Využívejte svou kuchyň naplno a vybavte ji špičkovými spotřebiči
V

Kuchyň je společně s koupelnou tou nejfrekventovanější místností v každé domácnosti. U jídelního stolu se schází rodina u snídaně, o víkendu u společných obědů a večer při rodinných večeřích. Po ránu panuje v kuchyni shon a všichni si připravují snídani a chystají svačinu do školy a do práce, zatímco večer panuje již klid a pohoda. Jak zařídit kuchyň, aby vyhovovala vašim vysokým nárokům a byla zcela funkční?

Investujte do kvalitních spotřebičů a promyslete si jejich rozmístění. Chcete-li, aby vaše kuchyň působila elegantně a vkusně, vsaďte na vestavné spotřebiče.

Vestavná trouba pro pohodlnější vaření

Doby, kdy měla trouba své čestné místo v dolní části kuchyňské linky, je již naštěstí minulostí. Nyní kralují kuchyním vestavné trouby, jež jsou elegantní, ale hlavně praktické. Instalují se totiž do úrovně očí a během připravování dalších chodů tak můžete snadno kontrolovat, jak se peče váš hlavní chod. Vestavná trouba vám ušetří také neustálé ohýbání a předklánění, mnohem snáze do ní pokrm vložíte i vyndáte. Velikost a objem trouby samozřejmě přizpůsobte velikosti kuchyně a počtu obyvatel vaší domácnosti.

shutterstock 282150473 1
Zdroj foto: Ventura / Shutterstock.com

Mikrovlnná trouba v úrovni očí pro snazší manipulaci

Kompaktní mikrovlnná trouba se stala stálou součástí snad každé domácnosti. Je kdykoliv po ruce, když je potřeba něco ohřát, a její ovládání snad už ani nemůže být snazší. Moderní typy mikrovlnek se dají využívat také na sušení ovoce, hub, vaření v páře a k celé řadě dalších věcí. Stejně jako je tomu u trouby, i mikrovlnky mohou být volně stojící nebo vestavné. Pravidlo je stejné – ty vestavné jsou praktičtější, protože je máte po ruce.

Kávovary pro milovníky kávy

Neumíte si své ráno představit bez hrnku čerstvě uvařené kávy? To by pak nedílnou součástí vaší kuchyně měl být také kávovar. Díky němu budete mít možnost připravit si svou oblíbenou kávu kdykoliv a na libovolný způsob. Jestliže máte na kuchyňské lince dostatek prostoru, udělejte si radost nákupem funkčního kávovaru a uvidíte, že každé vaše ráno bude o něco veselejší. Moderní kávovary lze pořídit také ve vestavné verzi, jež nijak nenaruší vzhled vaší kuchyně.

Kuchyňské roboty a mixéry

Rádi se věnujete vaření, smažení i pečení? Usnadněte si práci při přípravě veškerých pokrmů a rozšiřte své kuchyňské vybavení o robota a mixér. Součástí některých multifunkčních kuchyňských robotů bývají mixéry, tudíž nepřijdete o místo na lince a mixování, sekání, krájení, strouhání i hnětení těsta bude mnohem rychlejší a efektivnější. V případě, že máte na kuchyňského robota dostatek prostoru, nebojte se pořídit dražší, ale zato kvalitnější nerezový model.

Digestoř pro pohodlí a kuchyň bez zápachu

Ať už se přípravě pokrmů věnujete často či pouze o víkendech, nezbytnou součástí každé kuchyně je digestoř. Efektivně vaši kuchyň zbaví veškerého nechtěného zápachu, ke kterému při vaření a smažení dochází. Navíc jsou skvělé pro zbavování místnosti nechtěné vzdušné vlhkosti. Nezapomeňte před každým vařením zapnout odsavač par a následný pokrm tak budete moci konzumovat v příjemně vonící a nezakouřené kuchyni.

shutterstock 1775092589
Zdroj foto: brizmaker / Shutterstock.com

Vybavte svou kuchyň kvalitními, elegantními, funkčními a nepostradatelnými přístroji, které vám usnadní přípravu pokrmů. Praktické jsou rozhodně vestavné trouby, ať už ty klasické, tak i ty mikrovlnné. Milovníci kvalitní domácí kávy si určitě rádi pořídí také vestavný či volně stojící kávovar a nadšenci do vaření a pečení se neobejdou bez kuchyňského robota a mixéru, ideálně v jednom. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na digestoře, bez kterých byste se do vaření ani neměli pouštět.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here