Jak vybrat vhodnou postel pro dítě?
J

Ať už jste se právě rozhodli, že je čas přejít z dětské postýlky na klasickou velkou postel, či ta stará už dosloužila, neměli byste při výběru zapomínat na řadu věcí. Na výběru vhodné dětské postele totiž závisí nejen kvalita spánku, ale také zdraví zad vašeho dítěte. Na co tedy při jejím výběru myslet?

Velikost a tvar

Asi nejzásadnější otázkou, kterou se musíme při výběru dětské postele zabývat, je její velikost. Ideální šířkou je 90 cm. Co se týče délky, to už je o něco složitější. Musíme totiž brát v potaz výšku dítěte – jelikož však děti rostou jako z vody, vždy k jejich výšce přičtěte 30 cm, aby jim za pár měsíců nebyla malá.

Dalším kritériem, na které musíme myslet, je výběr tvaru. Zatímco rodiče většinou pragmaticky volí postele klasického typu, děti zbožňují postele nejrůznějších tvarů, ať už se jedná o domečky, auta či postele vyzdobené motivy z jejich oblíbených pohádek a filmů. Je však třeba mít na mysli, že děti z těchto motivů mohou brzy vyrůst, a vy tak možná budete muset za dva až tři roky kupovat postel novou. Pokud však zvolíte nějaký univerzálnější motiv, může pohádkovou postýlku po svém starším sourozenci zdědit vaše mladší dítě. 

V případě, že je vaše dítě jedináček a dalšího sourozence neplánujete, zkuste mu raději navrhnout koupi pohádkové povlečení – nezapomeňte vybrat nejen hypoalergenní povlečení, ale také správný polštář a pokrývku z přírodních materiálů.

Jaký vybrat materiál?

Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy je třeba také vybrat správný materiál. Asi nejběžnějším materiálem dětských postelí je dřevo. Je ideální především z hlediska zdravotní nezávadnosti, může se však prodražit a navíc je náchylné k poškození.

Levnější alternativou může být dřevotříska, zde si však vždy ověřte zdravotní nezávadnou, obsahuje totiž řadu chemických lepidel. Nevýhodou může být také kratší životnost.

Postele s nejvyšší životností i odolností jsou bezpochyby postele kovové. Ty také potěší tím, že se hodí i pro alergiky. Bohužel už patří do vyšší cenové kategorie, navíc můžou být pro malé děti nebezpečné. Hodí se tedy spíše pro starší děti a studenty, kterým vydrží několik let.

villa gc0c3f5e7c 1280

Další typy postelí

V neposlední řadě musíme zmínit také další druhy postelí, které jsou k dostání. Jedná se zejména o postele pro více osob. Zatímco poschoďové postele poslouží sourozencům sdílející menší pokoj, postele s výsuvnou přistýlkou se hodí spíše pro příležitostné přespání kamarádů či jako pojistka před pádem z postele. Stejně tak jsou praktické postele s úložnými prostorami, případně postele na míru, které se hodí zejména do malých a atypických pokojíčků. 

Na závěr nezbývá než poradit, že při výběru dětské postele bychom neměli zapomínat ani na kvalitní matraci, která je zárukou zdravých zad vašeho dítěte.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here