4 tipy, jak zútulnit dětský pokojíček
4

Bílý proužek izolepy nehezky zdobí prostředek stěny naproti oknu. Na šedém koberci po celé velikosti plochy pokoje jsou už místy patrné usilovné dětské boje – pošlapaná vlákna a smyčky koberce vytváří hluché ostrůvky na jinak krátce střiženém koberci. Dvě rozestlané postele s přikrývkami s povlečením Hello Kitty a povlečením Spiderman také příliš parády nenadělají.

Vstupujeme do dětského pokoje – zóny dvou malých rošťáků. Ale máte pocit útulnosti? Kde je dětský koutek? Kam se poděla výzdoba, která by pokojíku dala nádech dětského života? Přitom stačí pár účinných triků a bitvy dvou divochů v dětském pokojíku mohou opět začít.

Dětský pokoj - ilustrační foto , zdroj.
Dětský pokoj – ilustrační foto , zdroj.

Začneme od podlahy

Jak se při pouštění do nějakého díla s řadou neznámých často říká: “Začněme s tím od podlahy.” Nezapomeňte, že jste v pokoji dětí. Proč, když mají veselé motivy na povlečení (oblíbené je povlečení Lego nebo povlečení Avengers), jim nedopřát i barevný hrací prostor na zemi?!

Řešení se nabízejí v základě dvě. Koupíte celoplošný koberec s dětským motivem (pohádkové postavy ze seriálů) nebo ponecháte původní, ale namáhaná místa překryjete kusovými okrasnými dětskými koberci. Co například koupit koberec s motivem silnic a města? Oživí pokoj a děti se na něm zabaví na dlouhé hodiny.

Kam s hračkami

Bojíte se, kdy zase zakopnete o pohozené dřevěné kostky? Nebo už jste našli rozsypané lego kostky za postýlkou? Pak je nejvyšší čas přijít s jednoduchými úložnými prostorami, kam zvládnout uklidit hračky i ty nejmenší děti.

Řeč je o boxech, které mohou být plastové, látkové nebo i dřevěné. Do dětského pokoje volte nejlépe plastové, které jsou lehké a snadno se přenášejí. Vyberte je ve vícero barvách a opatřené víky, aby se daly zaklapnout a skládat na sebe.

Dětský koberec silnice SMART 133x165 cm
Dětský koberec silnice SMART 133×165 cm

Aby stěny nezůstaly holé

Konec je izolepám. Dneska už nejsou plakáty zpěváků trendy. Na místo nich vítězí samolepky, které se na zeď snadno aplikují a při pozdějším sundávání nezanechávají stopy izolepy.

Samolepek a fólií na zeď (oblíbené jsou 3D tapety na zeď) existuje na trhu nepřeberné množství. V dětském pokoji volte motivy zvířátek, přírody nebo dopravních prostředků. Citáty s květinovou výzdobou užijete spíše ve vstupní hale.

Maskovací manévr jako bonus

Neustálé boje, aby si dítko před odchodem do školy ustlalo, neberou konce? Hosté vám asi do dětského pokoje chodit nebudou, ale to vám dobrý pocit z útulného pokojíku nepřidá. Pak se skamaraďte s paravanem. Tato “pohyblivá příčka” se jednoduše rozloží a rozdělí prostor na dva. Oddělí spací koutek od zbytku.

Na trhu existuje celá řada paravanů. Do dětského pokoje doporučujeme čtyřdílný, jehož rozměry mohou být až 160 cm na délku, 180 cm na výšku. Je jen na vás, jaký materiál bude obsahovat vnitřní rám. Plexisklo musíte leštit, látka se bude muset prát, plast zase nemusí působit útulně. Každopádně myslete na barevnost, jsme přece v dětském pokojíku.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Tip: podívejte se také, jak zařídit pokoj pro budoucího prvňáčka.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here