Zimní čtení: 4 tipy na knihy, které nesmíte minout
Z

Knižní svět je plný možností. Můžete sáhnout po detektivce nebo příběhu ze života, který se mohl stát i vám. Můžete milovat kuchařky nebo užitečné knihy, díky kterým budete lepším člověkem. Čtení je koníček, který nevyžaduje nic jiného než váš čas. A dobrou ruku při výběru knihy. My vám nabízíme hned čtyři tituly, které budou zaručeně tou správnou volbou. Pro každého.

Severské krimi vás dostane

Seveřani ví, jak žít. A taky ví, jak psát. Severské krimi příběhy právem obsazují první příčky žebříčků nejúspěšnějších, nejčtenějších a nejprodávanějších knih. Nechybí v nich napětí, dramatické zvraty, postavy, kterým fandíte, i takové, které zatracujete. Vždycky je v nich charismatický komisař, kterého chcete zachránit, protože sám je v osobních záležitostech nepoučitelný. Svou policejní duši prostě nedokáže překonat ani kvůli svým nejbližším a případy se mu stávají vším.

Tohle všechno najdete také v nejnovější knize autorské dvojice, Alexandra Ahndorila a jeho manželky Alexandry Coelho Ahndorilové, která vystupuje pod pseudonymem Lars Kepler. Ano, řeč je o očekávaném osmém románu, jehož hlavní postavou je komisař Joona Linna. Ten musí tentokrát rozplést příběh Zrcadlového muže. Zaručeně u něj nebudete ani dýchat.

big zrcadlovy muz MTz 445109

Nastal čas na Petru Soukupovou

Na některé věci nastane čas dříve, než bychom si přáli. Na jiné čekáme dlouhé roky. Důležité je ale věřit, že všechny věci přicházejí v ten pravý čas. Tak jako nová kniha české spisovatelky, scénáristky a dramaturgyně Petry Soukupové. Ta se shodou okolností jmenuje Věci, na které nastal čas. Vyplatilo se čekat.

Rodinné vztahy jsou často alfou a omegou života. Někdy ale nejsou zrovna snadné. I když by se na první pohled mohlo zdát, že ano. Křehkost rodinných pout si často nechce nikdo přiznat. Ale i na to jednoho dne … Nastane čas. Najděte si ho na knížku, která vás přesvědčí o tom, že některé věci se zkrátka musí prožít. A odžít.

ImgW

Snadno a rychle se zamilujete do Snadno a rychle 3

Kuchařky Romana Vaňka a jeho týmu jsou jedničkou na trhu s kuchařskými knihami. Není se čemu divit. Každý kuchař totiž mezi nimi totiž může najít přesně to, co jej vystihuje. Vaněk pracuje s koncepty pro nadšené kuchtíky, kteří jsou vaření ochotní obětovat hodiny. Vydal Sladké poklady, Sushi nebo třeba kuchařku, která radí, jak si zamilovat luštěniny. Zajímavou sérií jsou pak kuchařky pro nekuchaře – Snadno a rychle. Právě je k dostání nejnovější třetí díl.

Rychlé recepty nabité chutěmi. Zajímavé kombinace. Pár minut v kuchyni. Postup, který zvládne i absolutní amatér. A dokonalé jídlo. Přesně tohle vám nová kuchařka Romana Vaňka Snadno a rychle 3 nabídne. Jíst se musí a není důvod krmit se polotovary a nezdravými jídly. Snadno a rychle si totiž můžete připravit krásná a plnohodnotná jídla. A kdo ví, třeba si vaření zamilujete!

99053755 snadno rychle 3

Proveďte sebe i okolí po eko oblasti – s Eko průvodcem

Klimatické změny jsou strašákem dnešní doby. Zcela oprávněně. Karolína Rathousová, kterou můžete znát také pod přezdívkou Dewii, se této problematice věnuje nejen na sociálních sítích, ale také ve své knize Eko průvodce aneb Planetu B nemáme. I malými kroky může totiž každý z nás hodně změnit. Nestojí to prakticky nic. Jen malou změnu našeho myšlení a zbavení se pár nešťastných zvyků. Začněte se s námi o planetu starat i vy.

Nemusí se z vás stát poustevníci, kteří jí jen to, co sami vypěstují. Něco si ale přece jen vypěstovat můžete. Nové návyky. Dewii vám v knížce vysvětlí základní pojmy, představí vám všechny oblasti, ve kterých je prostor pro změnu a hlavně vás namotivuje k tomu být lepším člověkem. Tak se do toho pusťte. Malý krok pro vaši domácnost může být velkým krokem pro celé lidstvo.

9779 kniha eko pruvodce dewii karolina rathousova

A co vy a vaše tipy? Máte nějaké? Četli jste nějakou z výše uvedených knížek?

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here