Zařizujete interiér? Vyhněte se chybám!
Z

Ne každý má možnost zařizovat interiér ve společnosti zkušeného designéra. Pokud patříte mezi ty, kteří si přejí zařídit bydlení sami, měli byste se vyhnout několika přešlapům. Abychom vám to usnadnili, přinášíme 7 nejčastějších chyb při zařizování interiéru.

chyby interier

Chyba číslo 1: Nepromyšlené změny dispozic

Kdo by nechtěl krásné a komfortní bydlení? Není proto od věci zvážit rekonstrukci, která takový domov vykouzlí. Jednou z častých chyb bývá renovace, která zahrnuje nepromyšlené změny dispozic. Tento krok, kdy se někteří z nás neporadí s odborníky, může znamenat krok zpět – a tím myslíme další náklady, spojené s opravami. Jestliže tedy plánujete větší zásahy do bytového jádra či úpravy a změny místností, udělejte si plán a raději přizvěte architekty či řemeslníky. V tomto případě jejich pomoc oceníte a budete mít jistotu, že rekonstrukce dopadne podle vašich představ.

 

Chyba číslo 2: Přehlcený interiér

Každý z nás chce mít pěkně a reprezentativní prostory. Někdy však právě díky této touze přehltíme interiér příliš mnoho nábytkem a doplňky. Přeplněné místnosti nejsou esteticky vhodné pro bydlení a už vůbec ne pro návštěvy. Proto vždy věnujte pozornost viditelným kabelům od elektroniky, rozmístění nábytku, kombinacím různých vzorů, kdy méně je více a jednotnosti podlahové krytiny.

 

Chyba číslo 3: Sladění barev

Sladěný interiér může být nudný, pokud to s tím laděním opravdu přeženeme. Pokud zvolíte neutrální barvy, bude prostor naprosto “bez šťávy“. Raději vsaďte na oblíbenou kombinaci “tón v tónu“ nebo vsaďte na pravidlo “tří barev“, které zaručí svěží atmosféru. Jednu barvou vyberte jako základní, a některé doplňky a nábytek dolaďte v dalších dvou tónech. Výsledek vás překvapí.

barevny interier

Chyba číslo 4: Otevřít prostor nestačí

Oblíbené otevřené vdzušné prostory jsou čím dál populárnější, ať už v bytech nebo v domech. Spojení obývací zóny a kuchyně s jídelnou je stylové. Nestačí však pouze tyto zóny spojit v jednu. Častou chybou je, že při tomto propojení dispozic zapomeneme na celkové sladění interiérových prvků. Myslete tedy na detaily, které jednotlivé prostory spojí.

 

Chyba číslo 5: Kopírování stylu

Při zařizování interiéru se rádi a často inspirujeme. Někdy na webech, jindy u souseda. Každý domov by však měl skrývat osobitý dotek vašich představ. Inspirovat se není špatné, ale nezapomeňte do tvorby domova vložit také kus sebe.

 

Chyba číslo 6: Není nábytek jako nábytek

Další chybou je nesprávná kombinace nábytku. Když se vám nějaký kus nábytku v obchodě líbí, ještě to nemusí znamenat, že padne do vašeho domova! Proto je potřeba vybírat s rozvahou a v souvislosti s konkrétním interiérem. Nábytek by měl být sladěný materiálem i provedením.

 

Chyba číslo 7: Výběr osvětlení

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Někteří z nás nechávají výběr osvětlení až na závěr vybavování interiéru. To nutně být chybou nemusí, ale výběr světel pouze podle designu a vzhledu chybou jednoznačně je. Výběr správného osvětlení by se měl řídit především typem svítivosti v závislosti na jednotlivých prostorech. Je to přece právě světlo, které způsobí, jak se doma budete cítit. Teprve kombinace designu svítidel spolu se samotným světlem vytvoří nezaměnitelnou atmosféru vašeho domova.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here