Žijte jako pravý venkovan
Ž

Pokud i vy rádi občas utečete z rušných ulic města do klidného a tichého prostředí venkova, možná byste ocenili možnost si kus této pohody a klidu přenést právě do vašeho městského obydlí. Tuto možnost představuje právě bydlení v rustikálním stylu a samozřejmě se nehodí jen do městských bytů a domů, vypadá skvěle takřka všude.

photo 1562325989 8287bf25f565 e1566894064366

To hlavní

Rustikální styl je inspirován převážně životem na venkově. Proto i veškerý nábytek a dekorace v tomto stylu vypadají tak, že by je mohla používat třeba Babička Boženy Němcové. Interiéry bývají zpravidla ve světlých barvách a co se materiálů týče, rozhodně dominuje dřevo. Vše ale musí působit přirozeně. Tento styl se snaží o navození maximální pohody u vás doma, a proto je důležitá celková harmonie. Vše prostě musí ladit k sobě a myslete na to, že všeho moc škodí. Rozhodně tedy svůj byt či dům nepřeplácejte dekoracemi, ani nábytkem.

AMELIE 3 OBÝVACÍ STĚNA
AMELIE 3 OBÝVACÍ STĚNA

Materiály

Jak již bylo zmíněno výše, nejčastěji se setkáme se dřevem. Z něho by měl být zhotoven nábytek a ideálně také podlaha, případně i rámy oken. Samozřejmě nejlepší je umístit do bytu nábytek z dřevěného masivu. Ten může být i všelijak vyřezávaný a zdobený. Chybět by neměla pořádná komoda, starý kredenc a kvalitní dřevěný stůl. Křesla by měla být opravdu pohodlná a vycpaná tak, aby se vám v nich po těžké práci skvěle lenošilo. Co se týče textilií, i zde se vyplatí vsadit na tradiční přírodní materiály jako je bavlna, vlna či len.

Vzory a barvy

Co se barev týče, je lepší se držet spíše při zemi a interiér ladit do tónů bílé barvy či nechat vyniknout přirozenou barvu dřeva. Rozhodně se nepouštějte do nějakých výrazně křiklavých barev. Co se týče vzorů, velmi oblíbené jsou proužky, kostky a samozřejmě florální motivy. A pokud umístíte sem tam nějakou krajkovou ozdobu, nemůžete šlápnout vedle. A vůbec se netrapte tím, že je nějaká látka vybledlá, barva na dřevu už oprýskaná. Jakákoliv drobná vada na kráse může být v tomto případě výhodou. Takovéto drobné kazy totiž skvěle podtrhnou jedinečnou atmosféru mnohdy drsného, ale velmi příjemného a klidného venkova.

Maličkosti, které potěší

Stará černobílá zarámovaná fotografie, měděný hmoždíř nebo třeba stará sada nádobí, to vše jsou věci, které krásně doplní vaše rustikální sídlo. Neváhejte se vypravit na půdu nebo bleší trh a pár takových kousků si pořiďte. Rozhodně nebudete litovat.

ČistéDřevo Mlýnek na kávu (tmavý)
ČistéDřevo Mlýnek na kávu (tmavý)

A až bude vše hotovo, vezměte starý mlýnek na kávu, trochu ji namelte, uvařte si šálek a v klidu a pohodě si vychutnávejte tu jedinečnou atmosféru, kterou skýtá bydlení v rustikálním stylu.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here