Hřejivé povlečení nejen na zimu
H

Když teplé a slunné léto vystřídají nízké teploty zimního období, pak zbývá jediné. Vyhřát se alespoň doma. Stačí vyměnit peřiny za zimní a povléci je do hřejivého ložního textilu. Jedině tak si vychutnáte chladné zimní noci v komfortním útulném prostředí, odkud se vám rozhodně nebude chtít vstávat.

Hřejivé povlečení - zdroj
Hřejivé povlečení – zdroj

Základem je přikrývka

Zimní přikrývka by měla být teplá, dostatečně hřejivá a přesto prodyšná. Protože každý z nás má rád něco jiného, je důležité, abychom přikrývku vybírali přesně na míru. Ne vždy platí – čím hřejivější, tím lepší. A přikrývku nezapomeňte obléci do slušivého povlečení. Jaké varianty zimního ložního textilu se nabízí?

SCANquilt povlečení KLASIK vločky bordura šedobílá 140 x 200 70 x 90 cm

SCANquilt povlečení KLASIK vločky bordura šedobílá 140 x 200 70 x 90 cm

Ovčí vlna

Oblíbený a úžasně teplý materiál. Používá se jak na výrobu přikrývky a polštářů, tak na samotné povlečení. Proč právě ovčí vlna? Tento materiál dokáže snadno odvádět lidský pot a poté ho odpařit. Výsledkem je žádané suché teplo a samozřejmě důležitý komfort. Ovčí vlna s lanolinem navíc zjemňuje pokožku a potěší svými antibakteriálními a hypoalergenními vlastnostmi. “Ovečka“navíc patří mezi oblíbené dárky. Potěšíte tak jakéhokoliv zimomřivce a vášnivého spáče.

Klasika v podobě flanelu

Hebké, hřejivé a jednoznačně příjemné – řeč je o tradičním flanelovém povlečení. Tento silnější materiál vhodný na chladnější období se také velmi snadno udržuje – hospodyňky potěší, že se při správném pověšení po vyprání ani nemusí žehlit. Jde o měkkou česanou 100% bavlnu ve vyšší gramáži. Flanelové povlečení sluší každé ložnici, je poměrně rozšířenou možností, na našem trhu je opravdu z čeho vybírat. Snadno jej doplníte o teplé flanelové pyžamo.

SCANquilt povlečení KLASIK vločky červenobílá 140 x 200 70 x 90 cm

SCANquilt povlečení KLASIK vločky červenobílá 140 x 200 70 x 90 cm

Luxusní damašek

Chcete-li se do postele opravdu těšit, sáhněte po luxusním damašku. Damaškové povlečení je určeno i pro ty nejnáročnější spáče. Toto povlečení navíc oceníte nejen v zimě. V létě absorbuje pot, v zimě vás dokonale zahřeje. Investice do damaškového povlečení je poněkud vyšší, ale rozhodně se vyplatí. Damašek velmi dlouho vydrží. Ani častého praní se nemusíte bát. Zatímco moderní potisky se časem mohou seprat, u damašku to nehrozí. Damaškové vzory vznikají již při výrobě tkaniny speciálním vytkáváním na žakárských strojích. Trvanlivost patří mezi výhody damašku a kdo ví, třeba povlečení zdědí ještě vaše děti.

Exotická velbloudí srst

Další možností pro zimní textilie do ložnice je netradiční velbloudí srst. Jemný a měkký ušlechtilý vlas velbloudí srsti vám dopřeje příjemné živočišné teplo. Velbloudí srst v podobě ložního prádla perfektně vyrovnává vlhkost a teplotu. A nebojte, jestliže máte rádi velbloudy. Srst se sbírá v chomáčích v období, kdy velbloudi línají po studeném ročním období. Vy tak máte možnost hřejivě se přikrýt a velbloud zůstane celý. Tak pěkné zimní snění!

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here