Zamilujte se do svého domova
Z

Co všechno je potřeba, aby bylo místo, kde bydlíme, skutečným domovem? Pár tipů bychom pro vás měli. Domov by totiž měl být útočištěm, kde se cítíme dobře, kde si dokonale odpočineme a kde rádi trávíme čas. Chcete-li svůj stávající domov protkat láskou a nekonečně útulnou atmosférou, stačí si pohrát a přidat některé z nápadů, které přinášíme, aby oživily každou místnost vašeho obydlí.

Moderní obývací pokoj - zdroj
Moderní obývací pokoj – zdroj

Líbí se vám, jak bydlíte?

Každý, kdo se doma cítí opravdu dobře, vám odpoví, že ano. Lidé spokojení se svým domovem mají rádi své bydlení se vším všudy. Pokud tedy nejste srozuměni se stylem svého bydlení, zkuste pár věcí pozměnit tak, aby se vám nábytek i doplňky líbily. Soulad s konceptem interiéru napomáhá vytvořit takové to doma, kam se z práce budete těšit. Někdy však nechcete měnit vše – to vůbec nevadí. Co takhle přemalovat jednu stěnu nebo nahradit alespoň některé menší kusy nábytku a barvy textilu?

Odpočinete si doma?

Většinu času trávíme v práci, v přírodě, věnujeme se blízkým a koníčkům a teprve pak se vracíme domů. Domov slouží především k odpočinku, proto je důležité zažít doma pocity klidu a uvolnění. Znáte to? Jestliže zní vaše odpověď ne, pak je něco špatně. Abyste si doma užili svou malou nirvánu, zútulněte si obývací zónu i ložnici. Pomůžou vám plédy, závěsy, příjemné osvětlení i umění. Vše by mělo odpovídat vašemu osobnímu vkusu. Zkuste si představit ideální interiér a vyberte z něj pár prvků, které už nyní změníte ve svém bytě či v domě.

Pohovka Karup Edge Honey/Natural
Pohovka Karup Edge Honey/Natural

Toužíte po jiném bydlení?

Nespokojenost se stávajícím bydlení může být nepříjemná. Často si pobyt “doma” neužijete, neodpočinete si a jste frustrováni tím, že nežijete podle svých představ. Jednou možností je zvážit změnu bydlení, což je však náročné a ne vždy řešitelné. Druhou variantou je opět začít u sebe a inspirovat se třeba bydlením druhých. Někdy stačí změnit pár maličkostí a nálada obydlí se naprosto pozmění. Načrtněte si seznam reálných změn, kterými byste mohli začít. Některé průzkumy prokázaly, že pomáhá také přestěhování nábytku nebo výměna místností. Začnete tak mít pocit, že začínate od začátku a že jste v “novém”.

Jaké barvy máte rádi?

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Obklopte se barvami, které vám jsou příjemné. Barvy jsou v podstatě základním stavebním kamenem interiéru. Možná vás rozrušují barvy, které vám nepřipadají harmonické. Nahraďte starý textil novým a vymalujte si podle své fantazie. Nový nátěr přinese novou mízu do vašeho domova a nejen vaše zdi ožijí. Kromě těchto bodů stojí za zmínku také dekorace. Přidejte velkolepý moderní obraz nebo něco, co je vám blízké. Vložte do interiéru prostřednictvím barev kus sebe. Pak přijdou ty správné pocity a vy budete opravdu doma.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here