla na desku z přírodního kamene- většinou z mramoru. Jedná se o typ umyvadel, která zná většina z nás spíše z katalogů a magazínů o luxusnějším bydlení, ale v dnešních dnech už není problém si takové umyvadlo pořídit i do běžného domu, či bytu. Nahlédněte např. na kamenná umyvadla na i-market.cz a zjistíte, že se nejedná o nijak drahou záležitost.

Designové umyvadlo z přírodního kamene, vnitřek leštěný
Designové umyvadlo z přírodního kamene, vnitřek leštěný

Jaká jsou specifika kamenných umyvadel

Kamenné mramorové umyvadlo koupíte prakticky vždy v provedení na desku, což je dáno technologickými možnostmi jeho výroby. Je tudíž nutno počítat s jinými pravidly zástavby, která ale nejsou o nic složitější, nebo dražší, než u klasického umyvadla. Umyvadlo je praktické ve spojení se skříňkou pod ním, která zakryje odtok a vytvoří odkládací prostory pro kosmetické a toaletní potřeby, které se pak nemusí nevzhledně válet po celé koupelně a kazit její design. Kámen s jeho strukturou a žilkováním může v koupelně působit opravdu krásně a přitažlivě, ale je nutno mít na paměti, že se jedná o přírodní materiál se všemi výhodami i nevýhodami.

Designové mramorové umyvadlo oválné - béžové, 80x36 cm
Designové mramorové umyvadlo oválné – béžové, 80×36 cm

Nevýhody mramorových umyvadel a jejich údržba

Jako největší nevýhoda se jeví pórovitost a fakt, že určité typy kamene mohou reagovat s kyselinami (citrusové štávy, víno…), které tak postupně naleptávají povrch umyvadla. Tomu lze ale předejít pravidelnou impregnací vhodným přípravkem na přírodní kámen, který povrch uzavře a nasákavost materiálu sníží téměř na nulu. Umyvadlo je vhodné takto impregnovat cca jednou za půl roku s přihlédnutím k četnosti a stylu používání. Pro tyto účely je vhodná např. impregnace saxo, nebo jí podobná. Pokud se smíříte s nutností občasné impregnace, pak získáte do své koupelny krásný designový kousek, který Vám bude dělat dlouhodobě radost a kterého si povšimne každá návštěva.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here