Jak se spí na boxspring posteli?
J

Ne nadarmo se říká: “Jak si kdo ustele, tak si lehne.” Taky to jistě znáte. Jdete si večer lehnout, něco pěkného se vám zdá, ale po probuzení máte pocit, jako byste snad celou noc makali někde v dole. Bolí vás záda, cítíte se rozlámaní a tiše přemýšlíte, čím to jenom může být.

Ložnice s boxspring postelí - ilustrační obrázek, zdroj
Ložnice s boxspring postelí – ilustrační obrázek, zdroj

Na vině může být celá řada faktorů – těžké jídlo před spaním, nedostatek fyzické aktivity (a tím ochablé svalstvo), ale samozřejmě i špatně zvolená postel s matrací. Dneska se zaměřme na poslední problém – výběr postele, která vám dá spokojenost z hlediska ortopedického, relaxačního i hygienického.

Už jste slyšeli o boxspring?

Nemáte tušení, co se skrývá za slovem boxspring? Sledujete americké filmy nebo jste byli v luxusním hotelu? Pak jste si možná všimli vyšších lůžek, které působí velice komfortním dojmem. Boxspring je postelový systém (kompletní lůžko) s vyšším specifickým násedem. Základním rozdílem oproti klasickému lůžku je v pružinové matraci, která se u boxspringu schovává v rámu. Tato matrace slouží jako ventilační podklad horní postelové matrace.

Když si pořizujete lůžku v běžném obchodě s nábytkem, obvykle už mají zabudovanou matraci. To se vám u boxspring postelových systémů nemůže stát. Tady si horní matraci vyberete podle vašich preferencí.

Mimochodem, myslíme si, že kontinentální postele, jak se někdy boxspring postelím přezdívá, jsou vskutku elegantní a budou plnit i estetický dojem ve vašem interiéru.

Šedá boxspring postel Revor Venezia, 200 x 200 cm
Šedá boxspring postel Revor Venezia, 200 x 200 cm

Složení kontinentální postele

Zajímalo by vás v čem je boxspring tak jiný a kde se skrývá tajemství jeho pohodlnosti? Tak se pojďme podívat, z čeho se kontinentální postel vlastně skládá. Aspoň zjistíte, co vše se ukrývá za její výškou.

Topper

Tak se nazývá horní matrace postele, která má tzv. sendvičovou konstrukci. To zaručuje vysokou vzdušnost a skvělé přizpůsobení matrace vašim zádům. Výhodou je i pratelný potah. Už se nemusíte bát, že vaše malé dítě v noci počůrá novou matraci a budete ji moci leda vyhodit.

Topper je z jedné strany tvořen visco pěnou s masážním povrchem. Naopak druhá strana má rovnou masivní plochu, která je zhotovená z pružné flexi pěny. Je jen na vás, který ze dvou povrchů topperu upřednostníte. Matraci jde libovolně otáčet.

Nosná matrace

Druhou vrstvu boxspringu tvoří nosná, neboli taštičková, matrace. Obsahuje separátně uložené pružiny v jednotlivých pouzdrech. Díky tomu se pružiny přizpůsobí vašemu tělu, lépe se rozloží tlak těla na matraci. Vaše tělo je tak dokonale podpořeno při libovolné spací poloze – na zádech, na boku, aj.

Spodní matrace

Předposlední vrstva postele je tvořená tzv. Bonellovými pružinami, které se vyznačují vysokou pružností. To vám zaručí dlouhou životnost matrace. Nemusíte se tak bát, že za pět let budete kupovat nové matrace na postel. Bonellovy pružiny rozloží tlak, který jinak vstřebává nosná matrace.

Nosný rám

Čtvrtou a poslední součástí postele je její nosný rám. Ten je v případě kontinentálních postelí tvořen dřevěnou vyztuženou konstrukcí. Ta vám dodá pocit bezpečí při spaní a zaručí dobrou stabilitu.

Kvalitní postel je základem dobrého spánku, ale vylepšete si ji bonusem. Aby matračky neklouzaly, vložte mezi ně protiskluzovou podložku nebo je spojte suchým zipem.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here