Čtyři tipy pro přípravu na nový školní rok
Č

Ať už jde vaše dítko do školy poprvé nebo konec prázdnin s návratem do školy prožíváte už poněkolikáté, je vhodné připravit na změnu i dětský pokoj. Následujících deset měsíců by totiž nemělo probíhat jako nekonečné čekání na léto.

photo 1503676260728 1c00da094a0b e1566328907486

Připravte všechny školní pomůcky

Pro někoho je nákup školních potřeb za trest, někdo ho miluje po celý život. Tak či onak, určitě se vyplatí nakupovat věci do školy společně s dítětem. Možná vás tahle představa děsí, co všechno si vaše ratolesti navymýšlí, ale musíte se domluvit na kompromisu. Výhodou společného nakupování je totiž to, že si dítě může vybrat některé věci podle svých představ. Sešity s motivy oblíbených hrdinů, pryže se smajlíky nebo už „dospělácké“ papuče místo dětských – to všechno zajistí, že se dítě bude nejen do školy těšit, ale také se v ní bude cítit v pohodě.

Vytvořte v dětském pokoji specifické zóny

Aby pro dítě nový školní rok neznamenal jen školu, školu a školu, je dobré uspořádat i pokojíček tak, aby bylo zřejmé, že čas na hraní musí nastat vždycky. Hrou se děti učí i rozvíjí své motorické schopnosti, takže po nich nechtějte neustálé učení. Primárně můžete uvažovat o třech základních zónách: pracovní, hrací a odpočinkové. V té pracovní pak nesmí chybět adekvátní psací stůl na úkoly. Hrací koutek musí být vybavený takovými hračkami, které odpovídají zájmům vaší ratolesti. Odpočinková zóna pak samozřejmě sestává z kvalitní postele, protože zdravý spánek je základem všeho. 

MEBLINE Nábytek pro děti MEMONE Sestava 9
MEBLINE Nábytek pro děti MEMONE Sestava 9

Myslete na vhodné osvětlení

Proto, že v dětském pokoji probíhá jak práce (učení), tak zábava i odpočinek a každá činnost vyžaduje jiné světlo, jeden stropní lustr vám prostě nepostačí. Vhodné osvětlení totiž souvisí i se zdravím dítěte, jeho energií i schopností se soustředit. Ideální jsou LED žárovky, které se nejvíce přibližují dennímu světlu. Zároveň jsou také úsporné, takže je ocení i váš rozpočet. Dále budete potřebovat lampičku k posteli, která bude mít světlo tlumenější a teplejší, a lampu ke stolu, u kterého se píší domácí úkoly. U té přijde vhod pohyblivé rameno, které mimo jiné upraví i sklon světla. U praváků by mělo dopadat zepředu nebo zleva, levákovi zase zprava. 

Dětská stolní lampa SAMSON, zelená Rabalux SAMSON 004178
Dětská stolní lampa SAMSON, zelená Rabalux SAMSON 004178

Dolaďte vše doplňky

Co se výmalby týče, ta by měla být spíše neutrální na velkých plochách. Mnoho barev se totiž do pokojíčku dostane díky hračkám, textilu i knihám. V každém případě i tuhle záležitost s dítětem konzultujte. Je to především ono, kdo se musí v pokoji cítit jako doma. Spoustu dekorací mohou vytvořit nejrůznější vzpomínky z léta, které budou vašemu dítku připomínat, jak hezké prázdniny prožilo a že se má pořád na co těšit.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here