3 důvody, proč nepodceňovat výběr koupelnových předložek
3

Koupelnové předložky představují velmi důležitou součást každé koupelny, třebaže na ně mnoho lidí zapomíná. V první řadě navozují pocit komfortu. Přeci jen je mnohem příjemnější si při ranním čištění zubů stoupnout na měkkou předložku, než na studenou a kluzkou podlahu. Předložky by také měly plnit roli bezpečnostního a designového prvku. Jak postupovat při výběru, aby vám předložky dobře sloužily?

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

1. Ovlivňují bezpečí

Koupelnové předložky by vždy měly být vybaveny protiskluzovou úpravou. Pokud máte možnost zakoupit provedení bez této úpravy, koupi si raději rozmyslete. Předložka by v koupelně neměla klouzat, prakticky by měla zůstat na jednom místě. Úprava má většinou podobu pogumování rubové strany. V některých případech můžete narazit i na silikonové pásky. Díky předložce budete při vylézání z vany či sprchového koutu mít jistotu, že omylem neuklouznete.

2. Podtrhují design koupelny

Vzhled koupelny ovlivňují předložky zcela zásadně. Jejich design dokáže koupelnu jak mávnutím kouzelného proutku zútulnit. Vždy se pokuste barvu předložek sladit s dalšími koupelnovými prvky. Na trhu najdete mnoho různých barev, tvarů a vzorů, takže je pouze na vás, zda-li se rozhodnete pro nějaké nenápadné kousky, nebo naopak vyberte něco výrazného. V každém případě by výsledná volba měla odpovídat v první řadě vašemu vkusu.

HK living Bavlněný kobereček/předložka Printed Beni, černá barva, textil
HK living Bavlněný kobereček/předložka Printed Beni, černá barva, textil

Výraznější barvy dodají koupelně pořádnou dávku energie, jemné pastelové barvy naopak působí velmi klidně a čistě. Velmi zajímavou volbou jsou také předložky s designovými vzory. Milujete přírodu? Chybí vám moře? Předložky může sdružovat jednotný motiv, který se vám líbí. Nechcete-li se však s výběrem barev příliš trápit, můžete vsadit na kontrastní kombinaci černé a bílé. Ta se hodí prakticky do každé koupelny.

3. Vyžadují údržbu

Materiál a provedení koupelnových předložek rozhoduje o tom, kolik času budete muset trávit s jejich údržbou. Ta je velmi důležitá, protože předložky jsou magnetem na vlasy, chlupy a další nečistoty. Před zakoupením se tak informujte o tom, zda-li je možné předložku vyprat v pračce. Vždy záleží na materiálu, mezi ty vhodné se řadí například polyamid či bavlna, u které oceníte její vysokou výdrž a stálost. Podložka bude po několika vypráních stále jako nová. Myslete také na to, zda-li bude možné předložku jednoduše vyluxovat.

GRUND Colani 18 - Koupelnová předložka bílá Typ
GRUND Colani 18 – Koupelnová předložka bílá Typ

Koupelnové předložka, která vydrží

Není těžké shodnout se na tom, že stoupat po koupeli na kluzkou podlahu je nebezpečné. Koupelnové předložky zvýší bezpečí a komfort v koupelně. Když nepodceníte jejich výběr, budou vám sloužit opravdu dlouho a navíc se stanou elegantním doplňkem.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here