3 praktické tipy pro malou ložnici
3

Malá ložnice volá po dobrých nápadech. Umístění dostatečně velké postele je klíčové pro vaše pohodlí. Zapomínat nesmíte ani na úložné prostory a místo pro pohyb v místnosti. Následující trojice tipů se bude hodit každému, koho již nebaví trápit se přemýšlením nad tím, kam složit hlavu.

Inspirace spaní v malé ložnici - od studia Ing. arch. Markéta Bromová
Inspirace spaní v malé ložnici – od studia Ing. arch. Markéta Bromová

1. Ukrytá postel

Postel v ložnici zabere většinou nejvíce místa. Pokud si chcete užívat velkou postel, ale nemáte ji kam umístit, nabízí se jako řešení její skrytá varianta. Postel může být schována v podobě výsuvného šuplíku. Lůžko umístěné v pódiu přes den nebude překážet. Další možností je zvolit sklápěcí postel. U té je pouze nutné dávat pozor na to, aby byla opravdu pevně a bezpečně nainstalována. V opačném případě hrozí vážné zranění. Připevňovat sklápěcí postel například do sádrokartonové zdi není zrovna ideální. Sklápěcí mechanismus by zároveň měl být dostatečně silný, aby s postelí nemusel manipulovat pouze nějaký svalovec.

Výklopná postel 90 CONCEPT PRO CP-06 sanremo
Výklopná postel 90 CONCEPT PRO CP-06 sanremo

2. Postel a nábytek na míru

Tady vám chybí kousíček a tamhle zase prostor přebývá? Pokud si při zařizování malé ložnice nevystačíte s nabídkou v běžných obchodech s nábytkem, nabízí se jako řešení nechat si vyrobit postel a další nábytek na míru. Budete tak mít jistotu, že využijete místnost na maximum. To, jak by postel na míru měla vypadat, si vždy předem rozmyslete. Nezapomeňte na úložné prostory. Dokonce i malý šuplíček se stává praktickým pomocníkem. Velmi oblíbené jsou postele zabudované na chlup přesně do výklenku, který by jinak jen složitě hledal využití. Takové řešení může v případě použití závěsu nabídnout až překvapivě útulnou atmosféru.

3. Vybudujte patro

Máte-li v místnosti vysoký strop, nemusíte se držet při zemi. Využijte prostor do výšky a nechte si vybudovat patro na spaní. U něj je pouze důležité myslet na celkovou nosnost a bezpečnost. Přístup by měl být pohodlný. Toto řešení je atraktivní především pro mladé lidi, kterým nevadí ráno vstát a ihned lézt po žebříku. Pochopitelně je třeba počítat s tím, že se nejedná pouze o vstávání, ale také například noční návštěvy toalety. Pro starší ročníky není patro vhodné.

Vybudováním patra získáte spoustu místa – ilustrační obrázek, zdroj
Vybudováním patra získáte spoustu místa – ilustrační obrázek, zdroj

Využití postele přes den

Když ani jeden z výše zmíněných tipů nelze ve vašem případě využít, pokuste se postel využívat i přes den. Schovejte peřiny a vyberte nějaký designový přehoz. Postel může následně posloužit jako pohodlné sezení na čtení knih, sledování televize či práci na notebooku. Malou ložnicí se nesmíte nechat odradit. Už jen z toho důvodu, že spánek a relaxaci potřebuje pro zdraví úplně každý.

Hnědý bavlněný přehoz InArt Boho Andreala, 130 x 170 cm
Hnědý bavlněný přehoz InArt Boho Andreala, 130 x 170 cm

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here