Jak na dětský pokojíček, který poroste s dítětem?
J

Je úplně jedno, zda-li zařizujete pokojíček pro miminko, nebo pro malého školáka. Dětské potřeby se mění a vyvíjí velmi rychle. Investovat do drahého vybavení, které vydrží pouze omezenou dobu, tak není zrovna moudré rozhodnutí. Mnohem lepší volbou je porozhlédnout se po tzv. rostoucím nábytku a nad vybavením dětského pokoje skutečně přemýšlet. Podívejte se, na co byste určitě neměli zapomenout.

Rostoucí pokojíček od studia DESIGN DOMA
Rostoucí pokojíček od studia DESIGN DOMA

Dětský pokojíček plní mnoho funkcí

Je nutné uvědomit si, že dětský pokojíček je v očích dítěte místem mnoha funkcí. Spojuje ložnici, hřiště, jídelnu a později také studovnu. Právě to je ten důvod, proč by měl poskytovat dostatek úložného prostoru. U nejmenších je využijete pro skladování kompletní výbavy. Později se budou hodit na školní potřeby, hračky a sportovní pomůcky.

I když zatím nepotřebuje dítě mnoho místa, počítejte s tím, že se to časem změní. Zainvestujte do pořádné skříně a nebudete muset časem řešit, kam vše uložit. Skříň bude tvořit základ pokoje a ostatní může přibývat časem dle aktuálních potřeb dítěte.

Bezpečnost a odolnost nábytku

Aby pokojíček rostl společně s dítětem a něco vydržel, nesmíte podceňovat jeho bezpečnost a odolnost. Samozřejmostí by měly být zaoblené hrany. Pokud takové řešení není k dispozici, můžete ostré rohy opatřit plastovou či gumovou krytkou. Mezi materiály vhodné pro nábytek do dětského pokoje se řadí dřevotřísková deska s laminováním. Velmi snadno se udržuje. Skvělou volbou je také masivní dřevo, nicméně to již nenabízí tak vysokou odolnost proti různým vrypům.

Skutečně rostoucí nábytek

Schopnost pokojíčku růst s potřebami dítěte nespočívá pouze v dostatku úložných míst a odolnosti. Na trhu skutečně najdete rostoucí nábytek, u kterého můžete měnit velikost. Mezi typické představitele patří postýlky, stolečky a židle. Konkrétně některé modely postýlek skutečně počítají s tím, že budou dítě doprovázet od batolecích let až po základní školu. Je totiž možné je postupně rozkládat a získat tak kromě postele také psací stůl, šuplíkovou komodu a další vybavení. Pořizovací cena sice může být vyšší, ale časem se vrátí.

Rostoucí dětská židle TIGGO NATUR
Rostoucí dětská židle TIGGO NATUR

Ať pokojíček odráží osobnost dítěte

V určitém věku začne dítě mít vlastní představy o tom, jak by správný pokojíček měl vypadat. Vy se na to již předem můžete připravit, protože je zcela jasné, že pokojíček budoucí fotbalové hvězdy bude vypadat jinak než pokojíček malé hudebnice. Pokojíček bude dělat radost dlouhou dobu především za předpokladu, že bude odrážet osobnost dítěte.

Tip: dobrým řešením jsou také patrové postele, přečtete si, jak na ně.

Máte doma opravdu malého caparta? Projděte si testy plenek.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here