Co by nemělo chybět v pokoji žádného školáka?
C

První školní rok je obrovskou změnou nejen pro dítě, ale i pro rodiče. Dětský pokoj se najednou přizpůsobuje náročnějším podmínkám. Na co si dát pozor a jak být připraven na velkou změnu?

Dítě potřebuje prostor na novou životní etapu. Kromě místa na hraní a na spaní, musí mít část pokoje vyčleněnou na domácí úkoly a vzdělávání. Potřebuje si někam odložit knihy, uložit oblečení do školy a najít si místo i na nové mimoškolní aktivity. Je tedy jasné, že na vás čeká opravdu pořádná změna.

Při zařizování však nemusíte měnit celý pokoj, některé prvky zůstávají stejné. Pojďme se tedy podívat na to, kdy stačí pouze mírný upgrade a co je naopak nutné doplnit.

empty bedroom set 1648768

Co v dětském pokoji zůstává?

To, že se z vašeho dítěte stal školák neznamená, že musíte automaticky vyhazovat celý nábytek. I přesto, že taková velká událost může být skvělý čas na koupi nových skříní nebo postele, pokud jste zařízení měnili jen nedávno, stačí ho jen vylepšit.

Všímejte si současných koníčků a zájmů dítěte, a tomu přizpůsobte celkový design. Největšího fanouška superhrdinů jistě potěšíte barevným plakátem jeho oblíbené postavy, milovnici zvířátek zase ocení hravou stolní lampou.

Bez skříní a polic se také neobejdete. Nový školní rok s sebou často přináší i nové oblečení, proto se ujistěte, že máte dostatek prostoru na uskladnění. V případě potřeby můžete přidat jednu skříň, která bude stylově ladit s ostatním zařízením.

Stejně je to i s postelí. Pokud jste ji měnili pouze nedávno, nemusíte hned kupovat zcela nový typ. Přidejte například nové povlečení a polštáře, vyměňte proleželou matraci.

Hraček se ještě nezbavujte. Pokud máte pocit, že už nejsou až tak potřeba, minimalizujte je a vytvořte prostor například na školní učebnice. Vaše dítě je ale stále dítětem, proto mu dovolte rozvíjet i jeho hravou stránku.

Co je potřeba přidat do dětského pokoje?

Největší změna v dětském pokoji přichází s místem na učení. Pokud dítě dosud nemělo stůl a židli, je nezbytné je tam doplnit. Při výběru zohledněte styl i materiál, ale také pohodlí a funkčnost.

adorable blur bookcase books 261895

Jak vybrat stůl pro školáka?

Dětské psací stoly vytvářejí prostor na domácí úkoly a školní projekty. Některé jsou výškově nastavitelné, proto se nemusíte bát, že za rok budete kupovat zcela nový stůl. Zajímavou alternativou jsou i stoly s náklopnou deskou, které perfektně poslouží zejména při úkolech z matematiky.

Jak vybrat židli pro školáka?

Správné sezení je pro dítě nesmírně důležité. Stále se vyvíjí, roste. Díky správné židli můžete předejít možným problémů s páteří v budoucnosti. K dětskému psacímu stolu jsou nejvhodnější ergonomické židle, které poskytují pohodlí i po delším čase stráveném nad domácími úkoly.

Dejte šanci nové knihovně

Povinné čtení je strašák pro všechny studenty, ale může být snesitelnější díky designové knihovně. Vyberte si typ, který perfektně zapadne do pokoje a zároveň nebude překážet v prostoru. Police naplňte knížkami, které pomohou při studiu. Nezapomeňte ale doplňovat i knihy zábavné, plné her a dobrodružství. . A možná se ani nenadějete a ze čtení se stane oblíbená volnočasová činnost.

vintage glove on cabinet with toys and paintings on shelves 3932937

Mimoškolní aktivity si zaslouží svůj prostor jakbysmet

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Spousta dětí se již od prvního školního roku začne věnovat různým aktivitám a kroužkům. Je zcela jedno, zda z vašeho prcka roste nadaný hudebník, druhý Picasso nebo úspěšný sportovec. Každá z těchto hobby potřebuje místo na procvičování, zkoušení a zdokonalování se. Při zařizování vsaďte na výrazné a hravé barvy jako je například žlutá, červená, modrá a oranžová.

Náš TIP: Při zařizování pokoje dejte slovo i malému školákovi. Nábytek a umístění můžete klidně vybírat spolu. I přesto, že máte pocit, že své dítě na 100 % znáte, jeho preference vás mohou překvapit. Společně vytvoříte krásný a útulný pokoj, ve kterém se bude cítit maximálně příjemně.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here