Zútulněte si obývák v sedmi jednoduchých krocích
Z

Stačí jen krátká doba k tomu, abyste si zařídili harmonický obývací pokoj. Máme pro vás jeden tip na každý den v týdnu. Protože kdy jindy začít, když ne teď? A věřte nám, do svého nového obýváku se okamžitě zamilujete!

photo 1551516594 56cb78394645 e1553550135161

1. Zkombinujte světlou a tmavou

Jak se říká, všeho moc škodí. A u obou konců barevného spektra to platí také. Celobílý a příliš světlý obývák může působit až dezinfekčně čistě. Naopak ve výrazně tmavém interiéru si zase můžete připadat jako v jeskyni. Kombinace světlých a tmavých barev vytváří rovnováhu. Takže zahrnutím obou získáte dynamický vzhled.

living 1032733 960 720 e1553550259312

2. Přidejte osobitou barvu

Neutrální odstíny jsou jistojistě fajn a můžete díky nim vytvořit půvabný interiér. Prvek v živější barvě ale může z vašeho obýváku vytvořit speciální místo odpočinku a uvolnění. A že nevíte, jaká barva by to měla být? Co takhle modrá? Ta většině lidem nevadí a nadto působí skvěle v kombinaci s teplými prvky, jako kůže či dřevo.

photo 1528255671579 01b9e182ed1d e1553551146328

3. Hrajte si se strukturou

Pro maximálně útulný pokoj je potřeba si pohrát i s texturami. Ty totiž na první pohled nemusíme rozlišovat, ale díky hmatové zkušenosti je vnímáme. Tvrdším povrchům vytvoří kontrast například plyš. Ale nebojte se do obýváku dostat bavlnu, kov, kámen i sklo. Třeba v podobě polštářů a svícnů.

4. Vsaďte na dřevo

Tvrdou texturu má samozřejmě dřevo, které vytváří v interiéru hřejivý pocit domova. A v tomhle případě se počítají veškeré dřevěné prvky, ať už jsou to jen obyčejné nohy nábytku. Přidejte menší stolky nebo dřevěné rámečky na fotografie. Nezaberou místo, ale splní svůj účel.

 

Luxusní konferenční stolek Massive S II 110 cm Sheesham
Luxusní konferenční stolek Massive S II 110 cm Sheesham

5. Nebojte se experimentu

I když platí, že byste se měli vyhnout zbytečného překombinování, dovolit si můžete víc, než možná tušíte. Takové namixování čalounění totiž vypadá perfektně. Většina nábytku do obýváku má čalounění jednotné, ale my víme, že nudným interiérům odzvonilo. Nejbezpečnější variantou je zkombinovat kožené křeslo s látkovou pohovkou. Nehledě na to, že si pak každý může sednout na takový povrch, který je mu příjemnější.

living room 2155376 960 720 e1553550861588

6. Kobereček pro pohodlí i design

Rozhodně se nebojte vzorovaného koberečku, naopak! I v případě, že v obýváku máte položený koberec. Vzor totiž funguje jako jeden z nejspolehlivějších designových prvků. A kobereček vám zase zútulní pokoj. Nehledě na to, že díky němu získáte i milé místo na sezení.

7. Pohyblivý nábytek pro všechny

Nezdráhejte se při nákupu stolů a stoliček, které snadno přemístíte. Umožní vám totiž maximální pohodlí. Jednoduše si vyhradíte stolek na kávu nebo stoličku na čtení. Z každého koutu pokoje tak můžete pokaždé udělat nové místo podle vlastní nálady i preferencí všech obyvatel bytu.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Takže ať už si zařizujete zbrusu nový obývací pokoj, nebo jen chcete ten starý oživit, stačí se řídit pár tipy a místnost nádherně prokoukne. No a vám už se nikdy odtamtud nebude chtít odejít.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here