Bydlení alá Jungalow
B

Když se řekne Jungalow, ne každý bude tušit, oč se jedná. Původně šlo o blog, který se věnoval boho bydlení a lifestylu. Aktuálně se však styl rozmohl a to nejen díky sociálním sítím, ale především pomocí kouzla svého stylu. Jungalow je totiž pestré a barevné bydlení s mnoha alternativními prvky, které dohromady tvoří unikátní a velmi útulný celek.

Zelenými rostlinami se ve stylu urban jungle nešetří - čím více, tím lépe, zdroj
Zelenými rostlinami se ve stylu urban jungle nešetří – čím více, tím lépe, zdroj

Pro koho se tento koncept bydlení hodí? Pro každého, kdo má rád barvy, hru s přírodou, vzory a především velmi příjemnou náladu, která je v interiéru až hmatatelná. K Jungalow stylu totiž patří neomezené kombinace vzorů, přírodních materiálů, dekorací a hlavně rostlin, které zde nesmějí chybět.

Pokud se vám tento styl líbí, pak věřte, že není tak složité vytvořit domov alá Jungalow. S trochou fantazie to naopak může být perfektní zábava a výsledek rozhodně stojí za to. Jestliže se vám takový osobitý a hřejivý interiér líbí, doporučujeme ho vyzkoušet na vlastní kůži. Jungalow je totiž něco jako vložit do prostoru svou duši k vytvoření celkové harmonie. Jungalow je prostě hra.

Urban jungle je životní styl - proto se hodí do jakéhokoliv typu interiéru - ilustrační obrázek, zdroj
Urban jungle je životní styl – proto se hodí do jakéhokoliv typu interiéru – ilustrační obrázek, zdroj

Chcete-li začít s Jungalow stylem, můžete se nejprve uvelebit u kávy například s instagramem a kochat se inspirací, kterou tam pod tímto hashtagem naleznete. Z barev a kombinací, o kterých se vám ani nesnilo, si jistě vyberete to pravé ořechové pro vás. Tento koncept často není výsledkem jednorázové akce, ale naopak postupným dovybavováním bytu či domu. Funguje to tak trochu jako postupné vdechnutí sebe sama do domova, který je pak naprosto jedinečným prostorem spojeným s námi a naší rodinou. Přestože jde o naprostý opak minimalistické moderny, je tento styl čím dál více oblíbenější u všech věkových kategorií.

Záplava rostlin osvěží a zútulní váš interiér a navíc pročistí vzduch - ilustrační obrázek, zdroj
Záplava rostlin osvěží a zútulní váš interiér a navíc pročistí vzduch – ilustrační obrázek, zdroj

Jedním z důležitých prvků jungalovů jsou přírodní materiály jako například ratan nebo dřevo. Velmi oblíbená je pak renovace starého nábytku – komod nebo skříněk a příborníků, které můžete nabarvit na barvu, kterou máte v oblibě. Ideální jsou nečekané a odvážné syté barvy, jako například zářivá žlutá nebo zelená, mentolová či pastelově modrá. Takový retro kousek v tandemu s pestrou barvou pak snadno vytvoří základní dominantu prostoru.

Pokračovat můžete se vzory. Ty totiž rozhodně využijete nejen na polštářích například na pohovce, ale také na přehozech a kobercích. Můžete vyzkoušet také látkovou vzorovanou tapestrii na stěnu, která se k tomuto stylu výborně hodí. Vzory a barvy k sobě zdánlivě nemusí patřit, avšak opak bývá pravdou – vyhrejte si tak, aby klidně maličkosti byly ve vzájemné toleranci. Přehozy a koberce – ty společně podtrhují útulnost místa.

Ilustrační obrázek, zdroj.
Ilustrační obrázek, zdroj.

Jako dekorace v Jungalow bydlení můžete použít sošky, drahé dekorační kameny a chybět by neměly ani svíčky. Materiály? Volte dřevo, mosaz, měď, kovy – to jsou vhodní adepti na dekorace, které můžete zasadit do prostoru, aniž byste narušili celkové dojmy. Stejně tak oblíbené jsou dekorační a velmi pestré tapety. Nejžádanějšími motivy na tapetách jsou pak kapradiny, listy monstery nebo dalších rostlin.

Na závěr využijte zeleň a tu spojte s úložnými prostory. Jungalow často spojuje otevřené dřevěné či ratanové policové díly s knihami, dekoracemi a hlavně zelení. Základem bývají sukulenty a exotické rostliny, které rozmístíte různě v prostoru. Pokud se pro Jungalow domov rozhodnete, měli byste v tomto stylu postupně vyzrát nad celým bytem či domem. Tipy od nás? Několik rostlin v prostoru zavěste do přírodních květináčů, místo konferenčního stolku použijte starou truhlu a pořádný barevný přehoz si můžete nechat uplést. Nás Jungalow naprosto okouzlil, co na něj říkáte vy?

Vertikální zahrada v podobě zelené stěny je originálním zpestřením interiéru - ilustrační obrázek, zdroj.
Vertikální zahrada v podobě zelené stěny je originálním zpestřením interiéru – ilustrační obrázek, zdroj.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here