wSombrera, mariachi, chilli, koloniální minulost a tequila. Mexiko je zemí, která slibuje kromě žhavého slunce také celou řadu dobrodružství. Styl spojený s touto zemí je rozpoznatelný na první pohled a mexický rukopis si získává popularitu v mnoha odvětvích designu od módy po interiérové doplňky. Tak proč si rovnou nezařídit bydlení v mexickém stylu? Výsledkem bude velmi originální kombinace, která vás jen tak neomrzí. Stačí pouze vědět, kde začít.

Ložnice v mexickém stylu
Ložnice v mexickém stylu

Starožitnosti s novými prvky

O proměnu do mexického stylu si nejčastěji říká obývací pokoj, ložnice a koupelna. Bez ohledu na to, v jaké místnosti se rozhodnete začít, si musíte dát pozor na jednu věc. Kombinování starožitností s moderními prvky může fungovat, pokud se vyhnete kýčům. Zapomeňte tak na klasické mexické suvenýry a raději se zaměřte na kvalitní kusy ze dřeva.

Mexický styl má ze zcela pochopitelných důvodů mnoho společného s koloniálním interiérem. Slovo by tak měla dostat patina, bytový textil s výraznými vzory a mohutnost jednotlivých kusů nábytku. Už jen samotné polštáře umístěné na sedací soupravě dokáží zázraky. Nositelem mexického stylu je velký jídelní a pracovní stůl.

Chytré nahrazování

Mexická improvizace při zařizování interiéru se pro vás stane výzvou. Některé kusy nábytku je nutné nahradit. Typickým příkladem jsou různé skříně. Ty v mexickém stylu zpravidla nahrazují dřevěné truhly a rustikální police. Rozhodně se nezbavujte vysloužilého kování. Může se stát ozdobou a netradičním doplňkem. Asi nelze předpokládat, že se kvůli změně interiéru budete chtít ihned zbavit veškerého nábytku. Pro sedací soupravu se stává řešením přehoz. Kožená sedačka by měla mít nejlépe patinu. S menším rozpočtem se zkrátka nevyhnete nahrazování a hledání cestiček, jak mexickému stylu vyhovět.

Obývací pokoj
Obývací pokoj

Výrazné zdi a doplňky nesmí chybět

Velmi zásadní jsou v mexickém stylu zdi. Jejich barva by měla být sytá, ideální jsou tmavší odstíny oranžové, červené a modré. V některých případech poslouží skvěle designová tapeta se vzorem. Nezapomeňte také na doplňky. Na zdech mohou být fotografie, chybět by neměly dekorativní předměty a květiny. Naprosto perfektní jsou kaktusy a juky. Mexiko je spojeno také s keramikou. Neváhejte do interiéru kreativně umístit velké vázy, mísy a talíře. Kromě designové funkce mohou být také praktické.

Mexiko na mnoho způsobů

V mexické kultuře zanechalo výraznou stopu mnoho různých kultur. To vám do jisté míry umožňuje přizpůsobit si styl k obrazu svému. Ne vše musí být čistě mexické, což právě z tohoto stylu dělá velmi atraktivní volbu pro lidi, kteří milují různorodost.

Předchozí článek4 důvody, proč jsou loftové byty tak populární
Další článekUmíte vybrat správnou velikost lednice?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno