Zařiďte pro dítě bezpečný domov
Z

Jakmile se rodina rozroste o malého člena, začnou si rodiče všímat maličkostí, které mohou být pro dítko nebezpečné. Pokládají si otázky, proč někdo udělal zásuvky tak nízko nad zemí a vypínače zase tak vysoko? Proč se rohy stolu nedělají kulaté a skříňky mají dvířka namísto závěsu? Je toho mnoho, co neunikne zvědavým ručičkám malého objevitele.

drak pro deti

 

Pád jako nejčastější úraz

Okno, schody postýlka, židle, skříně i police se mohou pro dítě stát místem úrazů. Malí neposedové zkoumají všemi smysly a jsou velmi vynalézaví, pokud jde o to, dostat se za tím, co chtějí objevovat. Snadno tak mohou spadnout z výšky. Pád na hranu stolu, postele, radiátor nebo ve vaně je dalším typem úrazu, který má často za následek zranění.

 

Prostorová zábrana

Zdá se vám, že je toho moc na uhlídání? Jednoduše malému neposedovi pořiďte ohrádku, do které dítěti umístíme hračky, aby se mohlo zabavit. Dejte však pozor na hračky větších rozměrů. Děti jsou opravdu vynalézavé a mohou hračku použít jako pomůcku pro vyšplhání na ohrádku a jejího překonání.

Nejmenší rozměry se pohybují 100 x 100 cm až po délky okolo 2 až 3 metrů. Volte raději větší rozměry, aby byla ohrádka pro dítě pohodlná. Vybrat můžete dřevěnou nebo textilní variantu, čtvercového nebo obdélníkového tvaru, stejně jako více úhlové sestavy tvořené z 6 a více dílů.

Dětská zábrana Geuther Easylock Wood ke schodům 2793
Dětská zábrana Geuther Easylock Wood ke schodům 2793

 

Před schody i krbem v bezpečí

Bezpečnostní zábrana ochrání dítko před pádem ze schodů nebo popálením se od krbu. Na trhu jich existuje celá řada, většinou kovových, ale vybírat můžete i z textilních variant. Dají se umístit bez vrtání mezi zárubeň o rozměrech až 120 cm, stejně tak z nich poskládáte 3 m sestavu, která udrží malého neposedu v bezpečné vzdálenosti od nebezpečí. Jsou uzpůsobeny na otevírání jednou rukou a mají samouzavírací mechanismus, který zaručí, že se zábrana po projití vždy bezpečně uzavře.

 

Pozor na popálení

Nebezpečný je nejen oheň, ale také voda blížící se teplotě 50 °C. Horká koupel ani polití horkým čajem nebo kávou nejsou výjimkou. Lze tomu předejít? Zatímco polití horkým čajem bývá nepozorností rodičů, úrazům při koupání jde snadno předejít termostatickou baterii, která udrží teplotu vody na vámi nastavených stupních.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Chlazení postiženého místa je základním ošetřením při popálení. Víte, že když na popáleninu ihned natřete med a necháte ho působit, tak se popálenina zahojí rychleji a nevznikne při ní puchýř? Toto opatření platí na postižená místa, která jsou spíše menšího rozměru. Při velkých poraněních je potřeba chladit a ihned volat lékaře.

caj

 

Další pomocníci v domácnosti

  • chrániče rohů;
  • bezpečnostní zarážky šuplíků;
  • záslepky do zásuvek;
  • protiskluzová podložka do vany nebo sprchy;
  • bezpečnostní uzávěr oken;
  • zámky na skříňky.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here