Zamilujte se do bydlení v mexickém stylu
Z

wSombrera, mariachi, chilli, koloniální minulost a tequila. Mexiko je zemí, která slibuje kromě žhavého slunce také celou řadu dobrodružství. Styl spojený s touto zemí je rozpoznatelný na první pohled a mexický rukopis si získává popularitu v mnoha odvětvích designu od módy po interiérové doplňky. Tak proč si rovnou nezařídit bydlení v mexickém stylu? Výsledkem bude velmi originální kombinace, která vás jen tak neomrzí. Stačí pouze vědět, kde začít.

Ložnice v mexickém stylu
Ložnice v mexickém stylu

Starožitnosti s novými prvky

O proměnu do mexického stylu si nejčastěji říká obývací pokoj, ložnice a koupelna. Bez ohledu na to, v jaké místnosti se rozhodnete začít, si musíte dát pozor na jednu věc. Kombinování starožitností s moderními prvky může fungovat, pokud se vyhnete kýčům. Zapomeňte tak na klasické mexické suvenýry a raději se zaměřte na kvalitní kusy ze dřeva.

Mexický styl má ze zcela pochopitelných důvodů mnoho společného s koloniálním interiérem. Slovo by tak měla dostat patina, bytový textil s výraznými vzory a mohutnost jednotlivých kusů nábytku. Už jen samotné polštáře umístěné na sedací soupravě dokáží zázraky. Nositelem mexického stylu je velký jídelní a pracovní stůl.

Chytré nahrazování

Mexická improvizace při zařizování interiéru se pro vás stane výzvou. Některé kusy nábytku je nutné nahradit. Typickým příkladem jsou různé skříně. Ty v mexickém stylu zpravidla nahrazují dřevěné truhly a rustikální police. Rozhodně se nezbavujte vysloužilého kování. Může se stát ozdobou a netradičním doplňkem. Asi nelze předpokládat, že se kvůli změně interiéru budete chtít ihned zbavit veškerého nábytku. Pro sedací soupravu se stává řešením přehoz. Kožená sedačka by měla mít nejlépe patinu. S menším rozpočtem se zkrátka nevyhnete nahrazování a hledání cestiček, jak mexickému stylu vyhovět.

Obývací pokoj
Obývací pokoj

Výrazné zdi a doplňky nesmí chybět

Velmi zásadní jsou v mexickém stylu zdi. Jejich barva by měla být sytá, ideální jsou tmavší odstíny oranžové, červené a modré. V některých případech poslouží skvěle designová tapeta se vzorem. Nezapomeňte také na doplňky. Na zdech mohou být fotografie, chybět by neměly dekorativní předměty a květiny. Naprosto perfektní jsou kaktusy a juky. Mexiko je spojeno také s keramikou. Neváhejte do interiéru kreativně umístit velké vázy, mísy a talíře. Kromě designové funkce mohou být také praktické.

Mexiko na mnoho způsobů

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

V mexické kultuře zanechalo výraznou stopu mnoho různých kultur. To vám do jisté míry umožňuje přizpůsobit si styl k obrazu svému. Ne vše musí být čistě mexické, což právě z tohoto stylu dělá velmi atraktivní volbu pro lidi, kteří milují různorodost.

2e3bd625a990a3a9296217ebe9a2a5a2ad9a9291 8ccee5598bb22b89d62d905f2b8aba51ad30ba6f ecd6858a883692107f967c74cc748b7161b02727

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here