5 tipů, jak do ložnice dostat romantickou atmosféru
5

Ložnice – místo, které je nejen intimní zónou. Často se stává útočištěm a klidným koutem, a tak není divu, že ji většina z nás dekoruje s láskou. Jak do ní dostat ještě více harmonie a romantiky? Máme pro vás pět tipů, jak z ložnice vykouzlit půvabnou oázu klidu.

loznice

Tip číslo 1: Osvětlení

Tlumené světlo může podpořit hřejivou večerní atmosféru místnosti. Pokud v ložnici máte jen stropní osvětlení, pak neváhejte doplnit další. Neměla by chybět praktická noční lampička na čtení, kterou lze umístit na noční stolek. Abyste však do ložnice dostali určité charisma, můžete si pomoci rovněž svíčkami nebo závěsnými světly. Právě řetězové osvětlení umí vykouzlit jedinečnou náladu. Do ložnice volte spíše teplejší tóny svícení. Řetězem s LED žárovkami můžete ozdobit třeba čelo postele nebo stěnu právě za postelí. Výsledek vás ohromí!

Tip číslo 2: Motiv

Pro každého z nás znamená romantika něco jiného – a proto se může lišit i výsledný motiv. Vsadit můžete nejen na romantické květy, ale také na vzory, zvířata, jednoduchost. Vaše ložnice by měla být příjemná především vám. Motiv, který si vyberete, může zdobit povlečení, textil, závěsy nebo stěny v podobě obrazu. Dekorujte však s mírou, aby výsledek nepůsobil přehnaně. Pak byste se nemuseli cítit dobře. Méně je někdy více – a v ložnici to platí obzvláště.

loznice 2

Tip číslo 3: Textil

Velký podíl na náladě v ložnici má samozřejmě již zmíněný textil. Někdy stačí změnit ložní prádlo a celkové vyznění se změní. Nezáleží jen na povlečení. Do ložnice můžete romantiku přidat pomocí závěsů, hřejivých plédů či přehozů, chybět by neměly ani dekorační polštářky. Textil nemusí být sladěný, naopak, snažte se dekorovat jemně s umírněným kontrastem. Zatímco část textilního vybavení ložnice může být jednoduchá v barvě i vzoru, zbytek může hrát daným motivem, který jste pro svou ložnici zvolili.

Tip číslo 4: Útulnost

Měkkosti a útulnosti není v ložnici nikdy dost. A jestliže vám tyto pocity chybí, pak stačí ložnici zvelebit prostřednictvím koberců či kožešin. Koberečky u postele proteplí nášlapnou zónu, což samozřejmě místnosti přidá na komfortu. Kožešiny, ať už umělé či pravé, působí velmi měkce a proto útulnou náladu ještě znásobí. A co tedy dělat s kožešinkami? Můžete je ledabyle přehodit třeba přes křeslo, přes postel nebo je použít namísto tradičního čela postele. A nespletete se ani v případě, že byste je raději použili jako huňatý kobereček.

Tip číslo 5: Osobitost

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Na závěr nezapomeňte své ložnici vtisknout svůj osobitý dotek. Doplňky vybírejte jen podle sebe. Můžete přidat několik osobních fotografií v rámečcích, pokud chcete mít své vzpomínky na blízku. Trendy jsou rovněž obrazy, fotoobrazy, tapestrie či macrame dekorace. Dekorovat můžete klidně třeba s kusem dřeva. Špalek nebo větev – dřevo totiž umí dělat divy. Nebojte se do ložnice použít takový styl, který máte ve svých představách. Noblesní jas vytvoříte pomocí kovových doplňků, ať už ve zlaté či měděné. A že si stále nevíte rady? Napište několik slov, které vystihují ideální ložnici. Můžete se rozepsat – pak přijdete na to, jak bude vaše ložnice snů vypadat.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here