3 chytré tipy pro výběr umyvadlové skříňky do koupelny
3

Výběr koupelnového nábytku je sám o sobě poměrně složitý. Vysvětlení je nasnadě. Jsou na něj kladeny vysoké nároky, protože kromě hezkého vzhledu musí být také dostatečně šikovný a praktický. U umyvadlové skříňky to platí dvojnásob, a proto jsou zde 3 chytré tipy, díky kterým pro vás bude rozhodování výrazně rychlejší.

Realizace koupelny s umyvadlovou skříňkou - zdroj
Realizace koupelny s umyvadlovou skříňkou – zdroj

1. Vhodný do vlhkých prostor

Třebaže to může znít jako samozřejmost, někteří výrobci u koupelnového nábytku a skříněk pod umyvadlo stále zapomínají na vhodnou úpravu povrchu. Skříňka musí být zcela bezpodmínečně vhodná do vlhkých prostor. Jinak se začne povrch brzy kroutit a bobtnat. Ideální je potah fólií s vysokou odolností proti vlhkosti. Pravděpodobnost, že se skříňka pod umyvadlem občas namočí, je opravdu vysoká. Stejně tak by nábytku neměly dělat problémy časté změny teplot, ke kterým dochází například při koupání. Kvalitní výrobce tyto vlastnosti nepodceňuje.

SKŘÍŇKA SATI A UMYVADLO CERSANIA 60 DSM (S567-006-DSM) - CERSANIT
SKŘÍŇKA SATI A UMYVADLO CERSANIA 60 DSM (S567-006-DSM) – CERSANIT

2. S umyvadlem si musí sednout

Již máte zakoupeno umyvadlo a nyní k němu vybíráte skříňku. Nedělejte kompromisy na straně stylu ani vhodných rozměrů. Skříňka s umyvadlem k sobě musí perfektně pasovat. V opačném případě narušíte vzhled koupelny a riskujete nižší životnost. Jakmile nebude umyvadlo na skříňce správně sedět, může do nábytku zatékat voda z bočních stran umyvadla. Stejně tak pro vás bude složitější úklid.

SKŘÍŇKA OLIVIA POD UMYVADLO CERSANIA NEW 60, bílá VLASTNÍ MONTÁŽ (S543-004-DSM) - CERSANIT
SKŘÍŇKA OLIVIA POD UMYVADLO CERSANIA NEW 60, bílá VLASTNÍ MONTÁŽ (S543-004-DSM) – CERSANIT

Při výběru se vyplatí vsadit na jednoho výrobce, jehož výrobky jsou kompatibilní. Vhodným příkladem je tradiční značka CERSANIT a tato závěsná skříňka pod umyvadlo v nadčasovém bílém designu. Je určena hned pro několik modelů umyvadel a vy tak máte jistotu, že výsledná sestava vytvoří vzhledově i funkčně jednotný celek.

3. Kdy se rozhodnout pro nožičky?

Umyvadlovou skříňku seženete v zásadě ve třech různých variantách – závěsné, na nožičkách a stojící celou plochou na zemi. Každá z nich má své výhody a nevýhody. Při výběru vám pomůže odpověď na otázky, kolik prostoru pod umyvadlem budete potřebovat a jak pečlivě chcete v koupelně uklízet. Pod závěsnou umyvadlovou skříňkou vznikne prostor, kam byste se při vytírání měli stále snadno dostat. Modely na nožičkách zase působí velmi elegantně. U mnoho skříněk máte možnost montáže na stěnu nebo s nožičkami. Je tedy pouze na vás, jak se ve výsledku rozhodnete.

Máte již vybráno?

Tři výše zmíněné rady patří k úplnému základu, který při výběru umyvadlové skříňky rozhodně nepřehlížejte. K těm dalším patří vzhled úchytů, otvírací systém dvířek a celá řada jiných vlastností. Uspěchat rozhodování nedává smysl. Koupelnu zařizujete v ideálním případě na alespoň 5 let a správně vybraná skříňka vám dokáže po celou tuto dobu věrně sloužit.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here