Zahajte letní sezónu – klidně na balkoně!
Z

Ne každý má to štěstí nebo chce bydlet v domě se zahradou. I ve městě si však můžete užít léto stylově – když víte, jak na to. Udělejte ze svého balkonu svůj vlastní malý letní ráj. I malý prostor lze využít pro slastnou oázu klidu. Zkuste to s našimi tipy. A vstávání s kávou bude radost, stejně jako večery se sklenkou v ruce. Vychutnávejte si své město se vším všudy – každý den.

muskaty

Darujte si zeleň

Zelená – barva, která má jedinečnou moc uklidňovat, stejně jako harmonizovat. Zelené rostliny by na balkoně či terase bytu neměly chybět. Už jen proto, že místo perfektně oživí a osvěží – a městská šeď nebude mít šanci! A že nemáte čas se o tolik zeleně starat nebo to s ní neumíte? Pak to zkuste alespoň s několika umělými rostlinami – zde však pozor, ne každá vypadá přirozeně, vybírejte takové, které se maximálně podobají živým rostlinám, aby dělaly stejnou parádu, jako čerstvé květiny.

Posaďte se na okamžik

Představte si ideální koutek, kde byste si rádi vychutnali šálek kávy nebo chvíli u knihy. Jak vypadá to pravé posezení? A přesně takové si zkuste vizualizovat také na svém balkoně. Je to možné? Vejde se tam? I malý prostor nemusí přijít o příjemné sezení. Nabízí se dřevěné či kovové balkonové sety, příjemné poufy, nebo alternativní polštáře. A co takhle zkusit více typů najednou? I váš balkon může vypadat neotřele, když do dekorování vložíte své momentální nápady a náladu. Každá židle jiná? Proč ne, i staré nebo jiné věci mají kouzlo.

Vingo Hranatý sedací taburet – puf
Vingo Hranatý sedací taburet – puf

Odložte si skleničku a zasněte se

Vaše město, váš nádech a výdech. Abyste si mohli své zázemí užívat se vším všudy, neměla by u sezení chybět ani praktická odkládací plocha. Klasický stolek, sklopný balkonový stolek, police, nebo snad špalek či stará bedýnka? A co se zamlouvá vám? Nezapomeňte, že plocha by měla odpovídat vašim potřebám. Bude stolek sloužit pouze k odložení hrnečku, nebo se vám bude hodit větší prostor třeba na vodní dýmku nebo milované svíčky? I podle toho vybírejte, abyste později udělali ze svých letních večerů magické.

Aby vaše chvíle měly kouzlo

Nezapomeňte doplnit balkon vším, co z vašich momentů strávených zde udělá nezapomenutelné. Osvětlení v podobě lampičky, lucerny nebo LED řetězu rozhodně nesmí chybět. Pro větší komfort mějte při ruce box nebo koš, kde budete mít výbavu pro chladnější počasí – třeba plédy a náhradní polštáře. Nakonec balkon prohlédněte a popřemýšlejte, zda byste mu chtěli dodat ještě nějaký svůj osobitý dotek. Můžete přidat staré rádio, sochu či vázu, kobereček nebo cokoli vás napadne. Žijte své město.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here