Dekorace do dětského pokoje, která se neokouká
D

Vlastní prostor, království, ve kterém se cítíte dobře. Místo, kde si dovolíte být sami sebou a které vás inspiruje. Tím vším pro vás může být vaše domácnost. Pro děti to platí nejinak. Dětský pokoj by jim měl nejen dobře sloužit, ale taky být místem, kde se nebojí vstoupit do světa fantazie. Být vstupní bránou, která je zavede do říše možností a her.

Vinylová samolepka na zeď, ještěrka
Originální sedačka a vinylová samolepka na zeď, ještěrka

Děti milují barvy a s postupujícím věkem se mění jejích oblasti zájmu. Roční holčička miluje medvídka Pú, za další rok už je to Mickey Mouse a v pěti letech vede na prvním místě barevný poník. Zájmy a sny se mění a dekorovat pokoj tak, abyste jej každý rok nemuseli od základu měnit, je mnohdy pořádným oříškem. Zvolte stálici, kterou pak vybavíte dekoracemi s aktuální tematikou.

Bílý pokojík je moc krásný. Děti mají rády svěžest, která z bílé vyzařuje. Na jednu stěnu či její část nalepte tapetu s velkými vzory, např. květy nebo motýly. Barevnost pokoje dotvořte doplňky. Polštáře, koberec, stínítko lampy a drobnosti dolaďte do barvy, kterou dítě preferuje.

Promluvte si s dítětem a volte to, co ho zajímá. Miluje vaše dítě fotografování? Rádo ukazuje svou tvorbu. Na zeď mu pověste fotbalovou, rybářskou nebo volejbalovou síť, na kterou může sponkami své výtvory přichytit. Stejně tak poslouží i pro fotky koní, psů nebo kartičky fotbalistů.

Materiál z přírody

Máte rádi přirozenou eleganci? Zajděte do lesa pro pár větviček, seřízněte je po stranách a vyvrtejte na krajích díry. Těmi protáhněte provaz, udělejte uzel a zavěste je na zeď. Vytvoříte tak houpačku, na kterou si děti mohou věšet své plyšáky a mít je přitom stále na očích.

Nebo větvičky seřízněte od nejmenší po největší a udělejte z nich stejným způsobem stromeček. Na ten můžete přidat dřevěné kolíčky na prádlo a máte multifunkční přírodní dekoraci. Před vánoci, pokud zvolíte 24 kolíčků, vám poslouží jako adventní kalendář. Stačí jen na kolíčky zavěsit pytlíčky s drobnostmi pro děti. Během roku se promění na přírodní závěsný systém pro malby, fotky, nebo diplomy a medaile.

Adventní kalendář Parlane Stocking
Adventní kalendář Parlane Stocking

Magnetické proužky

Máte doma vášnivého sběratele autíček? Nevíte si rady, kam je všechny vystavit? Pokud už police na sbírku nepostačují, nalepte na zeď magnetické pásky. Konečný tvar je na vás, takže klidně popusťte uzdu fantazii. Kovová autíčka tak budou jako zázrakem držet na zdi. Na nekovové hračky nalepte kovový proužek a mohou taky viset.

Street art i doma

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Natřete stěnu pokoje barevnou tabulovou barvou a děti mohou malovat i doma. Hraní na školu už bude jako opravdové a učení už nikdy nebude nuda. Děti si svůj pokoj jednoduše vymalují sami. Nalepte na stěnu nebo nábytek barevnou samolepící nástěnku, a pak už ponechte děti ve vlastní fantazii.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here