Výhody zastřešení bazénu oceníte po celý rok
V

Celá rodina se těší na to, až v létě skočí do bazénu a užije si koupání. Zásadní překážkou tohoto plánu mohou být rozmary počasí, a to dokonce i v létě. Slunce schované za mraky a studený vítr dokáže radost z bazénu dokonale zkazit. Chcete-li si koupání protáhnout i na část jara a podzimu, je ideálním řešením zastřešení bazénu. Výstavba posuvného zastřešení nemusí být vůbec složitá.

Zastřešení bazénu - inspirace od studia Albixon
Zastřešení bazénu – inspirace od studia Albixon

Zastřešení zvyšuje teplotu a čistotu vody

Hlavním důvodem pro pořízení zastřešení bazénu je zvýšení teploty bazénové vody. Kvalitní zastřešení vám pomůže zvýšit teplotu o 5 až 8 °C. Toto zvýšení je při koupání opravdu znát a umožní vám využívat bazén i ve dnech, kdy je venku chladněji. Zvýšení teploty vody však není jedinou z výhod, kterou vám zastřešení přinese.

Díky zastřešení nenajdete ve vodě listí, větvičky, pyl a další nečistoty, které do nekrytého bazénu běžně nafouká vítr. Vy tak nebudete muset věnovat úklidu vodní hladiny tolik času. Některé typy zastřešení umožňují používat bazén i bez toho, abyste museli zastřešení odsouvat. Během podzimu si tak můžete užívat teplou a čistou vodu, zatímco venku prší, fouká vítr a poletuje barevné listí.

Stavba zastřešení bazénu

Pro zastřešení bazénu je vhodné rozhodnout se již při stavbě bazénu. Pokud se chcete investici zatím vyhnout, je dobré bazén a jeho okolí pro budoucí zastřešení řádně připravit. Za bazénem by vždy mělo zůstat dostatek volného prostoru, do kterého se bude zastřešení odsouvat. Podložím pro okolí bazénu by se měla stát železobetonová deska. K té lze konstrukci zastřešení v případě potřeby snadno přimontovat.

Na trhu je k dispozici mnoho typů zastřešení. Vždy preferujte kvalitu a odolné materiály, protože zastřešení je vystaveno vnějším vlivům a vy chcete, aby vydrželo dlouhé roky. Pod zastřešení je možné schovat i opravdu velký bazén. Některé typy mají pantové dveře, jiné zase posuvné. Zajímavým řešením jsou také výklopná čela.

Zastřešení jako ochrana

Zastřešení chrání bazén také před nezvanými návštěvníky. Někteří majitelé bazénů mají zkušenosti s tím, že v době jejich nepřítomnosti se stává bazén téměř veřejným koupalištěm pro děti z okolí, což je v první řadě velmi nebezpečné. Zastřešení lze zamknout, díky čemuž se do bazénu bez vašeho svolení nikdo nedostane.

Zastřešení bazénu je sice nemalou investicí, ale přináší celou řadu výhod, které vám mohou v praxi především prodloužit čas na koupání a naopak zkrátit čas strávený péčí o čistotu vody.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here