Co pořídit do koupelny vašim dětem?
C

Pokud se ve vašem obydlí vyskytuje malé dítě, nebo dokonce miminko, je potřeba těmto bytůstkám uzpůsobit v domácnosti celou řadu věcí. Včetně vaší koupelny. Ta je totiž plná nebezpečných nástrah, které by mohly dítěti ublížit. Proto se podíváme na některé pomůcky, které tato rizika zdárně eliminují.

bath e1560627040373

Jak na samotné koupání?

Jakým způsobem udržovat své dítě čisté, to je veliká otázka a existuje mnoho odpovědí. Někomu stačí pouze umyvadlo, jiný třeba využije kýbl, někdo sáhne po vaničce či lehátku. Možností je mnoho a každá z variant má svá nesporná pro a proti.

Když nemáte vanu

Jestli zrovna nedisponujete vanou, ale používáte ke své očistě pouze sprchový kout, jistě uznáte, že sprchovat v něm malé miminko není zrovna praktické ani komfortní. Proto by se vám mohla hodit dětská vanička, která je malá, skladná a na koupání dítěte naprosto ideální. Ty jsou nepostradatelnou pomůckou pro koupání dětí cca do dvou let. Dítě má ve vaničce dostatek prostoru a nic kromě dohlížejících rodičů mu nebrání ve volném pohybu. Alternativu ke koupacím vaničkám pak představují koupací kyblíky pro děti, do kterého se však ne každé miminko pohodlně vejde a ne každému vyhovuje. A navíc koupání dítěte ve vaničce působí rozhodně lépe než jej máčet v kýblu. Každopádně i kyblík i vaničku je možné díky svým kompaktním rozměrům vzít takřka kamkoliv sebou, takže můžete koupat dítě úplně stejně doma a třeba o víkendu na chalupě.

Tega Baby Vanička Duck malá 86cm - tyrkysová
Tega Baby Vanička Duck malá 86cm – tyrkysová

Když vanu máte

Jestliže je vaše koupelna vybavena vanou, velmi elegantním řešením pro koupání vašich ratolestí bude lehátko do vany. Klasická látková lehátka se používají již řadu let a jsou stále velmi populární. V dnešní době však seženete i kousky z umělé hmoty, které přece jenom o něco lépe schnou. Oba typy však mají za úkol to, aby dítě mohlo ležet a hovět si ve vaně, avšak ne přímo v horizontální poloze, nýbrž trochu nakloněné. Nehrozí totiž tolik riziko utonutí. Každopádně platí, že dítě v tomto případě musíte rozhodně hlídat a přidržovat, protože samo ještě není schopné udržet balanc. Pro větší děti, které už rovnováhu udrží, je dobré pořídit třeba sedátko do vany. Každopádně mezi velké výhody takovéto pomůcky ke koupání patří zejména skladnost. Lehátko je přece jenom o mnoho menší než výše zmíněná vanička. A stejně jako v předchozím případě je velkým plusem to, že se dítě může pohybovat a máchat všemi končetinami ve vodě, jak se mu jen zachce. Co je však nevýhodou, je vyšší spotřeba vody. Napustit totiž vanu, byť třeba jen do půlky, bude větší finanční zátěž, než napouštět jen malou dětskou vaničku. Zároveň platí, že spousta lehátek do vany se vejde i do dětské vaničky, čili můžete spojit výhody obou koupacích zařízení a dopřát tak svému potomkovi maximum komfortu.

Látkové lehátko ke koupání Králíčci zelené
Látkové lehátko ke koupání Králíčci zelené

Když dítě povyroste

Pokud miminko přestalo být miminkem a už obstojně zvládne posedět a občas i s pomocí pochodovat po bytě, je dobré takovému dítěti pořídit protiskluzovou podložku do vany, kde se může pohodlně vyřádit.

Aby bylo koupání zábavné

Dítě se chce především bavit a zpravidla si k tomu umí velmi dobře najít prostředky. Pokud ale nechcete, aby se z vašich šampónů a luxusních mýdel staly bitevní lodě, závodní auta nebo něco podobného, a ty pak byly dětskou hrou natrvalo zničeny, pořiďte vašim ratolestem nějaké hračky přímo do vany. Možností je pak samozřejmě spousta. Může to být klasická gumová kachnička, stejně tak to mohou být třeba právě všelijaké lodičky nebo rybičky. Obzvláště oblíbené bývají hračky, které umí s vodou udělat hotové zázraky. Třeba takový malý vodní mlýnek, jehož lopatky dítě proudem vody roztočí. To může být často zábava na celé hodiny! No a pro děti intelektuálně založené jsou velmi vhodné gumové knížky s obrázky. Dítě tak kromě své osobní hygieny tráví čas i četbou hodnotné literatury, což jistě potěší každého rodiče. Tyto knížky navíc často všelijak pískají, což zážitek z četby ještě umocní a dítě je z ní vyloženě u vytržení. Zároveň nehrozí, že by dítě vytrhlo jakoukoliv ze stránek a přiznejme si, pískat Jiráska ve vaší knihovně prostě nenaučíte. Takže tyto knihy jsou pro dítě opravdu tím pravým a to nejen do vany.

Hračka do vany VAN PAULINE Zelená písmena
Hračka do vany VAN PAULINE Zelená písmena

I na dekoracích záleží!

Pokud chcete dopřát dětem maximální požitek z koupele, bylo by dobré do koupelny umístit i nějaké pěkné dětské dekorace, které se dětem budou líbit a budou zaměstnávat jejich pozornost. Mohou to být třeba nálepky na kachlíky s motivy zvířátek, autíček nebo čehokoli, co zaujme vás i vaše dítě. Stejně tak tomuto účelu poslouží třeba všelijaké barevné závěsy. Důležité je, aby v koupelně bylo více barev a mnoho zajímavých a vizuálně atraktivních věcí, na které se dítě může soustředit.

A dítě je třeba také osušit

K vybavení každé koupelny pochopitelně patří i ručníky a osušky. Ty, které budete používat pro sušení dětí, by měly být mimořádně hebké a příjemné na dotek, aby jemná dětská pokožka neutrpěla zbytečnou újmu. Větší děti si pak zajisté oblíbí ručníky a osušky s barevnými motivy. Mohou to být opět třeba autíčka, princezny nebo postavičky z jejich oblíbené pohádky. Na výběr je toho dnes opravdu spoustu. Stejně tak můžete dětem pořídit dětské župany, ve kterých si můžou po koupeli lebedit a přitom se dokonale usuší.

towels 1348220 960 720 e1560628042200

Samozřejmě do koupelny toho pro děti jde pořídit mnohem více, než bylo uvedeno výše. Toto jsou však opravdové nezbytnosti a základ výbavy každé koupelny, ve které se koupou miminka či menší děti. A s těmito pomůckami dítě bude nejen čisté, ale dokonce si i samotné koupání dokáže užít a bude pro něj zdrojem radosti.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here