Vyberte vašemu autu garážový přístřešek
V

Kyselý déšť, padající větvičky, krupobití. Nechat stát automobil bez střechy nad hlavou je risk. Nejlepší ochranou je bez diskuze garáž, nicméně pokud pro vás není z jakéhokoliv důvodu dostupná, nemusíte zoufat. Velmi dobrou službu při ochraně automobilu před vnějšími vlivy odvede také garážový přístřešek. Ten se stane atraktivním doplňkem vašeho rodinného domu a rozhodně nemusí po celý rok sloužit pouze pro zaparkování automobilu.

Garážový přístřešek - ilustrační obrázek, zdroj
Garážový přístřešek – ilustrační obrázek, zdroj

Kam garážový přístřešek umístit?

Skvělou zprávou je, že pro stavbu garážového přístřešku nepotřebujete vyřízení stavebního povolení. Bude vám stačit pouze územní souhlas, přičemž již předem musíte vědět, kde bude garážový přístřešek stát a jaké budou jeho rozměry. Umístění by mělo být maximálně praktické, zajíždění pod přístřešek by nemělo činit problémy ani méně zkušeným řidičům. Stejně tak je dobré využít již zpevněné příjezdové cesty, případně místa, kde nebudete muset podlahu speciálně dláždit. Postavit automobil jen tak na trávník se nemusí vyplatit. Určitým minimem je zpevnění za pomoci štěrku.

Pokud jde o rozměry, měly by se řídit velikostí vašeho vozu. Výjimkou nejsou garážové přístřešky pro více vozů. V každém případě je vždy lepší počítat s tím, že někdy v budoucnu pořídíte větší auto. Nedělejte přístřešek zbytečně malý.

Posledním tipem týkajícím se umístění a rozměrů je snaha vybudovat přístřešek tak, abyste na auto měli z oken vašeho domu stále dobrý výhled. Určitě budete klidnější, když budete mít možnost zkontrolovat, že auto bez rušení odpočívá na další jízdu.

Jakou konstrukci zvolit?

Základní konstrukce garážového přístřešku je maximálně jednoduchá. Prakticky se jedná pouze o nosné sloupky se zcela rovnou, či pultovou střechou. Důležitá je především stabilita a kvalita střešní krytiny. Vše ostatní již vychází z individuálních požadavků na vzhled a další funkce. Váš garážový přístřešek může mít částečně nebo zcela zakryté stěny. Stejně tak lze do přístřešku zabudovat malý prostor na zamykání, který bude sloužit pro uložení sady pneumatik a dalšího nářadí.

Garážový přístřešek jako stavebnice

Garážový přístřešek lze zakoupit jako stavebnici, kterou dokáže složit i méně zručný kutil. Materiál konstrukce opět záleží na vašich preferencích. Standardně jsou k dostání konstrukce dřevěné, hliníkové a ocelové. Nic vám však nebrání postavit si přístřešek zcela od nuly, nebo si ho naopak nechat postavit na klíč specializovanou firmou. V takových případech máte možnost dokonale přizpůsobit vzhled a rozměry přístřešku. Přístřešek může stát zcela samostatně, ale velmi dobře vypadá také při propojení se zbytkem domu.

Skvělá ochrana vozu

Kvalitně postavený přístřešek z odolných materiálů poskytuje ochranu vašemu vozu. Nemusíte si ihned představovat krupobití. Automobil se vyplatí chránit už jen před ostrým sluncem. Neváhejte a rozhodně se pro pořízení přístřešku i vy. Auto vám za to jednoho dne poděkuje skvělým stavem bez vad na kráse.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here